Dá sa postaviť bungalov s rozmermi 15x8 za 50 000 eur?

Bez pozemku ,so vsetkymi sietami ,bez zariadenia
Odpovedať
1
2
áno, ale určite len svojpomocne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
predtým to bola otazka ci sa da postavit dom 17*9 za 60 tisic a uz teraz zasa??ty si asi robis z ludi srandu :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Nie nedá !Urob si schválne prieskum čo koľko stojí.A budeš v obraze.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, určite áno, ale čo najviac práce svojpomocne a všade pýtať zľavy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
da sa uplne v pohode, ale len svojpomocne + nejaka robota od majstrov. dokonca sa da velmi kvalitne za lacny peniaz, ale treba sa tomu trosku venovat a hladat co najvyhodnejsich dodavatelov. my takto staviame - lacno ale nie na ukor kvality.
Odpovedať
Profilova fotka
@wittner pocuj ty davas tym ludom ozaj dobre rady, pred namy si dal kopec rad, nam si dal kopec rad, tu davas kopec rad a stale ich budes davat, nam si povedal, ze to nepojde s tym domom a ide to, tak preco by nemohla postavit dom za 50 000,- ked ja takych poznam, maju uz hrubu stavbu a je uz aj pod strechou, robia si to svojpomocne a zatial ich to vyslo len na 17 000,- eur ;-) ;-)
Odpovedať
Toto sú také otázky.....záleží od šťastia alebo od komplikácií,ktoré ťa stretnú...vždy sa niečo navýši.Čo ak zistíš,že máš spodnú vodu alebo je na pozemku nejaký kábel?Alebo si objednáš okná a nedajboh firma skrachuje?Alebo ja neviem čo všeličo sa može stať.V tej cene je len hrubá stavba,alebo aj omietky zvnútra,alebo čo?Aj s kotlom,alebo bez?Aj s nejakými obkladmi v kúpeľni?Chceš to stavať pol roka alebo 3 roky?To sa ťažko radí.Ja si myslím,že nepostavíš,alebo len s tvrdou svojpomocou.Ale sú tu aj kúzelníci,ktorý postavili za tú sumu.Ale ako radí wittner-pozisťuj si ceny materiálu v prvom rade.
Odpovedať
Ja staviam bungalov 17,5 x 9m a na hrubu stavbu mám všetko a stálo ma to cca 15tis eur. Robím zatial všetko svojpomocne a robotníkocv som ešte neplatil.... a zaplatím až na vytiahnutie múrov....potom zasa sám. Mám veľkú rodinu a kopu je z fachu ( stavbariny, strechy atd.) A za 50tis eur sa bungalov dá postavviť, aj menej, len to je na úkor niečoho. záleží čo od toho domu očakávaš, či je to len na kšeft atd. Napr. kto stavia na kšeft stavia z Porfixu pretože je najlacnejší, a kto pre seba dá radšej Ytong a takto to je zo všetkým. Len pozor nie zasa všetko drahé je dobré.
Odpovedať
Profilova fotka
ideme na bungalov so zast. plochou asi 200 m, ked ratam vychadza mi to na cca 55000 ale podotýkam bez fasad, soklov, chodnikov plotov a vybavenia ako su šatniky a pod. .Tiež svojpomocne a sprvu som dufal že do 50000 to pôjde no stale sa niečo skomplikuje a to dviha cenu. začiname v nasl. dnoch alebo tyždnoch a budem rad ak skolaudujeme s 55 000. Vela šťastia. ;-)
Odpovedať
No da aj neda...ak si neni zručny, vela času traviš v praci a nemaš vela znamych alebo rodinu ktora ti pomože tak neda ak si šikovny, maš čas tak aj da
Odpovedať
pre tych co stavaju mam radu - spytajte sa tych co dostavali...( hruba stavba pod strechou je naozaj nic... ved to je len material, este ziadne realne vybavenie a zariadenie, ziadne komplikovane veci ) ak sa da, tak len na ukor kvality ( skoda ze je to len otazka, inak by ma zaujimalo ako ooo nakupuje lacno kvalitne materialy - pripadne co je pre nu akoze kvalitne ) a maximalne svojpomocne ( nato ale treba naozaj mat brata murara, otca elekrikara, muza kurenara etc. ... na vseobecne sikovnych ludi neverim - tam to zial zas bude sklzat do velkej nekvality...) inak suhlas so stanovkou - malo by sa mysliet aj na zadne vratka a neist na doraz :-S
Odpovedať
jasne da sa za 50tisic postavite aj 20x30 dom :-D este vam aj zostane... sorry uz mi to neda ale kazdy den to iste. stale otazky ci sa da alebo nie. treba citat aj ine otazky a diskusie je tu toho milion
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
samozrejme, da sa..kamaratka staviala bungalov , ale robili vsetucko vsetko svojpomocne, lebo ma sikovnych ludi v rodine..ma okolo 100 m2 a uz ma cely dom hotovy...vyslo ju to na nejakych 35 000 E..este sa musi zariadit...aj tak si myslim,ze su kuzelnici :D
Odpovedať
neda
Odpovedať
a zajtra pribudne otazka ci sa da 40.... a zadarmo sa neda? Nech si odpustime dalsich 10 tem kde sa bude postupne znizovat suma. :-D
Odpovedať
nie neda. aby to bolo vsetko dokoncene, hotove, zariadene a tak, to potrebujete cca na SK 3.000.000 hruba stavna je najmensia polozka. potom to pride - okna, zarubne a dvere, podlahy, obklady, sanita, rozvody, elektromaterial je drahy - ved si zistite, kolko stoji meter kabla a to potrebujete na desiatky, alebo stovky metrov. kurenie, fasada, to vsetko ovela drahsie, ako hruba stavba.
Odpovedať
Rozhoduju mnohe faktory, ako materila kupovat na jar je najnevhodnejsie (najvyssie ceny), aku kvalitu dveri, okien, formu vykurovania atd, atd. za 55000 sa da urobit byvanie ktore bude v lepsom stave ako dnesne panelaky. A dnes v dobe internetu sa naskytaju siroke moznosti, pre stavbu svojpomocne (navody, instruktazne videa a pod.) treba chciet, verit, ist za tym a hladat. A trochu technicky typ.
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite da, mame bungalow 110m2 NED drevostavba, vsetko svojpomocne cca 43 000. Zalezi ako si nastavite standard. Známy staval podkrovny dom 125 m2 za 35 000, ale taktiez takmer vsetko svojpomoc. Treba len odvahu a skusit :-)
Odpovedať
zbytocna otazka.. treba si pozriet nejaky katalog na nete... pozriet rozmery, tvar, dispoziciu orientaciu izby domu.. a pozriet, co taky dom vyjde podla tabulky... vynasobit koeficientom 1,2 a mas cenu za ktoru ta to vyjde,.,,, lahke.. nenarocne.. inteligentne...
Odpovedať
Vzhľadom na dnešnú ťažkú dobu by som odpovedal na takúto otázku trochu inak. Každý kto tu hlása o bludoch že sa dá postaviť tak alebo onak za smiešne sumy a dokonca aj kvalitne by si mohol založiť živnosť (dnes to nie je problém) a ryžovať na poradenstve, ako sa domy za cenu bytov stavajú :-) Ak by som odpovedal tradične, tak sa to nedá, to si radšej peniaze užite na dovolenky a kúpte si byt. Tie starosti okolo domu zlátaného čo najlacnejšie vám po pár rokoch za to nestoja. Fakticky. Pod fasádu sa dá totiž schovať čokoľvek ale iba na chvíľu.
Odpovedať
Dobrý den. V Rusku, když měl někam přijet všemocný Car na inspekci, jak že se daří jeho národům, tak pospravovali všechny domy. Udělali je velmi pěkné z přední strany, kde je Car viděl z projíždějícího kočáru. Tzv. Potěmkinovy vesnice. A mě to tak připadá, jako by někteří tento skoro terminus technikus měli zakořeněný v mozku a zažraný pod kůží. Takové otázky jsou prostě nezodpověditelné. Jedinná cesta vede přez naprosto detailní položkový rozpis, který jednak zohlední každý kousek materiálu a současně jeho aktuální cenu a samozřejmě i ceny všech subdodávek za práce, které neumíme. Ale abych se vyjádřil k původní otázce. Ano za 50.000 euro se dá postavit na první pohled stejný barák, jako za 150.000 euro. A když to uděláte systémem Potěmkinovy vesnice, tak Vám ještě zbudou eura. A oči pro pláč. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
DA lacny nekvalitny na ukor zdravia a casu. NEDA kvalitny bez komplikacii bez ujmy na zdravi
Odpovedať
Profilova fotka
ano, da sa, ja s manzelom sme toho zivim prikladom. A nehovorim tu o hrubej stavbe, ale o hotovom dokoncenom dome (dokonca poschodovom). Ale treba pocitat s tym, ze sa clovek nemoze bat ziadnej spinavej roboty a musi byt manualne zrucny aby dokazal urobit aj aku-taku obdornu pracu...
Odpovedať
Tak ako bolo uz napisane da sa aj za 50 tisic € ale da sa to iste aj za 150 tisic €. Vsetko je o tom aky pristup zvolite, ake mate moznosti svojpomoc, rodina atd. Je ale fakt, ze hruba stavba je len cca. 1/3 z ceny hotoveho domu takze to treba brat z rezervou ak niekto napise ze postavil hrubu stavbu za 20 tisic este neznamena, ze sa do tej cielovej sumy vojde. Vacsina z nas si rodinny dom stavaju prvy a posledny krat a preto netreba vzdy pozerat len a len na cenu kedze hodnota domu nie je len v tom, ze je to "moje" ale aj ako kvalitne sa mi tam byva a kolko mi tento standard vydrzi. Takze aby som odpovedal na otazku.... ano da sa postavit bungalov 15x8 za cenu 50 tisic € (+/- 20%) ale treba sa upriamit na tvrdu svojpomoc a mat stastie na to aby neboli ziadne komplikacie a problemy. Ono v dnesnej dobe internetu a e-shopov sa da vela veci (materialu ale aj prace) poriesit relativne bezproblemovo a lacno cez internet vratane dopravy az na stavbu. Pouziva to hodne ludi a myslim, ze to je cesta kde usetrit a pritom dodrzat rovnaku kvalitu materialov.
Odpovedať
...schvalne, kto tvrdí, že sa dá tak napíšte čo váš vyšli IS, a materialové požky (tehla, železo, beton, rozvody: elektrika, plyn, voda, odpad, omietky, potery, kurenie, strecha, okna, dvere, malovky, SDK...aby sme boli v obraze...
Odpovedať
Ahojte,aj mi chystame stavat montovany dom,z ocelovej konstrukcie. Vypocitali nam 430€ /13 000 skk/ /m2 na kluc.To je SUPER :-)
Odpovedať
to je super nerealne
Odpovedať
je to fakt nerealne. hlavne hotovy dokonceny dom ako pise orlikova. kolko vas potom vysla hruba stavba? a co sanita, obklady, podlahy, kuchyna, dvere,okna..... no nechce sa mi verit. toto su veci ktore sme kupovali aj do bytu a uz sme na 20000€, a to mame priemerny standard si myslim. ked nemate dost financii, nestavajte. pockajte, dosetrite. lebo co niekedy vidim "domy" a izby velkostou bytu tak sa smejem. ale hlavne ze mame "dom" ak sa to niekoho dotklo, tak prepacte. moj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
Práve včera nám nacenili návrh domu, montovaný prízemný dom 13x8 za € 52 000 na kľúč. Budeme mať 3 spálne a 2 kúpeľne + samozrejme kuchyna s obývačkou. Zriaďovacie predmety si vieme zohnať svojpomocne a lacnejšie, takže to sa z ceny ešte odpočíta. Takže všetko sa dá. Dnes je veľa stavebných firiem ktoré sa bijú o klientov, treba si dať naceniť vo viacerých a potom sa rozhodnúť. Samozrejme najideálnejšie je, ak je celá rodina z fachu, a viete si to postaviť murované svojpomocne...
Odpovedať
Mame bungalov 7x17, obytna plocha 100m2, sme v stadiu, ze z vnutorneho vybavenia nam chybaju uz len interierove dvere so zarubnami. Uz mame zateplene, vonkajsiu fasadu, vnutorne podlahy, komplet kupelnu, wc, kuchynu, nabytok v spalni a jedalni. cele nas to stalo zatial od kupy pozemku cize aj vybavenie IS a vsetkych povoleni 65 000. Bolo to robene ciastocne svojpomocne. Platili sme pracu za strechu, elektrinu, vodu a kurenie, zateplovanie + fasada, vnutorne omietky, obklady v kupelni a poter (ale cisto len naliatie betonu). Vsetky pripravne prace a a spinave babracky sme si s muzom odrobili sami. Cize, keby sme robili vsetko uplne svojpomocne tak sa do 50 000 zmestime. Je pravda, ze vybavenie nemozem zaradit do vysokej diasgnerskej kategorie ale snazili sme sa hladat zlatu strednu cestu a vitazit maximum v pomere cena/kvalita. Najlacnejsie a jedine z kategorie "polsky smejd" boli obklady a dlazba v kupelni. Kachlicky vyzeraju OK (prekvapivo boli jedine, ktore boli presne take ako som chcela a ani v tych drahsich som nenasla nic, co by sa mi pacilo.), ale chlapik, co obkladal priserne nadaval. Musim vsak napisat, ze dom je jednoduchy, tak aj stavba bola lahka a rychla.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?