Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika Myslím tie Finish tabletky.
Odpovedať
Takže zhrniem to do jednej odpovede ja som sa sem nemohla včera vôbec dostať,neviem prečo mi to tu blblo.Takže ja mám Bosch SMS 58M98EU,umýva krásne aj program mi skráti podľa znečistenia,ale by som si ju už nekúpila veľmi mi chýba rýchly program,ja viem dievčatá mi písali,že však nahádž a nech umýva ale.....................Prášok z Lidla už u nás v Žiline dostať,ale má iný obal spokojnosť na 95 percent.Kto má čas a chuť vyrátajte ? e stojí kg Lidl a ?e DM prach do UMR?Ja som z DM prach ale nemala ako umýva?????????Dievčatá dnes je ten náš sviatok takže:Aby ženám dobre bolo. :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 neviem, ked kupim po vyplate, dam vediet :) A kedze neviem davkovanie, tazko ti to vyratam...
Odpovedať
ahojte, chcem sa vas spytat na jeden detail - v nasej buducej kuchyni ktora zrejme bude z Ikea Varde (to su take samostatne stojace kuchynske kusky) bude aj umyvacka. Ale Varde nema modul na vstavanu umyvacku, tak rozyslame, ze umyvacka bude volne stat medzi skrinkami z ikei a nad nou pojde doska ako sucast kuchynskej linky. Moja otazka je, toto sa stale povazuje za samostatne stojacu mycku, alebo akonahle je nad myckou kuchynska linka treba umyvacku vstavanu?
Odpovedať
@lucikan Ano je to samostatne stojaca UMR.Volá sa presne voľne stojaca UMR.
Odpovedať
Ešte sa ma tu niekto pýtal nastavenie lwštidla:Ja mám od prvého dňa nastavené množstvo leštiaceho prostriedku už z výroby.Doslova píšu-Množstvo lešt.prostr. možno nastaviť od 00 do 06 v závode bol nastavený stupeň 05 .Zmeňte iba vtedy ,ak na riade zostávajú škvrny /nastaviť nižší stupeň / alebo škvrny od vody /nastaviť vyšší stupeň/Tiež tu bola diskusia či dávať a načo dávať leštidlo keď tabletka obsahuje leštidlo,ja to neriešim ja mám stále v UMR naliate leštidlo a ona si cucá podľa potreby. :-D :-D :-D
Odpovedať
@nanika Ja by som chcela vedieť ? e stojí kilo prášku do UMR v DM.V Lidli stojí 1.8kg 3.80 e to znamená,že kg stojí 2.11 e. 8-)
Odpovedať
V mojom navode pisu, ze sol a lestidlo treba napriek pouzitiu tableie 3v1 ak tvrdost vody je viac ako 21. Ja mam supravu na meranie tvrdosti vody, ale zaujmalo ma volali ste niektora do vidarni a povedali Vam aka je Vas tvrdost vody?
Odpovedať
@marta2610 Marti, ked mas napisane v navode, ze mas lestidlo nastavene od vyroby na stupen 5 a neprestavovala si to, tak to teda neznamena, ze si umyvacka taha podla potreby. Ona vzdy pusti davku lestidla na 5 stupni. V tomto ja na mojej vidim ako vyhodu, ze je nastavenie lestidla manualne, kedze s tabletami pustam lestidlo 1/4 pri jarovych, pri prasku to prepinam na 2/4. Takze ja mozem prasok s tabletami striedat, ako sa mi paci. Ak by som to mala nastavovat elektronicky, tak striedam asi v dlhsich casovych obdobiach...
Odpovedať
@marta2610 prasok do UMR 2kg 4,69 Eur v Dm. Ale kedze nepoznam davkovanie, tazko povedat. Ja davam z lidloveho na bezne umytie 1 a 1/2 kopcom PL, co je davkovanie o 50% vyssie, ako deklaruje vyrobca. Lestidlo na 2/4, ale asi by bolo lepsie na 3/4. Takze u dm zavazi, ci mi umyje deklarovane mnozstvo prasku, a kolko to deklarovane mnozstvo je a kolko bude treba dodat lestidla.
Odpovedať
@atlaska nie, mala som lakmusovy papierik a podla neho som nastavovala.
Odpovedať
@nanika To znamená,že v DM kg stojí 2,35 e to som chcela vedieť, a ešte by som rada či mal niekto aj z DM aj z Lidla keď to porovná,že ktorý je lepší?Ano ja to leštidlo neprestavujem ja tam nemám ten multitlab???Ale Ja miniem cca 1l za 6-8 týždňov takže neriešim,možno ani to nie niekedy si to odstopnem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 Ja idem prevazne na dvojke zo styroch, bude to mesiac a pol, co som doplnila asi deci a pol a este nesvieti. Sol mi zacala svietit vcera, doplnala som ju spolu s lestidlom.
Odpovedať
@lucikan kup si dvierka podla vedlajsej skrinky sprav medzeru pre mycku vsun ju tam pripevni dvierka aje to
Odpovedať
@atlaska ano, vo vodarni povedali aka je tvrdost vody.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja som vcera vyskusala kupit v Lidli tablety 2v1 ( doteraz som mala 3v1), lebo mi dosli W5 a tieto 2v1 boli v akcii za 1,99€, no nekup to :-D hlavne ked mam doma jedno Lestidlo nepouzite cele :-) Tak som aj hned pustila vcera umyvacku a veru krasne to umylo :-) takže dobra skusenost rovnako ako W5 3v1 , dokonca ma pocit, ze sklo este krajsie umyte. Na baleni je aj napisane, ze su specialne urobene na ochranu skla a porcelanu :-) takze asi to fakt fungfuje, lebo pohare boli uplne super pekne umyté :-) Možete teda skusať aj ostatní , hlavne co mate problem s umyvanim skla :-)
Odpovedať
@katrin21 No vitaj,kde si bolo tak dlho?Už som ťa tu postrádala rady od teba si vždy rada prečítam.A? vlastne vyšla 1 tabletka?Dík. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ani neviem, kolko ich tam je.. asi 40ks tam bude, alebo mozno 30? a stali 1,99e cele..
Odpovedať
Profilova fotka
marti, to sú tie, o ktorých som ti písala pár stránok späť. novinka na ochranu príborov a skla.. áno, tiež frčím na nich a sú ozaj výborné, tiež som spokojná. 30 kusov je tam za 1,99 Eur/balenie. pýtala si sa, či sa používajú ako prídavná tableta alebo sólo...spomínaš si? Vyskúšaj. Viem, že každá umývačka je iná, ale tá cena je úžasná, verím, že budú vyhovovať aj tebe.
Odpovedať
@erix Ano,díky už si spomínam to vychádza 1 ks 0.0663 e.Cena super,ja som si kupovala teraz naposledy tiež tie z L..la,však sme ich tu spomínali takže trochu pomíňam a kúpim si aj tieto. 8-) 8-) 8-) Dievčatá pozdravujem Vás všetky aj vy sa už nemôžte dočkať jari a trošku toho slniečka?Táto zima nemá konca. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Davam do pozornosti akciu Lesk v Lidli od 19.3. cize od pondelka, budu v akcii cistiace flasky do UMR a vonavky do UMR specialne pre @erix
Odpovedať
este pripojim taky postreh, tie flasky su flasky, lebo maju aj nejaku novinku na cistenie UMR a to su akoby tablety 5 ks, na krabicke je napisane, ze odstranuje vodny kamen, ale na ich popise k obrazku je napisane, ze je to aj na kamen, aj na mastnotu. Kazdopadne si nemyslim, zeby to malo taky isty efekt, ako tie flaskove.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika si zlatá, veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
kočky, evidujete rozdiel v čističi umývačky W5 a napríklad Finish? Tá cena v Lidli je neporovnateľná. A vône W5 do umývačky citrón alebo jabĺčko? Sú dobré? Mám voňu Finish, je super, aj krásne vonia aj veľa vydrží. ktorá máte skúsenosti prosím sem s nimi. ďakujem ;-)
Odpovedať
@erix Už sme to tu písali,ale nevadí ja už vyžmýkaný citron dávam do UMR,ale vždy ho tak napichnem,klobúčikom dole.Tiež som používala vône,ale po čase nič moc a to len v lete. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Ahojte baby...hlavne asi hlavna poradkyna @nanika :-) Mame kamosku bosku BOSCH SMV 48M10EU, pouzivame ju asi mesiac, takmer kazdy den /som max spokojna :-D / len mam pocit, ze posledne dni je ju dost pocut, neviem preco...na displeji nic nesvieti...pouzivam len jedny tablety..dnes som aj sitka vycistila a teraz vecer zasa nejak vrndzi...taky zvuk ako pracka...mame dost tvrdu vodu, moze byt upchta nejaka tryska? Ako udrziavate vase kamosky pravidelne? Vdaka :-)
Odpovedať
@erix tie vone su dobre, kludne kup, tie z lidla, skoda, ze su len cez akciu a ja ked sa do lidla vtedy nedostanem, tak nemam nic. Pripadne obcas kupim DM. Ja to citim, ze je rozdiel, ked tam ta vona je, vyhovuje mi to viac. Ale ak pouzivas tablety dajme tomu jar citron, tak to citit pekne aj bez vonavky :)
Odpovedať
@macka23 ja neviem, toto som este nepocula. Nemala si nahodou pod ramenom nieco, o co sa to rameno suchalo? Mozno ti prepadol kusok zufany z vrchneho kosa, alebo nieco v spodnom presahovalo na vysku, ja si vzdy rameno namontovane na vrchnom kosi odkontrolujem, ci o nic nenaraza. Vyssia hlucnost moze byt sposobena umyvanim hrncov, plechov na pecenie, umelohmotnych misiek, neumyvala si nieco take?
Odpovedať
kto tu pisal o tom vymackanom citrone do mycky? Ja som to zacala davat,vydri uzasne vonat 2-3 umyvacie cykli.Tomu sa nevyrovna ziadna cemicka vonavka z drogerky. takze dakujem za radu.
Odpovedať
@atlaska jj, je to fajn, ale ked doma pouzivate citrony, ak nie, treba chemicku nahradu. Teda, komu chyba vona :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?