Koľko stojí výstavba domu 153m2?

chcem sa spytat ze ci nahodou niekto nestaval podobny domcek ktory ma 153 metrov uzitkovej plochy ze kolko ho vysla stavba chcel by som vedet len tak informacne ceny ze za kolko sa da asi takyto domcek postavit ......
Odpovedať
no hlavny detail je z coho postavit....
Odpovedať
vela otaznikov.. ci bungalov alebo podrovny, ci uzitkova plocha aj s garazou, ake materialy, ci svojpomocne. my staviame cca tych 153 aj s garazou (bez krytej terasy a kryteho zavetria)
Odpovedať
Profilova fotka
50tis. svojpomocne :-)
Odpovedať
chceme stavať z tehly svojpomocne niečo sami niečo firmičky, bez garáže a podkrovia, jednoducho obyčajný bungalov ... strecha bramac, podlahové kúrenie atď , vás kolko zatial vyšiel domček a v akej ste fáze? ... ja som chcel iba približné info o akú cenu by sa jednalo pri výstavbe domu s touto metrážou.
Odpovedať
@roman77 za tolko ste postavili vy?? a stakou metrážou? to ste fakt dobry ja pevne verím že do tej sumy sa zmestím aspon s hrubou stavbou :D ....
Odpovedať
@bets a kolko vás zatial vyšiel domček?
Odpovedať
my vsak nestaviame svojpomocne, vyzadujeme, aby nam ponukli na vyber riesenia a podla toho si vyberame dodavatelov, cize sa to porovnavat neda... nejdeme systemom najnizsej ceny, ale efektivneho riesenia a pomerom kvalita/cena. HS bola 51 tis. a celkovy rozpocet je na 160 tis. len dom, bez niektorych terennych uprav. pochybujem, ze ti to pomohlo... postupne sa rozpocet zrealnuje, uz mame zmluvy, ci dohody na viacere prace, niektore su este otazne.. niekde robime kompromisy, niekde nie, zalezi od nasich preferencii. ako priklad - vela ludi si vybera kvalitny kotol znamej znacky, my asi zoberieme kotol, ktory nam ponuka nas dodavatel, robi k nemu servis, nikdy sme oznacke predtym nepoculi, splna vsetky parametre na system nasho vykurovania ale je o dost lacnejsi. uvidime ako bude fungovat, prinajhorsom po 5 rokoch vymenime, je to vec kde nie su potrebne stavebne upravy. ale napr. na vzduchotechniku ideme na vyssi standard, rozvody su medene a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@manocvik za 50 tis ti to postavi aj firma. My mame 200m2 uzitkovej, HS stavia zivnostnik a tiez platime 50 tis. Takze ak svojpomocne a este k tomu mensi domcek, tak to bude urcite aj lacnejsie
Odpovedať
@red_kika my sme tiez rozmyslali ze na hrubu stavbu zavolame zivnostnika a ja mu budem robit pomocnika s bratom a strechu chceme riesit cez znameho tesara ktory nam spravi celu strechu , takze si myslim ze do tych 40 000 eur by sme sa mohli zmestit aj s oknami . co ste vy ratali do HS?? mate tam aj okna aj komplet strechu a aky strop ste davali a z coho ste stavali a kde ak sa smiem opytat, dakujem ahoj
Odpovedať
@bets HS mate cenu celkom v pohode len to dokoncovanie sa mi zda vela ale ked idete cez firmy tak to je ovela drahsie, ja si viem dost vela veci spravit sam - podlahy , vylozenie kupelni, kuchyne , elektrikar a vodar su znamy , plyn tam nehcceme chceme vsade podlahove kurenie , tesara mame znameho cez kamarata takze hadam nas to vide lacnejsie, pevne verim ze sa zmestime s celym domom okrem zahrady ( plot a chodniky ratame do ceny domu ) do nejakych 100 000 eur tak sa to hadam podari .... vy ste z coho a kde stavali ak smiem vediet lebo natom dost zalezi , my chceme klasiku tehlu ... okolie levic ... sme my
Odpovedať
Profilova fotka
@manocvik este sa stavia HS, ale mame podpisanu zmluvu na 50 tis materialy: Ytong (pokial viem 38.5); skridla bude nejaka svedska, nepamatam si teraz nazov, ale je taka ista kvalita ako bramac, ale za polovicnu cenu; stresne okna (normalne nie); zakladova doska, deka a samozrejme praca Staviame pri senci
Odpovedať
@manocvik 30 tehla, strecha bramac, bez keramickeho/betonoveho stropu, budu sadrokartony, kvalitna hydroizolacia, pocitame s rekuperaciou, podlahovkou, zateplenie nobasil 100 (ci 2x50, tusim sa kladie v dvoch vrstvach a prekryvaju sa spoje), nejaky obklad fasady, 3m okno HST s elektrickou zaluziou - to su polozky, ktore nam to navysuju a x dalsich... casom kovova tepana vypln predneho plota (2,5 tis. ? este neviem, len z brucha odhad). nas dom mal povodne rozpocet 120 tis. na kluc, ale ine riesenia ho posunuli niekde inde..
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?