Tehly Termobrik 38

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, aké mate skúsenosti s tehlou TERMOBRIK 38? Dostali sme od nich dobrú cenu, no obávam sa kvality. Rozmýšľame aj nad tehlami POROTHERM 38 a HELUZ 38, no sú o dosť drahšie. Ak by ste mi napísali Vašu skúsenosť, bola by som Vám veľmi vďačná.
Odpovedať
1
2
my máme dom z termobrik 38 tehly. s tehlami sme spokojní, dom je už postavený. dobre sa s nimi robilo, nie sú krivé, sú dobré. keby sme stavali znova, nedávali by sme porotherm, ale znova termobrik.
Odpovedať
Prečo práve 38 a nie 44?
Odpovedať
aby sa neubrali cm z interieru a preto, aby sa mohli aj zateplit. :-)
Odpovedať
@evi55 Ak ste trafili možnú Laurinu odpoveď, tak potom je lepšie aj lacnejšie zvoliť tehlu 25 a 20 cm izolácie. http://www.pasivnidomy.cz/forum/downl... - treba si dosadiť vlastné ceny! Pozor pri skladbe 38+5, 38+7 a podobne na polohu rosného bodu!!! http://pasivnydom.blog.cz/0905/dychan...
Odpovedať
stavali sme z profi porothermu na lepidlo-susedia válali očami ako rýchlo a presne to šlo,máme 3 podlažia a 30tehlu-statik dal kokonca iba 25 pri takej veľkej stavbe,my sme váhali a dali sme radšej 30,na to pôjde 20grafithový polystytén.cena za tehlu bola 1,06eura-v akcii čo je každý rok,minuli sme 88 paliet,sused staval pred 3 rokmi a za 1tehlu 44 platil 105sk-teda 3 eura+ cca-a ide ešte oteplovať 5 cm polystyrén kôli tepelným mostom, treba si prepočítať tepelné odpory R a koeficienty prestupu tepla k,stratu priestoru a uvidíte sami čo je efektívnejšie a lacnejšie,ak idete stavať bungalov nemusíte mať ani náhodou obavy z 30 tehly a radšej investovať do oteplenia,vyjde to menej a R bude lepšie,okrem toho ak si dobre pamätám pálené tehly majú asi 4x lepšie parametre v záťaži tlakom ako porobetóny a dobre akumulujú teplo ;-) ale ako kto chce-koľko ľudí toľko chutí a nech zarába na lobingu za 44 kto chce
Odpovedať
@sofiapal Svätá pravda. Nemám čo dodať.
Odpovedať
@sofiapal 8ks tehál je 1m2 teda cca 8eur+lepiaca malta grátis, cca 40sk stahnutie palety -na palete 80 ks teda asi 280sk m2+ hrúbka polystyrému asi-neviem za koľlo vybavíme
Odpovedať
@sofiapal Ja som teraz natrafila na biely fasádny za 1120 Sk/m3, čo je pri 20 cm hrúbke 224 Sk/m2 ... 7,50 € . Šedý bude drahší, prajem šťastný výber. Ceny idú pomaličky hore.
Odpovedať
@blacksr idú ale v decembri a januári snád klesnú ale zas pôje hore dph,ako u nás tak aj v Poľsku-skrátka nevybabreme s nimi s tými cenami
Odpovedať
pozrela som si poznámky manžela a v Poľsku sivý momentálne vychádza ny 70 zl m2-ak mu to predajca správne napísal-ešte budem musieť posúdiť kvalitu,kupovali sme tam eps-ursa aj penu-lep,kvalita dobrá lep však drahší ale kvalitnejší ako u nás,tak uvidíme
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@sofiapal presne tak..rozmyslame nad 30 tehlou- Termobrick + 15 cm zateplenie . takze sa nemusime bat statiky? ..mate s Termobrickom osobne skusenosti?
Odpovedať
@laura777 My sme sa rozhodli pre obvodove 30+ zateplit, v projekte sme mali 38, stavat ideme z Heluz-u
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mame 38cku a polystyren tusim iba 5 a vonkajsie steny boli aj v tychto mrazoch uplne ok (ked to porovnam so starym bytom s nezateplenou tehlovou stenou, ktora bola normalne studena)
Odpovedať
postavili sme poschodovy dom z 38 nebrusenej na profimaltu a super. Velmi dobre sa s nou robilo ideme zateplit cca 10cm polystyren. Susedia stavali na lepidlo a spadli im steny pri velkych vetroch a to nehovorim, ze ak sa do toho kocka silnejsie zaprela tak vyletela tehla. Potom by som odporucala skor na penu (ci ako sa to vola). ;-) Tehlu sme kupovali minuly rok od jula a cena 380 nebrusena 1,13 eur 380/2 nebrus. 0,68 eur 290 nebrusena 0,9 eur 115 nebrusena 0,66 eur
Odpovedať
@tinaja Skôr by som povedala, že pri lepení penou to nedrží. Lepidlo drží ako ďas, lebo má veľkú styčnú plochu. Myslím, že aj pevnosť bude u cementového lepidla väčšia než u PUR peny. Pena sa nanáša v dvoch húsenkách a po položení tehál na seba tie húsenky zalezú do dier v tehle.
Odpovedať
@tinaja teda, ja si neviem ani predstaviť, že by steny lepené po celej ploche lepidlom sfúkol vietor!?! x-)
Odpovedať
@blacksr no ja som mala online moznost porovnat a sused co muroval na pur penu musel po par hodinach ak chcel dat prec tehlu tak celu tehlu vytlct po kuskoch von ako to drzalo a stavbu ma postavenu na mm presne, oproti susedia stavali na lepidlo a ked bol silny vietor manzel rano utekal pozriet a neveril vlastnym ociam vsetko to fotil. Steny ohnute a tri steny uplne spadnute ako z karat. Je mozne, ze majstri urobili chybu ale aj ked sme tam boli a len sme sa opreli o tie tehly tak sa velmi lahko dalo s nimi pohnut. Ja tomu nerozumien ale po tejto skusenosti by som radsej stavala na profimaltu u nas sa ani steblo nepohlo (mozno aj kvoli tomu, ze mame na medziposchodi 4 tony zeleza) ;-)
Odpovedať
@tinaja hmmmmmmmmmm :-| to za čerstva sa mu pokazilo? pred zaschnutím lepidla?
Odpovedať
@blacksr poslala som ti mail na mailovu adresu este sa mi nacitavaju fotky tak za par minut to tam mas.
Odpovedať
@tinaja vďaka
Odpovedať
@blacksr uz je to poslane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sofiapal ako ste dopadli s tym grafitovym polystyrenom z polska? kupovali ste tam nakoniec? diik
Odpovedať
@yaninca kúpili sme u nás od austrothermu 20cm grafith,za rovnakú cenu ako v Polsku,dph ostalo na Sk aj ked poliaci mi dali cenu hned bez problémov,slovač robila desné caviky-hlavne stavebniny,nakoniec mám čo som chcela ale v stavebninách ma odvtedy nevideli a nikdy viac neuvidia-ich sposoby sú des,chodím inde,polystyren je kúpený od septembra,nestihli sme fasádu,tak až v lete,cena bola 10,5 za m2 pri 20cm hrúbke,potom šiel o 10 percent hore ale aká je cena teraz neviem,každopápne bola to pekná nálož brala som aj na podlahy 150s,dokopy to boli 2 komplet plné kamiony-uffff
Odpovedať
Profilova fotka
@sofiapal :) tak to je teda uff.. pri takom mnozstve veru mohli byt ochotnejsi.. preco sa ti slov. podnikatelia este stale castokrat tvaria aku ti robia laskavost ze ti vobec nieco predaju..
Odpovedať
@sofiapal cena je aj teraz taka, cca 10,50€/m2 za 20cm grafit
Odpovedať
@joe13 ešte upresním bolo to 10,05eura,mega rozdiel to nieje :-D ,a je mi jasné že v sezone to bolo drahšie a v zime to bude lacnejšie-inak výžy ked kričia pozor ide to hore,cena vyletí a po dvoch mesiacovh zase zletí
Odpovedať
Profilova fotka
Polystyrén je najlacnejší práve teraz vo februári.Vedia to všetci čo s tým robia.
Odpovedať
ahojte vie mi niekto poradit akym pomerom mam rozmiesat lepidlo termobrik na tehlu.Na vreci to nieje uvedene len vydatnost 21 L z jedneho vrecka. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@matema Ahoj , ja som pridal cca 5 - 7 litrov vody. To záleži od toho akou hustotou chceš robiť. Dôležité je pred aplikáciou na steny navlhčiť dostatočne tehly na ktoré lepidlo nanášaš, potom s tým nebudeš mať žiadne problemy.
Odpovedať
@zsolt22 Ahoj ,vyskúšam a diky za radu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?