Približná cena

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo staviate a zabezpečujete si stavbu svojpomocne ako by podľa Vás mohla výjsť stavba v cene na nasledujúci dom: cca 150m2 obytná plocha, zastavana plocha zhruba 250m2, plochá strecha (bez črepín, fólia+štrk), zateplenie pomocou tepelneho cerpadla. Nizsie posielam fotku ako by vlastne vyzeral dom Za odpovede vopred dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robertjk:

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo stavia…
@robertjk V prvom reade - čo je podľa teba svojpomoc? Že si postaviš dom vlastnými rukami, za pomoci strýka, bratranca a iných príbuzných, čo ti budú robiť na stavbe celý rok za stravu? Potom si zrátaj cenu materiálu a máš náklady na dom. Ak svojpomoc je, že si sám budeš hľadať majstrov, firmy a dodávateľov, tak cena bude od 300 do 500 tisíc.
Odpovedať
Na toto treba viac info... ale podľa vyjadrovanie to asi ty stavať nebudeš, určite počítaj nad 250 000€+ stredná trieda, nie šmejdy.
Odpovedať
ako napisal @chrobak7 neni svojpomoc ako svojpomoc. Ak budes mat vsetku pracu zadarmo (co je podla mna ta spravna definicia svojpomoci) tak si na 200k, ak si budes sam hladat majstrov, tak si na 350k, kedze si podla profilu okres DS, co su v podstate bratislavske ceny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robertjk:

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo stavia…
@robertjk rataj tak 1300-1500€/M2.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robertjk:

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo stavia…
@robertjk Vtip na okraj: zateplenie pomocou tepelneho cerpadla by ta vyslo naozaj draho, myslim ze ma celkom zlu lambdu ;-). Predpokladam, ze budes chciet si sam organizovat firmy/zivnostnikov na jednotlive prace. Ja som to teraz absolvoval a tiez som si kopu veci radsej urobil sam. Stavba naseho domu s vyssim standardom nas vyjde cca 230k (5 izieb, 2 kupelne, 1 wc, 117m2 uzitkova, pocitam tam vsetky nutne terenne upravy, pripojky sieti, papierovacky, benzin, bankove poplatky - uroky a ine, geodetov, dane za stavebny pozemok, proste uplne vsetko). A to som tepelne cerpadlo nahradil obycajnym elektrokotlom, kedze staviam nulovy dom (akurat to nejako nevychadzalo zaostalemu projektantovi). Nepocitam do toho veci, ktore budeme robit po nastahovani (alebo aj nikdy): dokoncenie chodnikov, terennych uprav a zahrady (20-30k), oplotenie (25-40k), terasu (20-40k), bazen s okolim a prislusenstvom (25-40k), vonkajsiu pivnicu s parkovanim na streche (25-45k), letnu kuchynu (15-25k). A tiez nepocitam, ze som otravoval brata, otca, svokra, svagra, bratrancov, byvalych spoluziakov atd., ktorym to budem musiet tiez jedneho dna "splatit" vlastnou pracou a casom. Suhlasim s chrobakom, podla toho ako si sikovny v zjednavani (a tiez aky budes chciet standard) budes niekde od 350 do 500k. Akurat ti poviem, ze uz by som isiel do toho s firmou, ktora to urobi na kluc. Je tam aspon zaruka na cele dielo (aj ked sa tazko uplatnitelni, a ked aj, tak so suboptimalnymi rieseniami/opravami). Mna osobne by to vyslo +- rovnako, akurat ze tou svojpomocou som dosiahol ovela vyssiu kvalitu a vacsiu istotu ze boli dodrzane vsetky technicke postupy (kriticke detaily parozabrany, hydroizolacie okolo dveri, tmelenie zasuviek kvoli vzduchotesnosti a dalsich 100 drobnych "premostovacich" robot, ktore som si robil). Posledna poznamka - zabil som na tom (hybridnej svojpomoci) 1.5 roka zivota, ktory som mohol venovat malemu dietatu, a to si za peniaze uz spat nekupim...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adam_w:

@robertjk Vtip na okraj: zateplenie pomocou tepe…
@adam_w Páči sa mi aj tá lambda toho tepelného čerpadla....🙄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robertjk:

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo stavia…
@robertjk s čiastočnou svojpomocou a strednou kvalitou materiálov môžeš byť okolo 350 000€ - 400 000€.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robertjk:

Ahojte, Chcel by som sa Vás spýtať, tí čo stavia…
@robertjk v podstate ten isty dom, len vacsi cca 235m2 zakladovka som postavil (vratane vybavenia) svojpomocou 2018-2021 za 100 000. Takze si vypocitaj cenovy narast materialov + kolko casu, energie a zdravia si ochotny investovat, ku tomu pripocitaj odchylku 20% a mas cenu co ta to bude stat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?