Rozpočet na bungalov 2024

Ahojte máme dom cca 2roky, dom má 60rokov je prerobený na komplet no pohrávame sa s myšlienkou, že ho predáme a začneme stavať u našich v záhrade, je tam prístupova cesta z druhej strany. Dôvodov je viac tento dom má len 3 izby, zbytočne 25a pozemok atď. Vedlei by sme ho predať a ostalo by nám po vyplatení hypo cca 30 000tisíc, preto moja otázka znie je tu niekto kto teraz aktuálne rieši stavbu jednoduchého bungalovu cca 100-120m2 svojpomocne? Zaujíma ma orientačná cena takého obyčajného murovaného domu, západne Slovensko. Viem že to je individuálne ale stačí orientačne aby sme sa rozhodli či ísť do novostavby alebo nie. Vyplatili by sme aktualnu hypo, niečo by nám ostalo a vzali by sme novú. Ďakujem
Odpovedať
No nám ide stavať firma z lacnejších alternativných materiálov, nie drevodom a dajú 120m2 zastavanej plochy za 110 tisíc holodom +7 tepelko. Záleží akí ste nároční.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

No nám ide stavať firma z lacnejších alternativný…
@fero1821 Dobry den, mozem sa opytat co znamena lacnejsi alternativny material? Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

@fero1821 Dobry den, mozem sa opytat co znamena l…
@radovan255 Nie tehla, ale porfix napr. nie striekana izolacia ale vata.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

No nám ide stavať firma z lacnejších alternativný…
@fero1821 ,@radovan255 z hľadiska ceny celého domu nepodstatný rozdiel, treba vedieť napr. toto porovnanie a vyhnúť sa problémom, https://odzakladov.sk/materialy/tehla... myslím že je to Miroslav z tohto fora
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dada2505:

Ahojte máme dom cca 2roky, dom má 60rokov je prer…
@dada2505 Orientačná cena je 150 - 250 tisíc €
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dada2505:

Ahojte máme dom cca 2roky, dom má 60rokov je prer…
@dada2505 Najlepšie je si dať vypracovať cenové ponuky u firmiem, ktoré majú reálistické ceny. a odčítajte si od toho 20%. Zistíte cenu svojpomoci. Ďalej neviem akú svojpomoc myslíte. Či takú akú pamätajú naši otcovia, alebo takú aká sa robí teraz bežne, čo by som nenazval svojpomocou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@dada2505 Najlepšie je si dať vypracovať cenové p…
@fero1821 vedľa mňa staval sused svojpomocne z bratom stavbárom po celý kalendárny rok každý deň, v práci by zarobil za ten čas najviac do 20 tisíc , na dome ušetril oveľa viac, mali výhodu že stavbár poznal všetke okolité stavebniny ,dovoz až k domu v presný čas,daľší brat stavia väzby, všetko z dreva za bezkonkurenčné ceny, žiadne prestoje,strecha dokonca z čiech
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@fero1821 vedľa mňa staval sused svojpomocne z br…
@duzu Veď vravím, každý má iné možnosti. Ak je v rodine majster a poznáte vedúceho v stavebninách vtedy sa stavia dom jedna radosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dada2505:

Ahojte máme dom cca 2roky, dom má 60rokov je prer…
@dada2505 Staviame od 6/2022, bungalov (120m2 zastavana plocha) je v stave holodom s TC a rekuperaciou + 2garaz montovana uz je hotova. HS stavala firma a potom profesie zivnostnici a zozral zatial 207K. Tento rok kuchyna a zateplenie. To odhadujem na 25K. Dorabky ako plot, chodniky, parkovacie statie, sokle, brana... odhadujem na dalsich 50K. Takze celkovo budeme niekde na 300K ked to dostaneme do stavu ze hotovo. Predpokladam ze kedze zacnes neskor, bude to uz zas kus drahsie. Drzim palec a dobre sa rozhodni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@dada2505 Staviame od 6/2022, bungalov (120m2 zas…
@mucha999 tak za 120m2 dat 300k bez pozemku je ... pri tvojich vzorcoch by ma dom stal milion OJRO :-) @dada2505 ide stavat "svojpomocou" a to musi dat za POLOVICU vratane mikro pozemku 400m2 v normalnej lokalite.
Odpovedať
Dobry den, viete mi aj poradit kolko by vzal majster cca za murovane schody v dome?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@mucha999 tak za 120m2 dat 300k bez pozemku je ..…
@rkorba tak ale remeselníci si tiež musia občas do sýtosti cucnúť 🤷‍♀️
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od terry25:

@rkorba tak ale remeselníci si tiež musia občas d…
@terry25 presne tak a potom to nie je svojpomoc ;-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@dada2505 Staviame od 6/2022, bungalov (120m2 zas…
@mucha999 mňa podobný dom rozlohou stal do 100k ale r. 2020 ... Tuším do 90k ale to vrátane všetkých spotrebičov ... A žiadna svojpomoc ale všetko takmer na kľúč cez subdodávky a firmu Ceny sú dnes inde ale aj tak 300k to máš asi kľučky zo zlata alebo nejaké hyper moderné vychytávky a prvotriedne materiály , obklady , mramorove dlažby ... ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@mucha999 mňa podobný dom rozlohou stal do 100k a…
@dexter89 jedine co je nadstandard je hlinikova strecha. Ostatne su normal veci. Dlazba po 30 evri, reku 4.5K, TC 12k s montazou a akum. nadrzou. Tych 300 myslim uz aj so zateplenim, nabytkami, parkovacim statim, plotom, branou. proste fakt nahotovo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@dexter89 jedine co je nadstandard je hlinikova s…
@mucha999 fuha, je tam sice prilis malo detailov, ale ja ti nevim karle. Zastavana plocha 120 m2, to je uzitkova plocha kolko? 100 m2? A dat za 100 m2 domcek 300 tisic € je hodne prestrelene. Obzvlast ked to nemas v brutalnom nadstandarde. Ja prave uz pomaly koncim, celkovo vratane plotov, terennych uprav, chodnikov atd. to bude zhruba do 340-350 tisic. Ale mam 2x tak velky dom a takmer vsetko v najvyssom standarde co sa dalo zohnat. Myslim najmä tie stavebne a prakticke veci, kde sa priplaca za funkcnost. Nemyslim nejake designove talianske obklady, zlate klucky a podobne veci, to by sa dalo nafuknut aj 10x potom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od klimao:

@mucha999 fuha, je tam sice prilis malo detailov,…
@klimao @mucha999 My sme tiez zacali stavat 06/2022 a sme na podobnom cisle za 148m² zastavanej plochy (ale nemame garaz). Zatial 230k a stahujeme sa. Kazdopadne zvysny nabytok, ploty, terasa, parkovisko a dalsia bizuteria a tiez budeme na 300k. Je rozdiel Bratislava a Poprad, tak ako su rozdiel plastove a hlinikove okna, elektrokotol a tepelne cerpadlo, na rovine alebo vo svahu, vyska stropov a milion dalsich veci. Keby som to dal postavat firme na kluc tak na zmluve mozno bude 150k, ale chyba tam vsetko okolo a kvalita by bola tiez otazna. Mna stavba svojpomocne (cca 40% vlastnymi rukami) vysla rovnako ako firmou na kluc, kvalitou sa to ale neda porovnat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adam_w:

@klimao @mucha999 My sme tiez zacali stavat 06/2…
@adam_w Som to ratala teraz presne mame 143,5m2 zastavanych a 36m2 montovana garaz. Asi zalezi kedy sa zacalo stavat. Porovnavat ceny pred kovidom a po nema zmysel. Tiez zrucnost pana domu/clenov rodiny vela usetri. My zial nemame to stastie.... Dozeram akurat na kvalitu pouzitych materialov ktore odsuhlasujem dopredu. Lahko sa kruti nosom svojpomocnikom ked vedia urobit co ja nie... Ja rozhodne nelutujem ze mam svoje byvanie. Over n out.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?