Rozpočet na 220 m2 hrubej stavby bungalovu na kľúč

Profilova fotka
ahoj, mam uz hotove zaklady a rozpocet na celu hrubu stavbu na kluc so strechou escandella s rozlohou 375 m2 je 60 tisic eur.zaklady som mal dost predrazene, kedze tam islo 109 kubikov betonu a kopalo sa do hlbky 175 cm, isli tam 3 rady DT ciek a murovat sa bude s 38 Heluz. Do tej ceny mi este firma dala aj okna a dvere, garazovu branu samozrejme komin a este aj projekt a stavebne povolenie. len cena strechy aj s klampiarskymi pracami stoja 21 litrov. dal som nacenit trom firmam, vsetky mi dali podobnu cenu, ale so strechou bramac, ktora je o polovicu lacnejsia ako escandella. co hovorite na cenu za hrubu stavbu a zaujimal by ma aj pomer na dokoncenie domu.
Odpovedať
Kedze ti to stavia firma, tak pri tej rozlohe mi to pride ako akceptovatelna cena (uz su v tom aj nejake okna, dvere a strecha). Na dokoncenie stavby rataj cca 2krat viac, ako bola cena hrubej stavby, to je odhad, ktory moze velmi ovplyvnit vyber kurenia a s tym spojenymi roznymi technologiami, vybavenie kupelne, podlahy, druh rozvodov elektroinstalacie (inteligentna?). Ak by bolo mozne zmenit typ tehly, tak urcite porozmyslaj nad 30, pripadne 25 a usetris na tom, lebo zateplenie je lacnejsie ako tehla a ako bonus budes mat nizsie tepelne straty. Ja sam staviam poschodovy dom z ytongu 250, prave sme betonovali vence.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez som uvazoval nad ytongom, ale kedze som uvidel ako sa stavia z brusenej tehly lepenim, tak som sa rozhodol pre tehlu.bola to cistucka robota, dufam, ze sa podari aj u mna.dnes mi zacali murovat, dufam, ze pocasie vydrzi a do zimy to dam pod strechu. kolko ta vysla hs?
Odpovedať
Profilova fotka
My sme cca na 26 000€. Okná máme nacenené na 8500 s prácou takže zatvorená hrubá stavba neakých 35000 €. základy 240 m2 , strecha euronit 310m2
Odpovedať
Profilova fotka
@mirooslav to ste teda zvladli super lacno. gratulujem, moje zaklady boli drahe, hlavne kvoli tomu, ze som mal pozemok pod urovnou cesty, takze mi to zhltlo 18 000 eur.
Odpovedať
@mirooslav To ste ako dosiahli tak lacno? my máme 220m2 zastavanej plochy, strecha valbová 285m2, krytina Mediteran Danubia a sme na sume 30 500€, bez okien, všetko sme si robili svojpomocne, platili sme len 1 kamoša murára......
Odpovedať
Profilova fotka
sorca to boli len zaklady za 18 litrov
Odpovedať
@sorca24 asi je to individuálne, pozeral som tvoj fotoalbum, mám tiež 220 m2, valbová strecha mediteran danubia, ale má cca. 350m2, 26 m3 dreva, tvrdá svojomoc a sme niekde medzi 35-40.000,-€ okná + dvojgaráž vo výrobe 8.400,-€
Odpovedať
Profilova fotka
Mám pozapisované na 99% všetko , položku po položke . Dúfam teda že som na niečo podstatné nezabudol :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?