Eko 104

Zobraz úvodný príspevok
stavia niekto domček eko 104 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ja súhlasím a potvrdzujem len slová tralaluc projektant bol veľmi neochotný!!!!!!!!!!!!!!!!!! až ked som sa už sťažovala majiteľovi stránky tak bol ochotnejší :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@tralaluc Diky za info mame projekt eko 120 a mame projektantku z Ba, ktera je velmi mila a zatim na vsechny zmeny nemela zadne vyhrady... mozna ze kazdy jednotlivy projekt ma na starost jiny projektant
Odpovedať
Profilova fotka
@83krater moze byt, lebo zo slov toho projektanta tiez vyznelo, ze domy robi viaceroprojketantov a ti su potom aj zodpovedni za ne... tak nech ste nadalej spokojni!
Odpovedať
Profilova fotka
@tralaluc Dekujeme, zatial to je o.k no snad to vydrzi :-)
Odpovedať
ahojte všetci dnes som našla náhodou túto diskusiu a je to zaujímavé čítanie,tu sme sa bavili o projektoch a teraz naše domčeky máme postavené ,a niektorý aj finišujú :-D
Odpovedať
bunbalov eko 100
Odpovedať
Profilova fotka
@83krater Ahoj my tiež uvažujeme nad eko 120 s miernou úpravou,už máte aj rozpočet? Stavia vám ho firma či svojpomocne? Ďakujem..
Odpovedať
Profilova fotka
@gabsy Ahoj, no zaciname na jar uz sme nestihli ani dosku...Svojpomocne, vykaz vymer mame ale nejsou tam uvedeny ceny.. no chteli bysme se zmestit do 85tis. vratane rekuperace a fotovoltaicke el.3.5kw ale uvidime jestli to neni moc optimisticke :)
Odpovedať
Profilova fotka
@83krater ako u Vás riešili ochranné pásmo na FV?
Odpovedať
@gemmel @quako2 po zhliadnuti niekolko stovak projektov je podla mojho nazoru tento podorys rieseny velmi racionalne. Napriek tomu, ze z pohladu tepelnych strat je poschodovy dom lepsou volbou, osobne si myslim, ze bungalov ponuka viac komfortu a realizacia je jednoduchsia. My budeme stavat tiez tento typ domu no vsak s upravami a to: predlzenie domu o pol metra na 13m (10x13m), presun jedneho okna ktore je na strane vchodu na vedlajsiu stranu (budu 3 okna vedla seba, resp na jednej strane) - juzna strana. Rozsirenie okien. Komin som odstranil a taktiez krby a podobne veci (v tomto suhlasim s @mio23). Nosne murivo bude iba obvodove hr 25 cm - porobeton. Izolacie EPS obvodove murivo hr 250 - 300 mm, krov vaznikovy, izolacia 500 mm vlna - s vyuzitim podkrovia neratam, podlaha izolacia 250 mm EPS. Samozrejmostou bude rekuperacia. Snahou je vytvorit PD resp NED bliziaci sa k PD s nakladmi ktore nebudu oproti klasickej stavbe vyssie. Dom bude plne elektrifikovany - s plynom neuvazujem aj ked moznost napojenia na plyn mam
Odpovedať
Zdravim,tiez chceme stavat tento dom project uz mam od toho isteho autora domzamilion.com.Verzia je o trochu dlhsia 13,5x10m,miestnosti v dome kuchyna,kupelna,spajza +1 izba okna na sever,obyvacka + 2 izby okna na juh,mur bude 30 ytong + 20cm neopor,krov veznikovy,krytina plech pravdepodobne Al,20cm neoporu v podlahe,zateplene zaklady vid stavomodul.cz. kurenie elektricke podlahove asi DEVI,okna z juhu lepsi Al,zo severu lepsi plast,samozrejme rekuperator,plyn mam na pozemku ale nad nim ani nerozmyslam,voda bude ohrievana hybridnym bojlerom,na streche fotovoltaice panely 2-3KV.Vyratana potreba tepla na rok 4700 KW/m2/rok.
Odpovedať
Ja sa tiez chystam na eko 104 zvacseni 13,5x10, len som zmenil pozemok tak este nemam doriesene rozmiestnenie izieb podla svetovych stran. Budem stavat z porobetonu 25/30cm na to eps 25-30cm, do podlahy 20cm eps, do stropu 50cm vaty, okna trojsklo s Ug 0,5, rekuperaciu asi nebudem davat. Na pozemku mam plyn tak dam teplovodnu podlahovku+ konden. kotol.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dominik_boksansky , koncepčne chcem riesit dom ako ty, tak sa nemusim bat dat aj 25ku mur vsak? lebosom chcel dat 30ku ale dam radsej viac eps.
Odpovedať
@danifedor ak pojde o porobeton, tak 25 cm je v poriadku, len treba zvolit vyssiu pevnost tvarnic. S rekuperaciou urcite pocitaj.
Odpovedať
@dominik_boksansky Myslis ze nebude stacit vetrat oknami? Pride mi to dost velka investicia a tiez to nie je bezudrzbove, ked musim menit filtre...neviem sa rozhodnut, musim nastudovat viac info o tom
Odpovedať
@danifedor Ked budes volit masivne zateplenie tak aj vzduchotesnost bude pre teba dost podstatna. Pri vzduchotesnom dome bude potrebne vela vetrat. Na osobu by malo byt cca 20 m3 cerstveho vzduchu na hodinu. Ako by si to zabezpecil napr. v spalni pri 2 osobach pocas spanku? Rekuperacia podla mna nie je iba o setreni teplom, ale hlavne o neustalom prisune cerstveho vzduchu. Nemam s rekup. osobnu skusenost ale urcite s nou ratam. Teoreticky ma napadla este jedna vec. Rozvody si mozes spravit to ta nevyjde vela. Vyskusas zit bez rekuperacie a potom uvidis ci si kupis aj RJ. :-)
Odpovedať
@dominik_boksansky no prave paci sa mi na rekuperaci prisun cerstveho vzcudhu pretoze by sa to uz hodilo aj do priestorov, kde plastove okna ako v nasom byte, kde sa podla mna dost rychlo vydycha vzduch.
Odpovedať
@danifedor ked si to budes robit sam, tak investicia nie je az taka hrozostrasna. RJ 1500 eur, zvysok mozno do 500? Len odhadujem. Mozno trocha viac, ked budes chciet aj zemny register :)
Odpovedať
Nieje zbytocne davat do rodinneho domu rekurpiraciu.?
Odpovedať
Ahojte, velmi sa mi paci project eko 104. Akurat z podorysu nie su jasne rozmery izieb. 1.Predtym nez si to objednam by som chcel vidiet aspon to. Vie mi niekto poslat podorys s rozmermi izieb 2.strechu by som chcel upravit na sedlovu, staval tak niekto? 3.zaujimal by ma aj orientacny rozpocet domu 4.Ma niekto aj real foto, resp stavia niekto v KE alebo okoli?
Odpovedať
Daval niekto na Eko 104 sedlovu strechu, ze ako to vyzera na real foto...dik.
Odpovedať
Ties som rozmyslal co je vyhodnejsie sedlova,valbova,pre a proti ,co je lacnejsie a tak mal som navrh aj na taku aj na taku nakniec som rpestal spekulovat a bude valbova,pri sedlovej ti predsa len treba vymurovat aj stit co nieje az taky problem ale treba to a vznikne vaiav preistoru nad dverami zjednej aj druehj strany , potrebujes potom aj pristresok nad svere kedze stit je vysoko pri valbovej to strecha zachrani si myslim ,sedlova vyjde relativne lacnejsie- podotykam relativne(je to ale len moj odhad- u mna valbova budeaj ked naozaj so mdlho rozmyslal ci sedlova ci valbova mam niekde aj nakresy s valbovou aj sedlou ak by niekto velmi chel tak poslem mailom ak napise mi .pm
Odpovedať
@vader100 ja by som poprosila na mail: nejde mi napisat IP (luciafilova@centrum.sk) dakujem
Odpovedať
@9lf9 dobry vecer mi ideme na jar stavat a budeme robit sedlovu strechu a mame uz aj projekt a paci sa nam to no o zaciatku sme si to nevedeli predstavit ale je to pekne.
Odpovedať
Sice to nie je uplne EKO104 ale inspiracia v nom sa nezaprie. :-) Tiez mam navrhnutu sedlovu strechu. Inde na pozemku bude este garaz s pristreskom. Prosim vas o komentar: http://www.modrastrecha.sk/blog/dancu...
Odpovedať
ludkovia, aku krbovu vlozku ste davali do tohoto domu? ja mam v projekte nejaku 20 kW... to je celkom dobry vtip. Preto sa chcem spytat, ake tam davate. Viem, ze na tento dom su idealne krbove vlozky s malym vykonom. Dik
Odpovedať
@danifedor zdravym my davame 25cm porfix a 20eps
Odpovedať
@martin25 bude to zvukovo izolovane v pohode ? Myslim ci nebude moc pocut v dome ruch z vonku
Odpovedať
@danifedor myslimze byde a eps budeme lepit s purpenou.tak sa uvidi
Odpovedať
@martin25 ja preto planujem hrubku muriva radsej 30 cm
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?