Poradíte krbovú vložku do 1 500 € do domu 106 m2?

Profilova fotka
Prosím poradte dobrú krbovú vložku do cca 1 500 € do domu 106 m2, prieduchy nechceme a ani teplovodnú krbovú vložku nechceme. Výkon cca 5-8 kW a účinnosť od 80% a vyššie. Krb bude v obyvačke, chceme moderný krb !!! (žiadne kachle, piecky a iné - len krbové vložky) Pomôže každý dobrý návrh alebo aspoň inšpirácia... Ďakujem
Odpovedať
My mame Spartherm, ale cenovo to bolo vyssie. ak chces, mrkni mam ju v albume. Je krasna a podla mna aj moderna, jednoducha, nevycackana :-D
Odpovedať
-bef optim 7 silver
Odpovedať
Profilova fotka
@vivi1279 je pekná a aj komplet krb máte pekný ale je to fakt troška drahšie. A ešte jedna vec, nechceme rohovú, rozmýšlam nad BEF Optim 7 ale čakám niejaké iné rady a iné značky...
Odpovedať
Profilova fotka
@maximr práve sme to asi spolu písali, tá krbová vložka je pekná a cena je tiež dostupná, tak ale dajte aj iné návrhy nech si mám z čoho vyberať... :-)
Odpovedať
@norberts to s tou cenou je pravda, aj ja som to rozdychavala :-D co sa tyka Befu, niekde tusim na e-filip som citala, ze tato firma vraj nevie dosiahnut take vykony vlozky ako deklaruje, ale vraj papier znesie, ale bol to znovu len nazor. myslim, ze niekde tusim v albume andyfoto som videl vlozku bef v hroznom stave, skus mrknut, mal s nou ten chalanisko velke problemy hned od prveho zakurenia. tak skus dobre pozriet referencie, lebo to ozaj nie je lacna zalezitost, a aj tych 1500 € je pri stavbe domu pre niekoho dost. aha, este ma napada vlzka Lacunza, tu sme chceli predtym, ma krasny biely samot a nie je rohova....tak zelam dobru ruku pri vybere.
Odpovedať
Profilova fotka
@vivi1279 Lacunza je veľmi pekná, cena sa ešte ako tak dá ale sú strašne silné tie vložky, sú od 12 kW - ved to by sme sa uvarili 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts my mame Rueg, su to švajčiari, sme spokojní... sice my mame trojsklo, tam je aj cena dost ysoka, ale keby si sa zaujimal o vložku len s prednym sklom, ako pises, tak si myslim, ze cena je prijatelna :) Co sa tyka kvality je to bezproblemovo fungujuca znacka...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Ruegg viem že je kvalita ale moja cena je do max 1500 €. Strašne by som si prial mať niejakú takú krbovú vložku ale bohužial... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
cena len za vložku, alebo aj s robotou? lebo len za vložku sa da... :) ale s robotou nehrozí....to je moc malo, ak chces aby spolahlivo fungovala a pouzili sa kvalitne materialy.. Ale ak ta to potesi, aj my sme mali inu predstavu o cene za krb, ale po dlhom vahani sme sa rozhodli radsej dat o nieco viac, aby sme nebanovali a radsej sme ubrali inde.... Myslim, ze to bolo dobre rozhodnutie,lebo krb pouzivame denne od jesene, takze chceme aby sluzil ako ma.. AK ches krb vyuzivať skor prilezitostne, tak si mozes dovolit aj risk, ale niekedy sa neoplaca...
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts - presne ako píše katrin21, aj my máme Ruegg. Tiež sme mali predstavu o cene podobnú vašej, ale toto nás jednoznačne presvedčilo. Tak sme ubrali inde :-) Sú dizajnovo veľmi pekné, jednoduché a veľmi kvalitné. Vložku len s predným sklom by si mohol do 1500€ kúpiť, obloženie to sú zase korunky zvlášť. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 no za krbovú vložku max 1500 €, aj s prácou sa chceme zmestiť do 3 000 €. Ja viem, že krb je investícia dlhodobá a radšej si zaplatiť niečo kvalitnejšie ale niekde musí byť aj strop. Pozeral som Supra, BEF, Romotop - iné zatiaľ neviem, preto chcem poradiť.
Odpovedať
Ahoj, my mame krb Invicta, ma 14 kW a cely aj s obstavbou nas stal 1000 EUR, robili sme si to ale sami, nieje to az take strasne. Kupili sme na www.krbyinvicta.sk
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mirkif no hej, ale účinnosť je malá a zase ja nepotrebujem 14 kW vložku, to by som sa uvaril.
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím teda ešte o ďalšie skúsenosti z niejakou dobrou a kvalitnou krbovou vložkou ale za rozumnú cenu.
Odpovedať
@norberts my sme dali supru.myslim ze je to taranis. len cena asi nebude zodpovedat tvojej poziadavke
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 no mám ponuku na Supru taranis 76 D aj z obostavbou na 4 040 € čo je nad môj limit, potrebujem sa dostať do 3 000 €. Inak som nad Suprou veľmi uvažoval a veľmi som ju chcel, preto hľadám inú alternatívu, chcel som tiež Temporis 3D, cena je nižšia ale zase je to silná vložka 12 kW, čo mi teda hovorili že budem tam mať saunu a často by som musel vetrať. Ale inak SUPRA je dobrá ale ani to si nemôžem dovoliť. :-(
Odpovedať
@norberts kup si zatial len vlozku a potom ju das obstavat. aby si nevyhodil hned tolko € :-) neskor niekde usetris mozno a das obstavat. alebo si to urobim sam :-) podla mna su to super vlozky. my kupime kazdy den odkedy je napojena aj ked uz kurime v podlahovke. my sme ju inak kupili na vianoce a bola zlavva nanu tusim ale neviem kolko.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 a ak sa môžem opýtať, že koľko Vás vtedy stála? Viem, že píšeš že nevieš aká bola zľava ale komplet cenu náhodou? A kto ti to potom robil? Dík
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts ano, ako pise Mima, to je dobre riesenie... kup vložku ( dobrú) a ked bude na dostavbu, daj ju obstavat, aj ked necakaj zase tak dlho - zaruka plynie..... Cena za obstavbu komplet s materialom je asi od 1500-2000e, uz aj s mramorom napr. zalezi od velkosti obstavby, materialov atd atd.-..Mozno aj menej, ked pojde o mensiu vlozku, zalezi od krbara..ale co som aj tu citala na MS, tak vacsinouo ludia za pracu z materialom platia do tych 2000€
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 no neni to zlé riešenie, práve som napísal do krbového štúdia, že či mi vedia dať takú zľavu na materiál ked si nedám robiť prácu u nich hned teraz ale možno až o pol rok napríklad. Tak uvidíme, že čo odpíšu. V každom prípade by som ešte uvítal návrhy iných krbových vložiek.
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts no, nas krbar nam praveže naopak daval zlavu preto, ze vedel ze to bude aj robit :) a ze v buducnosti si u neho dame robit aj vonkajsi grilovaci krb ( ked raz bude naň...) .. ciže neviem, ci tvoja poziadavka robit to zvlast bude zvyhodnením.. navyše, bacha, aby ten krbar, co bude stavat poznal taky typ vložky, aby si potom nemal problem, ze instaluje nieco, co mas od niekoho ineho a on to nepozna a nema skusenost.... Myslim, ze su tam dost podstate rozdiely v detailoch, na ktorych moze potom padnut spokojné uzivanie krbu...chapes...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 chápem ale nechcem si niekoho zaviazať ked ani sám neviem že kedy by to bolo robené a možno si potom vypýta raz toľko, neviem lebo ľudia sú strašne vypočítaví. Takže uvidíme že čo odpísu a podľa toho sa zariadím. Dal som ponuku urobiť aj iným takže teraz čakám.
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts no, myslim, ze seriozny krbar to neurobi.. my sme krb aj kalkulaciu mali dost dlho dopredu, než prislo na lamanie chleba :) a vsetko dohodnute platilo.... :) Samozrejme, daj si viac ponuk urobit, to je jasne :) a vyhodnot ich nie len podla ceny, ale aj urovne a kvality dodanych materialov,... aby sa ti nestalo, ako to tu bohuzial casto vidim, ze krbar postavi krb, odide a arrivederci.. ziadna instruktaž, ziadne prve zakurenie, ziadna dokumentacia, ziadna pridana hodnota proste.... A potom sa zle riesia veci, ked je uz problem :( Vyberaj obozretne :) My sme mali tiez viac ponuk,ale nakoniec vyhral ten, ktorý ponukal nam vyhovujuce riesenie ( niektorí povedali, ze sa neda... zaujimave ,že?) , spravil vizualizacie, viacero.. ponukol viacere cenove hladiny vložiek... a vybrali sme si... o kazdej nam povedal co a ako, aby sme sa vedeli rozhodnut.. povedal aj prečo ktoru odporuca a tak... Takze :) snad budete mat stastnu ruku aj vy :)
Odpovedať
Profilova fotka
nasa krbova vlozka stala 1400€....kukni album, je to ceska znacka....presne neviem nazov, ale ked chces zistim.
Odpovedať
Profilova fotka
@dagmar79 ahoj, tak určite chcem vedieť aká je to značka a typ aby som sa vedel na nu lepšie pozrieť. Ale myslím si že je to BEF, no budem čakať na tvoju odpoveď. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts ja uz by som BEF po skusenosti Andyfoto a inych ludi, co mu tam pisali vtedy, že tiež maju a sklo stale špinave po par kureniach , ani neuvažovala....
Odpovedať
Profilova fotka
to uz radšej Kobok, KMB alebo Spartherm..
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ja neviem, ci mame BEF, a videla som aj Andyfoto, co sa mu stalo so sklom, nam sa take nerobi....podla mna mal zle drevo alebo co.....bola nizska teplota v krbe a vtedy to mohlo zacmudit....
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 si mi to pripomenula...my mame asi KOBOK :)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem, len viem, ze v komentaroch pisali nejakí ludia, ze maju tu istu vložku a tiez cierne sklo.... nie až tak ako on, ale cierne.... No vidis, takze Kobok :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?