Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
1
2
8
@biancal no zobreali ste to "hopem". Len taka uvaha... ked od marca budes na materskej (kde sa nastupuje 6 tyzdnov) pred porodom, tak mi to ani nevychadza ani na to ze cakate prirastok....ale to uz je na Vas. Zabudnite na to, ze Vam banka nieco pozicia.... trvaly pracovny pomer po skusobnej dobe, SZCO (tusim s 2 danovymi priznaniami...). Ak zo 450 odratas povinne sumy pre 2 dospele osoby a 1 dieta, tak nemas skoro nic. Trochi ste podla mna vsetko uponahlali... inak 1000 Eur dokopy zarobit sa da v pohode aj na vychode.
Odpovedať
Profilova fotka
ja nebudem na materskej, keďže som hneď po škole, ale na rodičovskej dovolenke. rodičovský príspevok je 194+20eur prídavky na dieťa=214 + priateľov plat 450= 714eur..nieje šanca aby nám prešla hypotéka? a je to tvoj názor, keď si myslíš že sme to uponáhľali, ale keď ostaneš v 18 bez rodičov, bez strechy nad hlavou, tak by si to možno pochopil...
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79
Odpovedať
@biancal trochu rozmyslas? 4 temy s tym istym obsahom...? inak matika tI tiez neide co? 214 + 450 je 664. Banky rodicovsky neberu ako prijem, a prijem z dohody myslim ze tiez nie. Takze mate 0 a na toto Vam banka nepozicia. Este si zober... ze aj keby ste zobrali nejaky maly byt, tak stale musi platit aj najom, teplo, vodu a aj v malom byte by to bolo aspon 80 Eur + splatka k hypoteke, plus dieta, strava, cestovanie do prace... Kolko usetrite teraz? Mozno je moj nazor kruty, nepoznam pozadie: ale osamostatnit sa, nemam strechu a cakat prirastok ... trochu nezodpovedne. Ste mladi - zbalil by som sa a skusil stastie niekde, kde by si si mozno nasla pracu. Neviem co mate za skoly, ale snad nieco viete robit. Alebo sa spoliehate na istoty od statu?
Odpovedať
@biancal myslim si,ze Vam nikto nepozicia peniazky v takej sume,aby ste si mohli kupit byt...,mozno jednoizbak v odlahlom meste ,napr.Velke Kapusany a tak ...a s tym,ze priatel musi mat tpp...je mi to luto,aj celej vasej situacie.,ale u babky je to fakt take hroyne,aby sa to nedalo vydrzat pokial po rd nebudes pracovat aj ty a mat tiez trosku vacsi prijem ako na rod.dovol.?
Odpovedať
Profilova fotka
my sme sa museli osamostatniť nie z vlastnej vôle, ale priateľ rodičov nemá, a ja som musela prerušiť štúdium na škole z fin.dôvodov a rodičia mi dali ultimátum na vysťahovanie keďže mám malého súrodenca. ale ok, podľa teba je to urýchlené a nezodpovedné, ale to že nám do toho prišlo tehotenstvo, to malé zato nemôže a na potrat určite nepôjdem za nič na svete. a kde by si to štastie skúsil? máš pocit že tehotnú ženu niekde zamestnajú? maximálne na dohodu, aj tu čo čítam na MK, musíš to zamestnávateľovi oznámiť, a je otázka či ťa vezmú. aj keď, určite nie na dobu neurčitú / čo je potrebné na hypotéku/. @mr79
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka987 ahoj, no priateľova babka je už nebohá, dom vlastní 5 bratov vrátane otca môjho priateľa. tí tu chodia ako na bežiacom páse, hocikedy, bez ohlásenia, ako do verejného domu, veľmi mi to prekáaža, otravuju nás nech ich už vyplatíme /pritom sme tu len 2 mesiace/. čiže tak nejako :-S
Odpovedať
@biancal myslel som odist niekam ked si nebola tehotna. TO male za to urcite nemoze, ale hovori Ti nieco planovane rodicovstvo? Jeden znamy cakali 3. dieta, 3. dceru... tak som sa pytal ci bude pokusat stastie na syna do stvrtice... Povedal - clovek ma mat tolko deti kolko vie uzivit a vychovat. Co som pochopil strednu skolu nemas dokoncenu. Takze na nejake normalne zamestnanie sa ani nedostanes, kde je potreban maturita. Cakas dieta, nemate nic, priatel akurat maka na dohodu za 450 - takze ani nemocenske ak by bo PN a pod... Ak priatel name rodicov, tak ako jeho otec vlastni 1/5 domu? Uz je tiez nebohy? tak by cast mal zdedit priatel. Sorry ja som mozno vrtak, ale tu sa tazko radi...
Odpovedať
Profilova fotka
ano jeho otec vlastni 1/5 domu, nieje nebohy, zije, ale s otcom sa nestretaval skoro cely zivot, az teraz odkedy sme tu, poskytol nam byvanie tu, ale kedze su tu este jeho 4 bratia, je to strasne, tlacia na nas s vyplatenim atd, lenze 1.nemame z coho, 2.tento dom v obci kde je viac ciernych ako bielych by sme urcite nekupili. no a ked uz si taka kapacita, co by si mi teda odporucil? alebo poradil ako mam postupovat dalej? nie kazdy ma vysladanu buducnost presne podla svojich predstav, mne ani jemu nikto nic neda, musime si vsetko vybudovat sami, tak daj nejaku radu @mr79
Odpovedať
@biancal : no ako som si pozrel modru strechu.... tak to babo nie je nahoda... ale planovane... uz skoro rok. K tomu tazko uz nieco dodat... Vyboudovat sami.. tak ste zacali babom... privediete do dost nevyhovujucich socialnych a rodinnych pomerov... Opat budem vrtak: Ako financne narocne je dokoncit strednu skolu?
Odpovedať
@biancal : tu sa uz tazko radi... uz ste si poradili sami..
Odpovedať
Profilova fotka
toto ti povedat neviem, ale mne treba dokoncit uz len maturitny rocnik, cize externe popri rodicovskej dovolenke by sa to mozno aj dalo, musela by som sa informovat konretne na nejakej skole, kedze ja na mojej skole pokracovat nechcem, skola je momentalne z poslednych veci co ma trapi, skor je dolezite aby sme mali strechu nad hlavou a zabezpecit dietatko, skolu mozem dokoncit za tie 3 roky na rodicovskej, ja som ani nepovedala ze to je nahoda...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mr79
Odpovedať
myslím, že na hypotéku by si nemala myslieť, pokiaľ nezarobíte alebo priatel nezarobí aspoň tú tisícku a nebude nejaký čas na TPP. dieťa stojí tiež veľa peňazí a výdavkov budete mať prvý rok určite tiež veľa. zmier sa s tým, že vlastné bývanie si teraz nemôžete dovoliť. čím skôr to budeš akceptovať, tým lepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
no podľa dnešných "tabuliek" si má človek najprv zarobiť na dom, auto, mať stále zamestnanie, a zobudiť sa s rukou v šerblíku a zistiť že máš 40 rokov, ste neplodní a môžeš si všetky materiálne veci strčiť niekam :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79
Odpovedať
@biancal @mr79 to mozno povedal tvrdo, ale bohuzial kruta pravda... pri vasich prijmoch a moznostiach zabudnite na akukolvek hypoteku. Resp. vo vasej situacii by som ani nad poziciavanim si penazi neuvazoval, pretoze uzivit 3-clennu rodinnu a popri tom este nieco splacat je nemozne.
Odpovedať
Hm, netreba mat nasetrene na dom a auto, ale uplne miminum je mat aspon dokoncene vzdelanie a nejaku trvalu pracu mat. Potom sa da uz aj ta hypoteka zobrat a aj dietatko si naplanovat. Takyto postup voli vacsina mladych ludi. Vo vasej situacii, kde ani toto minimum nemate splnene plus sa nemozete ani spoliehat na nejaku pomoc a podporu rodicov, vam nic ine nezostava iba pockat - ci uz v tom dome alebo v podnajme. Mozno stalo za zvazenie 2 roky pockat a nemat dieta ako 18 rocna, ale ako 20 rocna. Trochu zo zdravotnictva: Telesne je žena najlepšie spôsobilá mať dieťa práve vo veku 20 rokov. Najviac fertilná je vo veku 27 rokov. Takze je tu rozptyl 20-27 rokov, ktory by si v pohode stihala. Takto mas sice dieta, ale sancu na vlastne byvanie na niekolko rokov uplne zmarenu. Niekedy sa ozaj oplati trochu pockat. Ale rozhodli ste sa tak ako ste sa rozhodli.
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal prepac, ale vo vsetkom suhlasim s mr79. myslim, ze ma na to zravy triezvy pohlad.... Mat dieta v 19r, bez pomoci rodicov, ked vopred viem, ze nebude (!!) by som ani vo sne nedopustila.Ano, dieta za to nemoze, jeho dusicka si vas vybrala a uz teraz vas miluje.. ale vy za to mozete . Je to nezodpovedne a velmi. ( ja som mala dieta v 23 rokoch po VŠ,pracovala som, tiez sme nic nemali, ale mam milujucih rodicov, a byvali sme vo velkom RD. takze ina situacia ... a dnes sa mi aj tych 23r zda skoro !) Mali ste sa zobrat a ist pracovat mimo vasho regionu. Kedze vztahy v rodinach, podla toho co pises, su aj tak na bode mrazu, tak rodina vam chybat nebude ani na druhom konci republiky( alebo chybat bude,ale pomoc aj tak nikde, takze naco???) .... Su firmy ( Samsung - Galanta, Voderady a pod..) kde ponukaju pracu 450-500e + k tomu ubytovanie a doprava do prace zdarma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cize kolko nakladov mate usetrenych? veeeela.. Ked sa takto daju dokopy dvaja mladi, tak krasne mozu odkladat aj z tak maleho prijmu, lebo ked byvaju ZADARMO, tak sa da vela usetrit.. byvanie je v novostabach, len tak pre info... aby si vedela.... Co sa tyka skoly - velmi ma zaraža , ze skola je posledne , co ta zaujima.. Mam 35rokov,, ale myslim, ze uz 119tich som vedela, ze bez vzdelania sa nikdy dobre neuzivim... a ked niekto skonci len so ZŠ vzdelanim , tak co ho caka??? PRIORITA cislo 1 je prave skola ! Ked to uz nepochopili rodicia, pochop to ty. Bez nej si nenajdes pracu na urovni, kvalifikovanu aspon ako tak a nasledne nezarobis na to vysnivane vlastne byvanie..... Takze je to presne naopak ako si napisala.. Nechcem ti brat iluzie, ale... fakt ste mladi, zarobili ste si na dieta, nemate TRVALY prijem a snivas o hypoteke... STOP .... tudy cesta nevede.. Nikto nechce , aby si cakala s dietatom do 40tky. ani nemusis byt karieristka..ale mala by si mat co dat tomu dietatu do ust a strechu nad hlavou... myslim, ze pockat tak aspon 3 roky by vas nebolo zabilo a na rodenie by si mala stale krasny a idealny vek. Hm? Vlastne byvanie teraz ani neries.... nech sa priatel snazi vas nejako uzivit, byvajte hoc aj v garzonke , aby sme moc neminali na prenajmy a nejako to vydrz.. potom sa cim skor zamestnaj a zacnite tam, kde si mala zacat TERAZ. Drzim palce.
Odpovedať
Profilova fotka
pardon, v 19 som vedela.. ale 119 sa mozno dozijem :-D preklep
Odpovedať
Profilova fotka
ja som to myslela v tom zmlysle, že keďže už som tehotná, škola je MOMENTÁLNE posledné čo ma trápi, lebo prvoradé je podľa mna v takejto situácii zabezpečiť dieťa. to je samozrejmé že školu si dokončím, ale najprv musím niekde bývať, zabezpečiť teraz dieťa, a nie nastúpiť do školy a budem bývať pod mostom
Odpovedať
Profilova fotka
@evikg mám 19, a porodím ako 20 ročná, ale ďakujem za názor
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21
Odpovedať
Profilova fotka
kedže "uz si tehotna" ??? koho klames?samu seba, nas? ked nie nieco VYMODLENE, neznamena to, ze ao nieco snazim?? http://www.modrykonik.sk/fotoblog/bia... Prepac, ale si naozaj nezodpovedna... asi je to chyba tvojich rodicov, ze ta neviedli k tomu, co je to zodpovednost za seba samu a za svoju rodinu a ciny.. zabezpecit dieta, to znamena prave postarat sa VOPRED o to, aby malo kde byvat, aby si mala na vybavicku a pod.... a z coho? zeby z platu? ale ked si nepracovala, tak nie je o com.. vsak? Ved stat ti tych 200e da... a si spokojna... :_( Ani tvoji rodicia sa nepostarali o teba.. nemohla si dostudovat ani SŠ !!! a robis to iste svojmu dietatku...
Odpovedať
@biancal v tvojom veku chapem, ze si myslis ze 40 je strasny vek :-D ale ver , ze aj vtedy maju zeny deti. ale to je o inom. s vasim prijmom je jedinym riesenim lacny prenajom a priatelov odchod (za hranice) za zarobkami. a skolu si dorob co najskor. ver mi, ze nebudes vzdy mlada, silna a zdrava kedy ti tazka manualna praca nebude robit problemy.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 a len tak pre informáciu, vieš koľko stoja podnájmy v Košiciach? píšeš, že máme bývať v garzónke, aj sme bývali kým sme neboli v dome, platili sme 280eur mesačne.. len tak orientačne aby si vedela, že to nieje málo
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 keď sme pri výbavičke , pri narodení dieťatka dostáva každá mamička príspevok 151 eur od štátu, plus príspevok pri narodení dieťaťa 650eur, čiže výbavička nieje problém, problém je ten, že podnájmy v Košiciach máš také vysoké ako splátky hypotéky, a dávať niekomu mesačne 300-400eur len tak do gágora sú vyhodené peniaze podľa mňa..
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal preto by sme radšej platili hypotéku, a postupne si odkupovali ten byt, ako bezcieľne platiť nehorázne peniaze za podnájom
Odpovedať
Sorry, ty si tu natolko protirecis, ze som nadobudla presvedcenie, ze si jeden z tych ludi, ktori si takymto sposobom na internete zabezpecuju pozornost, ktora im v realnom zivote chyba. Neverim, ze hocico co si tu napisala, je pravda.
Odpovedať
Profilova fotka
tvoj názor... :-D uveď nejaký príklad, podľa teba to je asi sranda, alebo si tu človek "zabezpečuje pozornosť", ale asi si v 19 rokoch takéto existenčné problémy neriešila @evikg
Odpovedať
1
2
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?