Je možné dať dom pod strechu za 30 000 eur?

Chcem sa spýtať, že či je možné dať dom pod strechu do 30 000 eur. Pod strechu myslim, čisto iba základy, vytiahnutie múrov a strecha. Žiadne okná, dvere, podlahy, zateplenie, nič.. Ja viem, že to záleží od veľkosti domu, materiálov, lokality atď.. Ale lenn tak chcem vedieť, či sa nám to podarí do zimy dať pod strechu s takýmto rozpočtom. Dom má rozmery 14x12, jednopodlažný, bez pivnice, Ackova strecha. stavať by sme mali svojpomocne.
Odpovedať
Svojpomocne ano. Strechu rataj komplet robota, drevo, ryny a krytina okolo 7-9t€. Hruba stavba je ta najlacnejsia a najjednoduchsia cast.
Odpovedať
máme bungalov 10x13 a do tej sumy sme sa vošli aj s oknami, takže myslím že sa v pohode vojdete :-)
Odpovedať
Aj my sa chceme zmestiť do takejto sumy a máme ešte väčší bungalov, hadam sa to da zvládnuť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to je na rovine a dom neni 3 poschodovy tak sa da.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to budete stavat svojpomoc tak tam vydu aj okna do toho :) my sme mali sumu ako poopisujes cosi cez 20 000 € len mame mensi dom o trochu
Odpovedať
Profilova fotka
@em0610 my mame 9x12,5 ale s plochou strechou a sme na 15000 eur ale tvrda svojpomoc strechu robila firma, a samozrejme beton /domiesavac +pumpa/ murovanie /svokor s partiou + moj otec/ :-) a samozrejme vypapulovat vsade zlavu na material 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
nás bungalov má 13,5x14,5, bez obytného poschodia a bez pivnice . Máme vytiahnuté múry z Ytongu, betónový strop, krytinu Bramac na dvore, zaplatené drevo. Všetko, ako vyššie povedal bacinko tvrdá svojpomoc, všetko len rodina a dobrí kamaráti. Momentálne sme na sume 19000 evri. Manžel je stavbár a tesár, takže skutočne si všetko robíme sami, sledujeme ceny, objednávame cez kamaráta, ktorý má firmu, tak má lepšie ceny. Ak by sme všetku robotu mali platiť, tak by sme už boli s cenou ďaleko vyššie. Vďakabohu ešte existujú aj kamaráti, ktorí sami a ochotne prídu pomôcť :)
Odpovedať
Profilova fotka
pocuvajte, zachvilku sa tu niekto spyta, ci je mozne za 10tis postavit dom :-p Ale vynimocne v tomto pripade by som povedala,. ze DA SA, ak myslis len hrubu stavbu so strechoou, tak v pohode za 30tis , pokial to nebude mega dom, rovny teren, bez pivnic, ale max. tak do mozno 120m2, kludne aj skridla by mala vyjst , ak si mury vytiahnete svojpomocne tak sa zmestite :) bez okien :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ved aj za 10000€ sa da postavit mozno bude mat 20 m2 ale teoreticke to je :) Domogarzonka :)
Odpovedať
@katrin21 myslím, že sa nikto nepýtal na sumu 10 tisíc, ale 30 tisíc, a aj to iba základná hrubá stavba, bez pivnice, poschodia, bez okien, zateplenia a podobne. @stowasser máš pravdu, hrubá stavba je to najjednoduchšie aj najlacnejšie, ale na druhej strane aj také najviditeľnejšie, že aha už niečo mám :-) @bacinko no jasné chceme robiť svojpomocne všetko čo sa dá, ale sú samozrejme veci, ktoré sami neurobíme, napríklad, strechu, kopanie základov, betón tiež doma nemiešame :) plus, dovoz, pumpa. Ale múry potiahneme sami,aj ostatné veci ktoré sa budú dať urobiť, tak snáď sa do tej sumy zmestime do zimy.
Odpovedať
Profilova fotka
@em0610 ja mam dom poschodovy: prizemie + podkrovie, ziadne pivnice. hruba stavba bez okien ma vysla spolu na 36.000 €, v tom su zaratane aj vydavky pred samotnou stavbou (projekt, povolenia, atd.), robila mi partia zivnostnikov.
Odpovedať
@johny18 ja tam tie povolenia, projekt a iné veci nerátam, tak hádam by to mohlo výjsť. AKurát som pozerala tvoj album, kiežby sme už aj my boli v takom štádiu :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@em0610 ak budete robit svojpomocne (rodina a pod), tak by to malo vyjst. Ja som z tej sumy dal 8500 € zivnostnikom za pracu.
Odpovedať
Profilova fotka
@em0610 ved ano, len vies, stale sa tu opakuju podobne temy, ze ci sa da dom postavit na komplet (!!!) do 40 - 50tis... tak to my, co uz mame stavanie za sebou a uz " len" dokoncujeme, sa chytame za hlavy, ze ruzove okuliare a kazdy tyžden tu nejaka taka tema pribudne.. a limit sa akosi znizuje , neumerne tomu, ako sa zvysuju naklady na zivot, pracu majstrov a vsetkeho..poplatky rozne su tiez nezanedbatelne, materialy..takze asi tak.... :) Kazdopadna, ako som napisala, hruba stavba bez okien, s nejakou nie zložitou strechou v pohode za tu sumu co si dala.....
Odpovedať
@katrin21 Dnes je obrovska moda, dokonca by som to nazval, ze BOOM, stavat domy. Pred desiatimi rokmi, ked zacinali hypoteky, bol zvyk odkupovat byty, rekonstruovat atd - ceny starych bytov (aj domov) neskutocne vyleteli. Dnes je modne stavat, ceny pozemkov neskutocne vyleteli. Pretoze kazdy chce stavat a kazdy si mysli, ze na to ma.. ..dokonca aj ja :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@em0610 urcite hej, ked si ho budete sami robit...nas stala hruba stavba do 15 tisic 14*8 poschodie, ale mali sme drevenny tramovy strop..ale niekdo vnima svojpomoc inak..my sme na hrubej stavbe nikomu nedali ani korunu za robotu.iba murarovy za tahanie murov 50e + vodarovy osadenie trubiek do zakladov 50e + klapiarovy komplet oplech a rury /robota+material/ 500e a z toho asi 400 bol matros...ostatne vcetne strechy sami.. inak by som to zhrnula..zalezi ake mas moznosti...my napriklad nemame ani jeden doklad .. pocas celej stavby sme vsetko kupovali bez papiera od tehy, betona az po skridlu....a to ti spravy pekny peniaztok :-N :-N :-N koho mas kamarata - kto ti zadarmo pomoze atd..... ale presne to co tu niekto uz napisal- hruba stavba je najednoduchsia a najlacnejsia zalezitost..u nas to tak platilo ze 1/4 ceny je hruba stavba.....no potom uz ide len o to aky standard a kvalitu chces..drzim palceeeeee
Odpovedať
@em0610 my mame poschodovy dom 8x12, hrubu stavbu nam robila firma a do tej sumy sme sa zmestili, ale je to bez okien, samozrejme, takze sa to da ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to hej hruba stavba je najviac vidiet ale najmenej stoji :) ked sa to ak vezme tak za kupelky dame viac ako za vsetky tehly na dom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@muskaat presne si to napisal je to svata pravda najviac prace vidis a ani vela peniazkov neodijde :D :D ale este to len pride 8-)
Odpovedať
@muskaat to aké kupelne plánuješ? my dáme za tehly cca 5000 a neviem čo by v kupelni malo stáť 5000€.....
Odpovedať
@sorca24 joooj, no ja viem veru, co by v kupelni mohlo stat 5000€, nemam ziadny luxus ale k tejto sume som sa celkom blizo dostala...sanitu som si vyberala osvedcenu, kvalitnu...taktiez obkladu islo viacej, kedze nemam pidi kupelnu..ono sa to nezda..ale razom sa to nazbiera. @em0610 do tej sumy urcite vojdete!...ak pises a ratas tak, ze to bude svojpomoc...a len zaklady, mury, strecha...a tiez si myslim, ze aj na okna by mohlo aj zostat nieco :-P
Odpovedať
ja mam rozostavany 10 x 12 teraz sme robili veniec, jendopodlazny bungalov bez pivnice, svojpomoc, cena cca 10 000e strechu mam ponuku na komplet za 8000e, takze odpoved je da sa pokial to zmaknete svojpomocne
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 obklad + dlazba 1500€ , 2 × WC 400 , 2 × zastena 700 € , 2 × sprchove zlaby 300€ , 2 × mriezka na zlab 80€ 2 × geberit 260€ , Bateria sprchace cca 400€ , bateria umyvadlo cca 300€ , tu mas cca 4000€ plus si tam zarataj baterie na umyvadlo + umyvadla , baterie vana , zrkadlo , nabytok , doplnky a zistis ze 5000€ je aj malo a to tam nemam zaratane radiatory lebo to mam zaratane v kureni ....... mame kupelne 2
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 plus si tam zarataj pracu , nam to robi svokor tak to mame zadarmo , ale ked niekto nema moznost si to dat spravit svojpomocne tak to mas tiez celkom zaujimavu sumu
Odpovedať
@muskaat presne ako pises... my sme navyse za joly hrany platili velaaaa...lebo to nevedel obkladac pekne spravit.. tak to nosil narezat niekde s laserovym lucom...ci ako sa to vola...a to bola tiez palka...
Odpovedať
určite áno, ak budete robiť svojpomocne čo najviac vecí. my máme bungalov 10x14,5, sedlovú strechu a zmestili sme sa do tej sumy. držíme palce
Odpovedať
Profilova fotka
urcite ano, my mame poschodov 6,5X16,5 + mimo garáž dvojposchodova 4x8,5 a mali sme dost a takisto, domiesavace, firma na salovanie deky , + firma na strechu a v pohode 30000€
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?