Kde môžme vidieť postavený Bungalov 961 od Euroline?

Prosim poradte nam, kde by sme mohli vidiet tento bungalov? Este sme neni pevne rozhodnutíi pre tento domcek, ale radi by sme ho videli nazivo... tu je link priamo na ten dom: http://eurolineslovakia.sk/www/projek... vdaka za pomoc
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
to by som aj ja rada videla....mame uz kupeny projekt a na jar by sme chceli zacat so stavbou :-)
Odpovedať
aj ja by som rada videla tento domcek... kupili sme si projekt.. :-) kedze je to v katalogu novinka tak bude ich malo este hotovych na pozeranie :-(
Odpovedať
Profilova fotka
vyzera to tak, ze budeme medzi prvymi :-) co poviete baby?
Odpovedať
Profilova fotka
my sme začali tento domček stavať toto leto. zatiaľ máme len základy, tiež by som si kukla aspoň foto tohto domu, ešte nemáme ujasnené niektoré priečky... robíme zmeny... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeej, konecne niekto, kto uz zacal.....dufam katka, ze budu aj nejake fotecky zo stavby :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fotodokumentácia pridaná :-)
Odpovedať
ahojte, akurat cakame na stavebne povolenie na tento bungalov. Je super rieseny. Dufam, ze co najskor zacneme. Robite ho svojpomocne alebo na kluc? My budeme robit nasledovne zmeny: WC vymenime s komorou ktora bude rozsirena o po celej dlzke. T.j. komora bude mat viac ako 2m2 - manzelka nakazali :-D . Spalnu budeme mat z izby c. 108 a tam bude aj vstup do satnika. Izba c. 111 bude mat satnik z technickej miestnosti. Vsetky tieto zmeny uz mame aj oficialne povolene avsak v dokumentacii neni nic zmenene. Musim si to ustriehnut pri realizacii. To schvalenie je koli kolaudacii. To. katkossko: vedela by si mi nieco povedat ku Vasim rozpoctom? D. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, my máme tých zmien stráááášne veľa. najväčšia je asi tá, že to robíme s garážou + ,,letná kuchyňa-práčovňa", takže nebude len odskočená garáž, ale to bude zarovno. tiež robíme pod touto časťou pivnicu. no a krb v obývačne nebude, ale v kuchyni bude murovaná pec (prípadne sporák na tuhé palivo - podľa financií :-| , komora bude tiež väčšia, WC premiestnime do kúpelne, šatník bude slúžiť aj ako spojovacia chodba do ,,práčovne", technickú miestnosť asi budem využívať ako pracovňu... je to ešte len v štádu riešenia, uvidíme, keď budeme mať platňu hotovú, keď pôjdeme murovať, ako to potom ukáže. Kúrenie by sme chceli urobiť na tepelné čerpadlo, prípadne na tuhé palivo (u nás nie je dotiahnutý plyn)... Projekt nám prekreslí podľa skutočného stavu známy, nahlásené zmeny neprekresľujú, len ich zapisujú. Práce si robíme svojpomocne, pomáha kto môže :-) . K rozpočtom sa presne vyjadriť neviem, materiál zháňame kde sa u koho ako dá.... a keďže staviame na pozemku so spodnou vodou, museli sme drenážovať, ale manžel povedal, že úprava pozemku a základy majú hodnotu zhruba 300.000,-, tehlu sme kupovali ešte v júni, so zľavou 40%.
Odpovedať
Juuj fotečky :-) končne uz je nas viac:-) co budeme stavat tetno domček...
Odpovedať
waw tak to vam drzim palce. My sme si povedali: ideme postavit 4 izbovy dom a hotovo. Ako to bolo z materialom. V projektovej dokumentacii (PD) je dost podrobne napisane kolko - kde materialu je treba. Napr. kolko zeleza do zakladu... Je to aj realita alebo ste pri nakupe brali nico naviac? Nasli ste pri realizacii nejaku chybu v PD? Pocul som ze Euroline nema PD na 100%. To som len pocul nebrat uplne vazne. ;-) Kolko Vas stal material na zaklady? My sme si dali teraz nacenit hrubu stavbu spolocnosti, ktora nam predava pozemok. Je to develop. projekt na luke kde su vsak uz dotiahnute vsetky siete az ku pozemku. Prosto all inclusive. www.100domov.sk Avsak stavbu by sme si chceli robit sami - nepredpokladam ze cena za stavbu bude taka aby sme si ju dali postavit firem. Ale clovek nikdy nevie. Mozno nam daju zlavu za modre oci, studensku zlavu,... 8-) Apropo my budeme stavat pre PB a kde staviate vy?
Odpovedať
Profilova fotka
Vy budete stavať pre PB? Zľavu za modré oči, ani študentskú zľavu, ani... nečakaj. Ako som písala, staviame na pozemku so spodnou vodou, takže základy sme robili dosť pevné... švagor sa smial, či ideme stavať 10-poschodovú bytovku. Ale pre istotu sme radšej teraz nešetrili, ako o 10 rokov pozerať na popraskané múry... Chybu sme v PD zatiaľ nenašli.
Odpovedať
nie pre ale pri PB :-D (hups, chybycka sa vludila) som v praci tak pisem dost narychlo. asi budeme mat rovnaky problem. Geodet s projektantkou nam odporucili urobit riadne drenaze cez cely pozemok a pod zakladove pasy nedavat strkove lozko. Ako dlho vam trvalo urobit zakladovu dosku. Chcem si zobrat 2 tyzdne dovolenky dufam ze to stihneme urobit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my tiež staviane pri PB, ale opačným smerom, ako vy. V albume mám foto s popisom + dátumom, tak tam uvidíš, že so základmy sme začali ored 2 mesiacmi. Časť základovej dosky chceme robiť tento týždeň (časť myslím základovú dosku 11,25x11,25 - podľa projektu bez garáže), nad pivnicou budeme robiť až budúci, alebo ďalší týždeň, tam sme len včera robili podlahu a máme to o jeden šiar DT-čiek vyššie, aby sme nešli moc hlboko do zeme s pivnicou, kôli spodnej vode. Takže musíme najskôr počkať, až tazvrdne podlaha a potom zašalovať strop pivnice... Ale náš pozemok bol v podstate taký trochu močiar, minulý rok by sa ti tam noha zaborila miestami do vody a okolo pozemku tečie aj potok, takže spodná voda je podľa výšky hladiny vody..., niektorý sa čudovali, že tam ideme stavať. Je tam veľmi ílovytá pôda,kde sa voda len držala, aj báger sme museli mať pásový, kolesový sa nám zabáral (4x museli kamaráta vyťahovať s nákladným autom =-) ), ale po dôkladnej drenáži je pozemok v pohode, tí čo sa čudovali sa čudujú ešte viac, ako sa nám po super podarilo. Ale bola to riadna drina a ani studňu nemusíme kopať veľmi hlboko a vlasne aj preto zvažujeme tepelné čerpadlo, vody je tam dosť. Keď vykopeš základy, tak uvidíš, koľko vody sa ti tam objaví, ale radšej drenážovať hneď, ako neskôr, keď budeš mať trávnik.
Odpovedať
Profilova fotka
romulus001, chcela by som sa opýtať, či idete robiť zavesený sadrokartónový strop, a akú krytinu idete dávať. My budeme robiť asi trámový strop, chceme mať z časti pochôdzny poval. A ak chceš krytinu plech - Rova Profil je teraz v akcii v stavebninách v Podharadí o 50%. Akcia je od 15.9. do odvolania. Dúfam, že ju stihneme objednať.
Odpovedať
Ďakujem, ale ja asi budem davať Tondach. Budeme stavať dva domy (ja+segra) materiál budme brať rovno u výrobcu T.j. Tondach a HELUZ a budeme si pýtať množstevnú zľavu. Vraj sa tak da celkom dobre ušetriť. Sadrokartón budeme brať z PL keďže ho budeme potrebovať dosť veľa. Ja chcem robiť nielenže sadrokartonový strop ale chcem ho "nahadzat" aj na steny. Je to lacnejšia varianta ako naťahovať omietku.
Odpovedať
Kto stava alebo sa chysta stavat tento domcek v okoli tt?? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sme sa tiež rozhodli pre tento domček.. Už máme základy hotové (foto v albume) Ak už niekto máte postavený tento domček ozvite sa.. My staviame pri NM.. Ďakujem
Odpovedať
ahojte, aj my sme sa rozhodli pre tento domček.práve budeme kupovať pozemok a na jeseň by sme chceli robiť základy ak sa nám podarí. chcela by som sa opýtať tých čo už majú postavené základy, hlavne v.elen kolko vás vyšli a či mi viete povedať kolko má byť od plotu volné(myslím metre). nevieme sa rozhodnúť či stavať aj s garážou alebo garáž dať samostatne, len nevieme či sa môže garáž postaviť hneď na hrane pozemku. nie je to zložitý domček, dúfam, že to zvládneme, meniť tam nejdeme nič.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Luckas8, nás vyšli základy cca 200.000,- Sk píšem ešte v Sk, lebo mi to lepšie utkvelo v pamäti :-) a ďalších 100.000,- vybavovačky okolo pozemku+prípojky.. Ale my sme stavali v miernom svahu, takže ak staviate na rovine, tak vás to vyjde aj menej.. Od jedných susedov sme 1,20 m a od druhých 4m.. Garáž budeme dorábať až neskôr..samostatne, lebo máme menší pozemok :-|
Odpovedať
Ahojte, aj my mame "mierny" svah takze sme museli zmenit plany a nakoniec idem 1/2 domu podpivnicit. Mame vykopanu jamu a teraz cakame na jar. :o) Potom dodam foto. Na jednej strane sme boli nad terenom asi 600mm a na druhom konci (ked sme mali projekt aj s garazou) asi 1800mm!! A to ked ked este pocitam hlbku zakladovych pasov tak hruza!!! Na to nam povedal nas stavebny dozor. Zruste garaz a radsej to podpivnicte. Cenovo nas to bude stat sice viac ale nie az tak.
Odpovedať
Ahojte,tak aj my už máme projekt.Ešte podpisy susedov a môžeme podať žiadosť na stavebné povolenie.Dúfame,že v marci začneme na domčeku pracovať.
Odpovedať
Profilova fotka
jeeeej, mne sa zda, ze ten bungalov euroline - o kt. je diskusia je bungalov co maju nasi susedia... ak to nie je presne on,m tak je na 95% identiucky :-)) akurat ma inak trochu posunute miestnosti.. asi ho maju sirsi.. je montovany a na kluc tusim ich stal cca. 2,4mil SK v roku 2008 ... maju na mieste kupelky taku tech. miestnost( super vec!) a az potom je kupelka a izba., mohli si to dovolit, lebo napravo v chodbicke nemaju to amle WC a spajzu... cca.polovicu z tej sirky dali chodbe... a nemaju ten satnik medzi tymi dvoma izbami nalavo.. a este - maju WC tam, kde je tusim pracovna ,alebo co to je na projekte.. ale vstup je zo strany kupelne, nie od izieb.hodim nacrt.. inak je ten domcek uplne postacujuci, ked je tam ta technicka miestnost.. ma asi 1,5+2,5m
Odpovedať
Profilova fotka
teda proporcne som to mozno nenacrtla na 100%, napriklad kuchyna je v pohode , na mojom vyzera uzka, ale aj izby su dost velke v skutocnosti.. stacia... a pri vstupe do spalne maju od spodu hore kniznicu.. tam kde je na povodnom projekte vchod do tej práčovne..
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.domnamieru.sk/?lang=SK&zvo... toto maju tí susedia.. je to veeelmi podobne tomu o com diskutujete
Odpovedať
zdravim, niekto z vas tu pisal ohladne zakladov na dom a ohladne vysokej spodnej vody. existuje dobre riesenie, ktore sa pouziva v nemecku , rakusku atd. uz viac ako dvadsat rokov a k nam prislo tiez zial po dvadsiatich rokoch. je to nemecka technologia, zakladova doska je zabezpecena proti vysokej spodnej vode, ma tepelnoizolacne vlastnosti, vdaka ktorym nemusite davat ziadny polystyren alebo izolaciu a postacuje na nizkoenergeticky dom a ked som si daval robit cenu za postavenie na kluc, bola o par 10000 nizsia ako ked som si daval nacenovat klasickym stavebnym firmam. cize ja si ju chcem dat urobit a usetrim dalsie peniaze na izolacii na podlahu, lebo som tam chcel dat 15 cm polystyren a tym padom mozem urobit nizsie muri o tych 15 cm, takze usetrim dalsich min 100000sk. este som to presne neratal, ale je to dobre riesenie. mam aj cislo na tu firmu krora to v spolupraci s nemcami robi, len nie pri sebe, tak ak niekto bude chciet, nabuduce dolozim.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Sme v štádiu rozhodovania, aký domček si postaviť. Zaujal nás tento domček dispozičným riešením. Nezdajú sa vám tie izby malé? Sú postačujúce?
Odpovedať
Profilova fotka
takze po dlhej zime sa snad konecne pohneme a zacneme stavat nas 961 :) s mensimi upravami
Odpovedať
podla mňa, je izby 10 štvorcov velmi málo.... aj známy si kúpili projekt, len kvôli dispozičnému riešeniu, ale budú ho robiť zo zmenami a zvačšovať.
Odpovedať
Profilova fotka
no tych 10 stvorcov je zrovna ta najmesia izba, ktora moze sluzit ako pracovna,alebo tak....podla mna spalna 14 stvorcov je akurat ..ved tam bude akurat postel a nejaka ta komoda....my sme dvaja, takze nam tento domcek uplne vyhovuje :-)
Odpovedať
benito , tak to s tebou súhlasím, ako pracovňa, alebo nejaký úložný priestor "šatník" áno, v pohode, ale myslím, že aj na detskú by to bolo fakt málo... ale tisíc ludí, tisíc chutí. niekomu nestačí ani 20 štvorákov, sme rôzny a rozdielny... každý stavia to, čo mu vyhovuje a čo sa mu páči :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?