Drevený zateplený, či betónový strop?

má niekto drevený zateplený strop??? dakujem
Odpovedať
1
2
My.
Odpovedať
Profilova fotka
ja ho budem mať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez ideme robit
Odpovedať
Profilova fotka
aj my sa chystáme robiť drevený strop. zateplený bude zhora (neplánujeme pochôdznu povalu). izolácie koľko dáme ešte neviem, ale predbežne počítame takých 28-30cm...
Odpovedať
a čím budete zateplovať, nobasilom???
Odpovedať
maska1105 izolácie dajte na Váš bungalov aspoň 40 cm stačí tá najlacnejšia sklená vlna - role, cenu za 1 m2 z cenovej ponuky vydeľte tepelným odporom a najnižšie číslo berte na nepochôdznom strope sa nemá čo stlačiť
Odpovedať
Profilova fotka
maska, budeme dávať minerálnu vlnu. nemáme ešte vybratého konkrétneho výrobcu ani druh. to bude aktuálne až neskôr a rozhodneme sa podľa toho čo bude mať momentálne najlepšiu cenu asi :-D
Odpovedať
ups: a na spodok ako plafon budete dávať sadrokarton?? ja nemam o tom ani páru, len to, čo tu sem tam prečítam ... ale začali sme ho vážne zvažovať..
Odpovedať
Profilova fotka
budeme mať priznaný drevený strop, čiže sadrokartón nebudeme dávať. ten bude iba v kúpeľni a wc. takúto máme zatiaľ predstavu. ono sa to dá aj tak aj tak. komu sa páči viacej sadroš môže dať ten :-)
Odpovedať
Ešte som zabudla: prosím, nezabudnite na poriadne prelepenú parozábranu, ktorá okrem parotesnosti zabezpečí aj VZDUCHOTESNOSŤ !!!
Odpovedať
Profilova fotka
ešte treba dať pozor na to aby sádrokartón použitý na strope mal protipožiarnu odolnosť. Ja som bol na toto upozornený keď mi robili projekt protipožiarnej ochrany. Mnoho ľudí na to nepamätá pri výstavbe a pri kolaudácii môže byť problém
Odpovedať
Profilova fotka
dobry den! my sme vlastne este len na zaciatku, na uplnom zaciatku a riesime momentalne to ci si dat urobit projekt na prizemny dom alebo radsej tahat podkrovie. mame totizto uzky, ale dlhy pozemok. co by nas vyslo lacnejsie - dat podkrovie aj s betonovym stropom alebo len prizemie s montovanym stropom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
najlacnejsie by ta vsiel dreveny strop ako mame my :-) ked chces napisem ti do ip kolko nas vysliel strop ;-) upne smiesna suma
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, posli IP ;-)
Odpovedať
Tisíckrát podpisujem príspevok od poliacik321. Je vhodné palubkový strop i trámy (ak sa nedáva SDK) natrieť 1-2x protipožiarnym náterom. Je to však investícia navyše. Rátala som na náš strop, cca 60 m2, stálo by to svojpomocne okolo 20 tisíc Sk. Nakoniec manžel zavelil, že NIE :-D - takže budú len požiarne hlásiče.
Odpovedať
korelka Aj poschodový dom sa dá urobiť s dreveným stropom, to unesie veľa... Dôležitý je statický výpočet. My: http://pasivnydom.blog.cz/0904/zaklop... a teraz http://pasivnydom.blog.cz/1004/podlah... Presnú cenu neviem, lebo my sme mali strop v rámci kostry. Samotné palubky stáli 25.000 Sk, trámy majú objem cca 2 m3 čiže ich cena je max. 10.000 Sk. Strop spolu cca 30.000 Sk, plocha 63 m2. Plus ešte lazúra. Podlaha podkrovia - rátame ju zvlášť.
Odpovedať
ďakujem všetkým, ktorý sa zapojili.. nás odhovárali preto, že keby došlo k požiaru, tak nám zhorý do tla, a vraj aj strecha zároveň s ním.... ale my sme na 95% presvedčený o drevenom strope... poliačik: ten proti požiarny sádrokarton splňa aké kritériá??? dakujem
Odpovedať
jaandy: aj ja by som chcela do IP info kolko vysiel dreveny strop. dik :-D
Odpovedať
aj my chceme trámový strop- povala bude iba na uloženie vecí, bodol by postup ako na to :-|
Odpovedať
a jaandy-môžem aj ja poprosiť do IP cenu za ten strop? :-) a prípadne aj odkiaľ ste mali materiál ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
my mame bungalov 10x14 strop krov plus tatransky profil na podbitie 4000 eur aj namorene a doprava, da sa zohnat aj lacnejsie ale potreboval som to z dokladom
Odpovedať
Profilova fotka
maska1105: neviem aké kritériá musí spĺňať sadrokartón ale pri kolaudácii musí mať certifikát na protipožiarnu odolnosť. Proste pri kúpe ho treba vyžadovať (certifikát)
Odpovedať
dusko: a na tom tatranskom profile, máte ešte niečo napr. sádrokarton, či už nič ste nedávali? namorili ste ho farebne? nechcem byť za blbú, ale moriť treba aj napr.proti červotočom, len preto sa pýtam.. dakujem
Odpovedať
Je vhodné dať aj náter proti červotočom a pod. Vlastne všetko drevo na stavbe sa ošetruje, každé jedno miesto. My sme na našej drevostavbe dokonca pretierali miesta, kde sa kúsok drievka odštiepil, alebo sme odtiaľ vytiahli klinec či "suk". Ak by mal byť strop pohľadový, je možnosť použiť bezfarebný, napr. Bochemit. http://pasivnydom.blog.cz/0904/pripra... V starom dome máme drevený obklad s lazúrou, ale bez ochrany pred potvorkami, a bývajú v ňom chrobáčiky, každú chvíľu nejakého odprevádzam na poslednej ceste... Na opláštenie stropu zospodu je možné použiť aj drevocementové dosky zn. Cetris, Velox, Krupinit... Majú triedu pož. odolnosti A2 čiže takmer nehorľavé a ak na to príde váp.-cem. omietka (tiež nehorľavá), tak by takýto strop mohol spĺňať kritériá. Výhodou týchto dosiek je aj to, že nepotrebujú konštrukciu na uchytenie ako SDK, ale sa pár šrúbikmi prichytia o trámy a je to. My sme na hornom podlaží strop zakryli práve veloxom: http://pasivnydom.blog.cz/0911/oplast... Jednoznačne sa treba poradiť so statikom a projektantom PO.
Odpovedať
Ešte mi napadlo k tomu náteru na celodrevenom strope... Farba je dosť dôležitá - aj keď mne sa viac páčia sýtohnedé odtiene, také teplé, napriek tomu sme zvolili svetlú farbu. Totiž, strop tvorí veľkú plochu, ktorá odráža svetlo a čím bledší, tým menej treba svietiť. Ľutujem, že sme nedali ako prvú vrstvu tenkovrtvú lazúru bielej farby a až na to 1-2 vrstvy hrubovrstvej bezfarebnej. To drevo by nebolo až tak žlté. Vrelo odporúčam pozrieť si v predajni Farby-laky nejaké vzorkovníky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
xcel by som sa spytat aky strop by ste volili na bungalov 9x18 m.....povala neobytna, max ma ulozenie nejakyx sezonnyx veci.....pomer cena kvalita.....rozmyslame nad drevenym + biely nater.....dkujem, som tak trosku amater :D
Odpovedať
@iwory1987 My davame v 2 miestnostiach dreveny strop - klasicke laty, len namorene, nad nim mame nizky odkladaci priestor (v dalsich miestnostiach mame zateplenu strechu a len to podbijeme, nebude rovny strop). Bud zateplime strechu (ale teplo pojde do tohto priestoru) alebo strop (tym sa znizi)... sme rozhodnuti pre strop
Odpovedať
@stanica no my sme tak xceli ze vo velkej miestnosti (= obyvacka + jedalen + kuchyna) by bola vlastne ta strecha podbita latami...proste islo by to po skose strechy a v miestnostiach ako je detksa izba, kupelna, atd by to bolo uz vodorovne.....neviem ci mi rozumies :D
Odpovedať
@stanica ako na foto....v hale takyto po skose: http://static1.asmira.com/photo/47/26... a v ostatnych izbach takyto: http://static0.asmira.com/photo/47/26... ale vsetko natrete v bielom
Odpovedať
@iwory1987 presne tak to robime aj my, sklon sedlovej strechy bude priznany v 2 izbach, podbijame to doskami s bielym naterom, ktore nabijeme na uz zateplenu strechu V dalsich 2 izbach dame zateplenie do stropu nad podhlad (teda dosky).
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?