Kedy je veniec dokončený?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
V zmluve s murármi máme uvedené, že prvú časť ceny im uhradíme pri dokončení prvej fázy - po dokončený veniec. Momentálne je ešte zašalované, no aj tak vidno že sa betón vylial a roztlačil dosky, bude to treba osekať, opraviť. (Neposlúchli inštrukcie dozora a rádlovali s príliš veľkými odstupmi.) Náš stavebný dozor povedal, že to bude hotové - tj. dokončené až keď to opravia. Čo pre Vás znamená dokončený veniec?
Odpovedať
1
2
@geroj v podstate ano, v zime netreba polievat dodatocne, polieva sa len pri vysokych teplotach
Odpovedať
Profilova fotka
@yaninca :-) ahoj bez problémov ste mohli šalung z boku odstrániť na druhý den,ale teraz po 14dnoch sa to dá ešte celkom dobre osekať aj mur.kladivom a čím viac budete čakať tým to pôjde horšie až nakoniec budete musieť použiť(alebo majstri) zbíjačku a to pre preklady a vence moc dobré nie je ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros @marrad @geroj @pr @oscipovsky @zahradnik no, tak maly update k nasim murarom.. mam sice pisomne vyjadrenie od dozora ze to dokoncene nie je kym to nie je odsalovane a opravene, ale to neakceptuju.. tvrdia ze veniec je dokonceny a idu sa sudit, chcu po nas zmluvnu pokutu.. a zmluvu vypovedali, nechaju to neopravene, mozme si to opravovat sami.. cele to mali vyratane, ocividne chlapci zarabaju viac na zmluvnych pokutach ako pracou..:( a ani to nemienili dokoncit. sam murar mi povedal do telefonu ze sa mu to nestalo prvykrat (ze mu vytiekol beton a ze sa kvoli tomu sudil..:((( ) takze uz vie co moze cakat a vie kolko asi urci znalec za opravu.. ocividne sa mu to stale oplati..:( parada no..
Odpovedať
urcite treba pozriet podla zmluvy... co vsetko maju osetrene a co nemaju a ako je to cele postavene... a zapisane... a ak to pojde na sud, tak to nechat na pravnika... drzim palce
Odpovedať
JA doporucujem radsej to nechat hned prebrat dobrym pravnikom aby Vam dal vyklad ake maju moznosti a ci mate nejake moznosti sa branit, ak by to nevyzeralo na viac-menej istu vyhru na sude treba zvazit ci nezaplatite radsej zmluvnu pokutu a dokoncovacky s opravami si urobite niekym inym. Taktiez treba ratat ze sa to bude natahovat a bude Vam to tahat dalsie peniaze, ktore by sa Vam zisli na stavbe. Do buducna je nutne kazdu zmluvu bud riesit notarom, alebo ak sa vypracuva konkretnna zmluva tak treba si prebrat vsetky alternativne scenare, tvrdo rokovat a bojovat za lepsie podmienky vo svoj prospech....kazdy detail by mal byt presne osetreny - zo skusenosti mozem povedat ze drobne zmeny v slovnych vyrazoch vedia zmluvu postavit do inej pozicie.
Odpovedať
Profilova fotka
@yaninca Veniec je vtedy dokončený keď je odstránené debnenie."odšalovaný".V stavebnom denníku musíte mať od dozora podpísané prebratie uloženia výstuže venca.Ak nemáte tak nech to rozoberú a urobia odznova alebo dokážu že urobili výstuž podľa predpisu.Pokiaľ nemajú podpísané prebratie diela ,nemôžete prehrať žiadny súd.Zaujímala by ma tá zmluva ak nieje tajná.Len tak mimochodom ak nieje zmluva spísaná a overená štátnym notárom s oprávnením alebo právnikom tak je naplatná. podľa našich slávnych zákonov nemôžu zmluvu medzi sebou uzatvárať dve osoby respektíve môžu ale nemá právny výzam ,alebo ako to nazvať.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@antonmesaros TO odkial mate ze ak zmluva nie je overena notarom je neplatna? Ci mate na mysli iba podpisy? Myslim ze aj bez overeneho podpisu zmluva plati, len v pripadnom sudnom spore by boli natahovacky o pravost podpisu. TO potom by ani ustne dohody nemali platit....
Odpovedať
Profilova fotka
@oscipovsky Zmluva musí byť overená notárom,sú na to zákony cca 2 roky dozadu je to tak.Je to urobené presne pre takéto prípady.laik nedokáže posúdiť výhodnosť-nevýhodnosť zmluvy.preto musí byť overená notárom.Skúsim to pohľadať.
Odpovedať
Profilova fotka
@oscipovsky Našiel som že som našiel.Že táto novela bola schvaľovaná v parlamente ,ale nakoniec ju neschválil. :-( dlho som to sledoval ale nakoniec mi to nejako ušloma to veľmi zaujímalo lebo ako firma takéto zmluvy robím).Bola to takmer hotová vec nebyť nášho Gašpara.Zas raz obyčajný človek pochodil zle a v zákonoch je naďalej vydaný napospas nenažraným firmám za ktorými stoja zástupy právnikov. Ešte raz sa ospravedlňujem za nepresnú imformáciu. :-( poprosím adminov aby vymazali tie zavádzajúce príspevky ,nech to nemýli.
Odpovedať
@antonmesaros Myslite ze by sa tym nieco poriesilo? Ludova tvorivost je nekonecna. Ja cim dalej mam pocit ze takmer vsetko sa uz da obist. Mozte nastavit to ako chcete ale ludsku chamtivost na jednej a naivitu s neznalostou na druhej strane tazko osetria zakony. A to by som sa inak velmi cudoval ak by to preslo, vela ludi by prislo o priestor kde mozu "posobit".
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Sme mimo tému... vraj to mali na svedomí telekomunikačné spoločnosti a banky poskytujúce hypoúvery .Ktoré prečo asi vieme ,a komu za to, že to neprešlo dobre zacvakali môžeme tušiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj @zahradnik @antonmesaros fotos: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/y...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?