Je možné postaviť 4 izbový bungalov za 60 tisíc eur?

ahojte všetci...budúci rok sa chystáme stavať domček(niečo svojpomocne,niečo firma,podla obtiažnosti) a rád by som vedel či je táto suma pre výstavbu bungalovu s rozmermi cca 9x13 reálna...pozemok samozrejme máme.
Odpovedať
1
2
5
podla mna je tato suma realna :) my mame rozpocet 90 000 ale pojde o nizkoenergeticky domcek a tak budu vstupne naklady trosku vyssie.. cena prace samozrejme zavisi od narocnosti, ale aj od lokality..
Odpovedať
No asi iba ak by si staval montovany dom...
Odpovedať
@xxx891 ani ako montovaný ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Staviam bungalov,rovnakych rozmerov 9x13 a mam rozpocet okolo 60 000eur bez oplotenia,exterierovych uprav.Stavia mi brat,ktory sa stavbam venuje profi.Takze je to realne :-)
Odpovedať
@zirafak my by sme sa chceli tiez zmestit do tych 60 tis myslim aj zo sanitou bez nabytku a spotrebycov a samozrejme bez uprav okolia a oplotenia....co sa bude dat si spravime svojpomocne a na tie odborne prace si zavolame majstra...inak dik za povzbudenie... :-)
Odpovedať
jedine ak svojpomocne, alebo ti stavia rodina zadara :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@xxx891 radsej by som este posetril aspon 10-15tis eur a potom siel do toho az. Mat istotu ze peniazu su a nie sa dostat do fazy ze nebudu a potom stavba stoji a caka ... nevadilo by jej to vsetko vyzrie dokonale...ale ked uz tak uz... na vybavenie vnutra rataj min. 20tis eur aj to take vselijake...
Odpovedať
Profilova fotka
ja to realne nevidim..... za 60tis jedine velmi velmi malinky domcek, alebo naozaj ako pise zirafak, ze platis len za material a vsetky praace si urobis same, alebo rodina, co nevezme ani € za pracu.... ale aj tak to bude s odretými ušami....
Odpovedať
@katrin21 presne tak nerealne:)a mozes sa aj pototo ci svojpomoc ci neviem aky sposob neexistuje:)
Odpovedať
uz som to pisala vo viacerych temach, napisem aj tu, co ked to niekomu pomoze. Nam projektant povedal, ze mame pocitat pri svojpomoci v starej mene 20tisic za meter stvorcovy - priemer. Este neviem potvrdit, lebo este mame daleko od dokoncenia, ale dufam, ze sa do toho zmestime. Potom to vychadza zhruba tak ako pisal aj @andyfoto cize este min.15tis.E
Odpovedať
ja by som ratal tak okolo 100 000€
Odpovedať
Profilova fotka
@dany969 to je uz realne :) to uz je pekny domcek so slušnou kvalitou aj kupelnou, kuchynou :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dany969 u nas ho stavaju za 86tis na kluc aj s garazov,pozemkom,sanitov,kuchynskou linkou a opravou pozemku...
Odpovedať
@dany969 cize za 100 tis.nepohnem ani prstom a kupim si este aj auto... ;-)
Odpovedať
100000€ to je dost prehnane.. vies, vsetko zalezi ako si dokazes zohnat material.. ale moze to byt realne. nikdy nevies dopredu co sa vyskytne..
Odpovedať
@xxx891 domček 9x13 sa dá postaviť za túto cenu svojpomocne
Odpovedať
@misko81 hej to mas pravdu..niekto si ho dokaze postavit za 55 a niekto za 70tis a niekto za 100..ja som len chcel vediet ci je to realne alebo nie...ale dik za nazor..
Odpovedať
tiez to realne nevidim, ale zasa aj my sme boli veeeelki optimisti ked sme mali nakresleny projekt na papieri :-D ale ked sa to vsetko zacalo, zistili sme kolka bije a ze to nebude len tak =-) niekedy mame pocit, ze ta stavba je ako cierna diera a hlavne teraz ked uz nie je az tak vidiet tie pokroky...ale co uz bude nas x-)
Odpovedať
keď sme začali stavať, mali sme krásnych 14 árov a naivnú predstavu o BGW za 70 000 E. Realita po roku a pol je taká, že domček (BGW 11x15) čaká iba na fasádu a účet je na pár šušňov 100 000. Poznám síce jedných tu na MS čo tvrdia že stavajú svojpomocne a takmer zadarmo a plno ľudí tomu verí, ale reálne sa za ich uvedené ceny nedá stavať ani s partiou ukrajincov čo ešte raz za mesiac nosia v dodávke nakradnutý matroš okľukou z PL :-) Zostaňte pri zemi a triezvo uvažujte. My sme využili takmer všetky možné aj nemožné zľavy a akcie, svojpomoc ako blázon a aj tak to jednoducho nejde. Okrem toho hrubá stavba je strašne, ale fakt strašne strašne klamlivým prvkom v celkovej kalkulácii. Iba dve kúpelky a linka v kuchyni vás vyjdú drahšie a môžete sa aj roztrhať. To je skutočná a nekompromisná realita. Každý kto tvrdí opak je alebo škodoradostný srandista alebo nekonečný optimista :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@xxx891 ale montovany, nie??? murovany za 86tis neexistuje.. ak , tak neviem, ake materialy pouzili.. aku stresnu krytinu a pod... pozri si temu podobnu, ci sa da postavit dom do 50tis €.. tam je toho aj aj aaaaaaj Ked clovek este len ide stavat, vselijake plany a rozpocty ma v hlave, hruba stavba sa rychlo postavi, ale potom to este len vsetko zacina ! Myslim, ze si moc velky optimista, bodaj by sa ti to podarilo, ale ked postavis, daj vediet do tejto temy, ci sa ti ro fakt podarilo....my sme tiez daleko presvihli nase predpoklady ... takze radsej rataj , ze to sa stane aj vam.... co poznam ludi co stavaju, alebo uz postavili, kazdy jeden na konci láta ako moze a nedokonci tak , ako chcel...
Odpovedať
určite sa dá postaviť bungalov 9x13 aj za tú sumu ako uvádzaš, ale skôr montovaný, máš to rýchlejšie a šetrí čas a peniaze a hlavne nervy:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@xxx891 za určitých podmienok sa do tej sumy domček 9x13 postaviť dá. treba mať rovinatý pozemok s dobrým podložím (komplikované základy vedia zožrať hodne peňazí), nepodpivničovať, mať k dispozícii siete v rozumnej blízkosti, zvoliť jednotuchý tvar domu aj strechy, dobre si všetko dopredu premyslieť a prepočítať, veľa vecí robiť svojpomocne, miesto firiem volať radšej živnostníkov. za takýchto okolností nevidím väčší problém. samozrejme treba zabudnúť na linku za 10 tis. eur a kúpeľňu s drahými kachličkami, sanitou a pod. ale normálny bežný štandard z toho vydá. my sme momentálne v štádiu, že vnútri máme všetky vnútorné inštalácie, spravené omietky, poter... sme na sume 32 tis. ešte toho chýba dosť ale do 60 tis. sa v pohode vpraceme. nerátam do toho vonkajšie prípojky (tie sú u nás trochu komplikované) a cenu projektu, papierovačiek a podobných záležitostí. domček máme malý - 8x13,5m.
Odpovedať
@zamotek klobúk pred tebou dole, že si napísala realitu pre dokončením vlastného domu, lebo v štádiu hrubej stavby tu bolo a bude kopec ľudí s obrovskými ružovými okuliarmi na očiach a po dokončení domu už sem ani nepáchnu :-|
Odpovedať
@evka100 za tú sumu a veľkosť domu ti na Slovensku nikto montovaný dom na kľúč nepostaví, to mi ver :-)
Odpovedať
podla mna by mala byt otazka polozena inak: "kto ste postavili 4-izbovy bgw za 60tisic?" teoretizovanie ci sa da alebo neda je zabijanie casu.
Odpovedať
čau, za 60tis. sa 4izbový nepodpivničený bungalov určite dá postaviť. My sme stavali síce iba 3izbový 10x10m drvivá väčšina svojpomocne a zmestili sme sa niečo pod 30tis.
Odpovedať
Profilova fotka
@misoo to vazne??? a mate ho uz hotovy? co vsetko je v tej cene a z coho ste stavali? nemas foto? to ma zaujima.... vazne ;-)
Odpovedať
ahoj suma je realna, mi sme mali pozemok tiez, a este sme museli navysovat zaklady a navazat hlinu a doteraz pozri foto sme sa vmestili do 45tis eur..urcite sa date do 60tis eur aj zo zariadenim....drzime palce
Odpovedať
zatial nieco malo cez 50 000,- akurat malujem, linka je objednana, spotrebice su pripravene. A to mame aj podpivnicene. Ratam ze okolie domu si vypyta este cca 10 000,- Ak mate moznost "zneuzit" rodinu a robite v oblasti, ze viete zasa pomoct dodavatelovi v inych veciach tak sa to da. Bartrovym obchodom sme sa dohodli na zlavach a sme vsetci spokojni. Zakladom pre vsetko je ale predsalen ta rodina, ktora si nevypyta peniaze.
Odpovedať
Svojpomoc + sem-tam majstri... áno, je to reálne.
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?