Ceny stavebných materiálov v roku 2023

Zobraz úvodný príspevok
Ako sa vyvijaju ceny v tomto roku ? Skoncia ako maslo v obchodoch 😂
Odpovedať
pravdepodobne uz isiel voviacerych regionoch zdovodu vysokych US hypotek a naslednej stagnacii vystavby
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od alubbka:

pravdepodobne uz isiel voviacerych regionoch zdov…
@alubbka to nieje pravda. Beton si cenu drzi. Stavby prebiehaju. Navyse polystiren koncom augusta stupol
Odpovedať
Uvidíme ako to bude s murovacím materiálom či krytinou do jari, lebo cítim veľký špatný.... pred dvoma rokmi mal človek problém vôbec zohnať niektoré tehly či krytinu a ak aj zohnal, tak bol rukojemníkom stavebnín čo to odkladali pre developera. Budem brať nejaké murivo na záhradný dom, tak uvidím kam sa to od minulého roka dostalo. https://www.e15.cz/byznys/reality-a-s...
Odpovedať
Mohlo by to este klesat
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od martinko85:

Uvidíme ako to bude s murovacím materiálom či kry…
@martinko85 Situácia s stavebnými materiálmi je naozaj zlá. Preto je dôležité vopred si zabezpečiť stavebný materiál, ak plánujete stavať.
Odpovedať
Caute tento rok chcem zacat stavat, najlepsie cim skor takze ratam prelom marec/april. Je to podla vas este skoro na cenove ponuky do stavebnin? Pytam sa preto lebo viem ze asi pred rokom sa tovar v stavebninach precenoval skoro kazdy tyzden. Zaroven podla toho ze stavby stagnuju by som povedal ze cena materialu by mala pomaly klesat a teda vyhodne bude nakupit az tesne pred spotrebou. Aky je vas nazor? Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Caute tento rok chcem zacat stavat, najlepsie cim…
@radovan255 Zalezi co a kolko. 20 paliet tehal alebo ytongu ti asi nikto obratom nedoda. Pozistuj si dostupnost konkretnych materialov v pozadovanych mnozstvach a hned budes mudrejsi, ci je cakacka pol roka alebo 3 tyzdne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pitt2701:

Mohlo by to este klesat
@pitt2701 Pri tepelných izoláciach nie je smerodatné iba cena. Taký malý príklad. 1,5 roka späť- KROKVOVÝ PÁS KNAUF UNIFIT 037, 140 MM 27,78 EUR/balik .....6,36 m2 dnes KROKVOVÝ PÁS KNAUF UNIFIT 037, 140 MM 33,71 EUR/balík .....ovšem iba 5,28 m2 Výsledok nie je len drahšie,ale aj menej m2.
Odpovedať
@radovan255 najlepšie ceny bývali vždy na jeseň, na jar 1. 4. zvyknú vydávať nové cenníky, aj keď sa nič významné neudialo, tak zvykli navýšiť +5%. Skôr teraz ti dajú lepšiu cenu, keď sú stavebniny prázdne, ako cez sezónu. Nižšie ceny by som nečakal, emisné povolenky, energie, ropa dole nepôjdu.
Odpovedať
Kupoval niekto tento rok Ytong/Porfix?
Odpovedať
YTONG aktuálne neviem, ale predpokladám, že lepšie než minulý rok, keďže veľké stavby stoja. aliceu asi robí v nejakých stavebninách, keď mi kázala sa predzásobiť :D dobre že som nekupoval... Napíšem aj ja po nejakej dobe porovnanie čo viem porovnať za posledné roky od covidu: Oceľ ohýbaná tona teraz v okolí cca 700 €/t bez DPH, keby som moc pátral asi zoženiem aj lacnejšie, rozhodne lepšie než tých 1600 €/t pred dvoma rokmi, pred covidom som kupoval okolo 600€/t. Tehla LEIER Plan 25. Rok 9/2021 1,40 €/ks, 4/2022 2,76 €/ks, 10/2022 3,40 €/ks, dnes som zisťoval a pri jednom kamióne 1,91 €/ks aj to som nepreveroval viacerých. Nie je to síce ešte tých 1,40 v 2021, ale tí čo stavajú dnes sú na tom rozhodne lepšie z pohľadu zákazníka, než tí čo museli obetovať financie v roku 2022-2023. Jedna vec sú oficiálne cenníky, iné situácia v stavebninách, ktoré keď chcú predať, musia niečo obetovať z marže, není každý rok posvícení.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od roman_x:

@radovan255 najlepšie ceny bývali vždy na jeseň, …
@roman_x Tak podľa mňa nie je problém nakúpiť aj teraz skorej, keď sú ceny lepšie a niekde to uskladniť, nie? Jeden kolega tvrdil, že sa dá dohodnúť s predajcami aj na uskladnení alebo na neskoršom dodaní, ale toto presne neviem, ako funguje a či vôbec 😅
Odpovedať
Článok sa načítava...
Viete niekto cenu betonu 2024 oproti 2023 ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pitt2701:

Viete niekto cenu betonu 2024 oproti 2023 ?
@pitt2701 u nás pokles nebol ako to minulý rok narástlo, ani keď išlo dole palivo, tak ani na doprave. Univerzálne sa písať nedá ako sa mení kubíková cena, trieda betónu, doprava, pumpa.... vždy sa tá cena na kubík z niečoho skladá. Ono keď si z menšieho mesta, kde máš jednu-dve betonárky, čo majú v podstate monopol, tak až tak nemusia znižovať, jedine že musia točiť biznis kvôli nákladom a ubrať si z marže, možno BA, kde je väčšia konkurencia nejaká zmena nadol bola.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pitt2701:

Viete niekto cenu betonu 2024 oproti 2023 ?
@pitt2701 u nas v Bardejove takto. Cennik 2023 vs 2024
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?