Koľko vyšiel materiál na bungalov 333?

Profilova fotka
Čaute, chcel by som oživiť diskusiu ohľadne výstavby rodinného domu bungalov 333. :-) Chcel by som vedieť, že koľko € asi vyšiel material na stavbu... A potreboval by som murára z okolia Senec. Bol by som rád, keby mi niekto dal niejaké foto, že ako mu prebieha výstavba alebo ako to vyzerá ked to je postavené a zariadené (podľa možnosti). Poprípadne sa môže diskusia rozrásť o všetko okolo výstavby tohto typu projektu od privileg.sk :-) Ďakujem
Odpovedať
1
2
norberts ahoj no my ideme stavat bung. 333 uz som to tu raz davala ale zatial asi nikto nezacal mame tam nejake zmeny ale ideme do toho tento rok ak vsetko pojde tak ako ma drzim palce ;-)
Odpovedať
ahoj, aj my ho budeme stavať tohto roku ak všetko vyjde tak ako má. Momentálne sme len vo vybavovaní stavebného povolenia, teda ešte len čakáme na vyjadrenia od všetkých tých inštitúcií ku sieťam a tak. Ak začneme tohto roku stavať asi to bude pri takomto tempe zázrak :-D
Odpovedať
@norberts no pridavam sa..tiež by sme chceli tento rok začat so stavbou B333+T ked všetko pojde tak ako ma...takže info fotečky až koncom leta
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute, som rád, že sa diskusia rozbieha. My ideme stavať tiež v priebehu 2 mesiacov. Viete už z čoho budete stavať? (tehla alebo ytong). Nám odporúčajú určite tehlu Heluz 44. Ani betonovi strop nebudeme mať (je to drahé) - dáme iba sádrokarton a zeteplíme to poriadne. A teda nepoznáte niejakého murára dobrého z okolo Senec? Držím palce všetkým.
Odpovedať
zdravím všetkých. Toto by inak aj mňa zaujímalo, z čoho idete stavať tento domček. Myslím že v projekte je tehla Heluz 38 plus nejaké zateplenie. A iné alternatívy sú aj Ytong a tak.... a budete zateplovať? Ja som na tejto stránke prečítala už asi milión príspevkov a diskusií z čoho stavať a či zateplovať a nejak sa z toho nejdem vysomáriť :-D lebo každý hovorí iné. Manžel uvažuje nad Ytong 375 zatiaľ bez zateplenia, lebo chceme stavať sami a že je to jednoduché s týmto systémom. Pre norberts: my tak isto nejdeme mať betonový strop ale drevený , ale my máme projekt bez garáže. Garáž zrejme až časom mimo domu - teda samostatne stojacu na pozemku. A ten strop že bude uložený na nejakých oceľových nosníkoch namiesto betonu - v priebehu budúceho týždna nám má prísť zmena projektu, lebo pôvodný projekt už máme doma. My stále len čakáme na vyjadrenia, takže rátam že skôr ako v lete ani nezačneme........
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj zuzula80, tak mi budeme stavať s tehál, tiež sme chceli stavať najprv s ytongu ale jednak je tehla lacnejšia asi o polovicu, potom ytong je síce lahko opracovatelný ale predsa je to umelina a že vraj sa to v dome všetko ozýva. Tehla je prírodný material, už niekoľko stáročí je tehla stálica na trhu a momentálne dosť ľudí znova stavia iba s tehál. My chceme tiež heluz ale 44. A to že sa ytong nemusí zateplovať nie je pravda, aj ked si dáte lambu 375 tak si to ľudia aj tak nakoniec zateplia. To radšej si dajte ytong 300 + zateplenie = je to lepšie zaizolované (to vám povie každý murár alebo aj na stránke xella je napísané že aké sú tepelné straty a Ytong 300 + zateplenie vychádza lepšie. Takže tak, ak máte ešte niejaké otázky tak sa pýtajte...
Odpovedať
@norberts ..ká je prosim ta ta cena heluzu..ked je o polovicu lacnejsia ako Ytong?
Odpovedať
Profilova fotka
sorry, myslel som tehlu thermobrik z Pezinka ktorá teraz stojí cca 1,20 € a ytong lamba stojí cca 1,90 € na kus.
Odpovedať
My planujeme tiež zavesny sadrokartonovy strop a použijeme tehlu z Pezinka (mame nacenenu na 3600e s dopravou, vykladkou).
Odpovedať
Profilova fotka
to je dobrá cena za tehlu z Pezinka. A odkial si katarinka2010?
Odpovedať
@norberts TT okolie..
Odpovedať
@norberts inak troška ta opravim..ytong lamda 375 určite nezoženieš za 1,9e za kus, 1m2 stoji okolo 36e, t.j okolo 5e za kus..haliere neuvadzam..a takisto sa neda zrovnanvat cena za kus..kedže tehla ma skoro polovičnu dlžku v porovnani s ytongom..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja som to rátal s cenníka na internete a trochu som sa sekol, vydelil som to počtom kusov na palete. :-( A na heluz ste si nerobili cenovú ponuku katarinka2010 ???
Odpovedať
@norberts mame ponuku na Leier - okolo 3000e (nebrusena, tu ale neplanujeme) a ta pezinska...poradil nam to jeden predajca..Heluz by mal vyst drahšie..ale neni som si ista, keže nacenenie nemame
Odpovedať
@katarinka2010 ahoj, a to je cena na komplet tehlu - aj obvodové múry, aj priečky?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 Samozrejme, že heluz je drahší, stále nad ním rozmýšlam, akurát včera mi volal murár že má brúsenú pezinskú tehlu 44 za 1,53 € /ks (v cene je aj lepidlo) + betonove preklady (poradil nám murár, že betonove preklady sú lepšie ako šalovanie) a tie preklady nás vyjdu na 1110 € všetky (bude vyše 30 ks). Teraz hladám a pátram po cene za heluz 44. Nepoznáte niekoho kto predáva heluz za dobrú cenu? Tempo na začatie výstavby stúpa... ;-(
Odpovedať
@zuzula80 No mala by byt..robili mi to v stavebninach..doprava je lacna..lebo je to len par km od stavby...
Odpovedať
@norberts No to je celkom fajn cena..od Pezinka mame tiež v cene lepidlo...nemate niekto nacenený ytong, porfix, termaliku...???
Odpovedať
@norberts skus tuto stranku..je tam Heluz 44 v zlave...cenu som nepozerala..snad bude nižšia http://www.lacnestavanie.sk/akcie/
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 pozeral som tú stránku už dávnejšie a aj teraz nedávno, sú tam ceny ale bude lepšie ked im tam zavolám a skúsim sa s nimi ešte dohodnúť, či sa dá ešte niečo ubrať, chcel by som to kúpiť bez DPH. Ale stále nieviem že aký je rozdiel heluz family 44 a heluz family 44 K ??? ;-( Ytong nemám nacenený lebo nad tým som prestal uvažovať a porfix ani neuvažuj - to je čistý bordel.
Odpovedať
Ahojte, aj my sme buduci majitelia 333 x-) snad to dlho nepotrva ;-) . My sme sa tiez rozhodovali medzi tehlou (Heluz) a Ytong-om Lambda. Ja som bola skor za tehlu (ale skor kvoli tomu, ze je casom overena :-N ), ale mm je za Ytong. Takbude asi ten, ved nakoniec viac sa s tym narobi mm, tak nech to ma ulahcene :-N . Aj sme to prepocitavali (podla cien z internetu, ale netusim, ake boli, akurat, ze m2 Lambdy vyjde cca 30,24Eur) a vyslo nam, ze na 333+T (len obvodove mury) by sme potrebovali v ks 1420tehal v sume 2272Eur a 590ks Ytongu Lambda v cene 2832Eur . Rozdiel cca 600Eur je sice dost, ale ked zohladnime narocnost prace s tehlou a Ytongom... mm rozhodol, ze bude Ytong (zateplovat zatial nebudeme). Ale stavat zaciname na jar, ak okolnosti budu priat x-)
Odpovedať
@norberts @bundad No my sme sa ešte nad typom materialu doma nedohodli...porfix ma zaujal iba tým, že budeme robit pristavbu (kotolna + otvorena garaž), tak tam by sme použili lacnejší matroš, teda v pripade že by sme stavali z ytongu...ešte sme si z množstva ponuk ani nevybrali firmu čo nam to bude robit...uvažovali sme aj svojpomocne..ale neni na to čas...nepoznate niekto murarov z Trnavskeho kraja, nejakych overených šikovných?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 no čo sa týka murárov, tak tých teraz zhýňam aj ja a poviem Vám, že to nie je ľahká záležitosť. Neskutočne veľa pýtajú a to sú veľký páni bez ktorý asi nepostaví dom nikto a oni si to veľmi dobre uvedomujú. Takže držím Vám palce, teraz zistujem cenu heluzu a od budúceho mesiaca idú hore ceny a nie len heluz pôjde hore ale všetok materiál, tak sa snažte zabezpečiť si material tento mesiac alebo aspoň rezervovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@bundad ahojky bundad, a kde budete stavať v akom okrese? Držím palce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute, no bol som včera s murárom a povedal mi cenu, tak na základovú dosku + vytiahnutie muriva a veniec to vychádza na 9 000 €. Čo na to poviete? Podľa mňa je to strašne veľa. Rozmýšlame, že si aspoň základy postavíme svojpomocne. Máte niejaké ponuky na výstavbu?
Odpovedať
@norberts no my mame cenu 5200 zaklady, 9700 mury a 12500 strecha(aj s terasou)..zatial najnižšia cena(je to praca + material)..i ked cena za tie zaklady sa mi zda byt nizka..som realistka...
Odpovedať
čo mame od iných firiem tak cena za zaklady okolo 9tis. euro (praca+material)
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 no nám to je 9 000 € len za služby, material je zvlášť a práca za strechu tiež nie je v tom. Preto pátram ďalej. :-(
Odpovedať
presmerovavam diskusiu http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
ahojte rozhodujeme sa ktorý projekt 333 vybrať mohol by mi niekto poradiť ktorý je najlepší rada by som videla aj fotky, kto už býva je to iné ako keď sa pozeráte iba na projekt ďakujem vám
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?