Ako orientovať denné miestnosti?

Ahojte strecháči. Začínam plánovať dom. Chcela by som Vás poprosiť o rady: -chcela by som poschodový dom do tvaru L, ako by ste ho osadili na tento pozemok? - chcela som prechod z obývačky do záhrady s veľkým oknom, nie je to blbosť,keď je to SZ. strana? -byt mam orientovany na JV a celý deň mam potrebu svietiť.. v obývačke by som chcela ,aby celý deň bolo svetlo 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nedielka:

Ahojte strecháči. Začínam plánovať dom. Chcela by…
@nedielka asi to bude projekt na mieru a projektant vie ako to otočiť. Takto ani nevieme čo bude na prízemí, na poschodí. Ale keď tipujem že obývačka by bola smerom ku záhrade, tak modrým sú vyznačené okná na presvetlenie. A myslím že bude svetla dosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@nedielka asi to bude projekt na mieru a projekta…
@marsdm áno, ked to budem mať ako tak hotové, oslovím architekta. Presne takéto L by som chcela,ako si nakreslil, s tým, že v tom rohu na juhu by bola kuchyňa. Je tá obývačka ok na západ? Nie je to škoda nevyužiť slniečko na juhu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nedielka:

@marsdm áno, ked to budem mať ako tak hotové, osl…
@nedielka ešte by sa hodilo vedieť kde sú vedľajšie domy, lebo aj tie vytvárajú nejaký tieň. Predpoklad bol, že vpredu je garáž a izba a tá strana do záhrady je spojená kuchyňa (smer východ) a obývačka (smer juh a západ). Okná na všetky tri strany to presvetlia počas celého dňa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@nedielka ešte by sa hodilo vedieť kde sú vedľajš…
@marsdm Zatiaľ nie sú vedľa žiadni susedia, je to nová ulica.Áno, vpredu vpravo dvojgaráž..a z tej izby spálňa s východom na terasu. Dvojgaráž neviem , či doprava alebo na ľavú stranu? pred spálňu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nedielka:

@marsdm áno, ked to budem mať ako tak hotové, osl…
@nedielka svetla dosť ale tepla zo slnka málo, ideálne je natočiť tak aby boli denné miestnosti na juh s väčšími oknami, okno na západ v obývačke musím mať vonkajšiu roletu aby sa neprehrievala v lete , ideálne je vstup do domu zo severu s plnými dverami, u teba to nejde jednoducho musel by sa obchádzať celý dom aká je to prístupová cesta? je frekventovaná ,alebo len pre ulicu? môžu byť dvere s väčším sklom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@nedielka svetla dosť ale tepla zo slnka málo, id…
@duzu malo frekventovaná ulica. Normálne som z toho nešťastná, chcela by som súkromie, nechcem dennú miestnosť- obyv+jed- do ulice. Chcem terasu izolovanu od ludi :) , a v obývačke dostatok svetla. .
Odpovedať
Tento náčrt bol môj sen, lenže úplne nezrealizovatelny kvôli svet. Stranám.
Odpovedať
- -tu je zrkadlový obraz, so svet. Stranami. Aký je Váš názor nato?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nedielka:

- -tu je zrkadlový obraz, so svet. Stranami. Aký …
@nedielka mne by sa skôr hodila garáž vpravo ku kraju pozemku. Vchod trochu odskočiť, nech je tam závetrie. Zároveň tam bude šatník, spálňa. Ale teda závisí aj vrch ako bude, lebo treba sa pozerať na viac vecí naraz. Projektant určite navrhne viac variant a netreba tam ísť už s hotovým projektom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@nedielka mne by sa skôr hodila garáž vpravo ku k…
@marsdm ak chcem dvojgaráž, tak mi to nelícuje dennú miestnosť, ale robí ešte odskok doprava.. poschodie nie je pre mňa dôležité. Možno tam budu dve/tri menšie izby. Rozhodujúce je pre mňa prízemie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@nedielka mne by sa skôr hodila garáž vpravo ku k…
@marsdm ak chcem dvojgaráž, tak mi to nelícuje dennú miestnosť, ale robí ešte odskok doprava.. poschodie nie je pre mňa dôležité. Možno tam budu dve/tri menšie izby. Rozhodujúce je pre mňa prízemie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nedielka:

@marsdm ak chcem dvojgaráž, tak mi to nelícuje d…
@nedielka zas garážou by mohli byť schody a pod nimi špajza pre kuchyňu. Spálňa možno bude mať šatník, takže ten môže byť cca tam kde sú schody a teda posunúť celú časť kuchyne a obývačky vpravo bez odskoku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj ked chces mat cely den slnko, urcite ma vyznam orientovat dennu cast od V po Z, podla mna. My mame spojenu kuchynu s obyvackou, kuchynske okno a jedalna je SZ, obyvacka je J, JZ. Je to velmi svetla miestnost. 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adonathova:

Ahoj ked chces mat cely den slnko, urcite ma vyzn…
@adonathova slnko potrebuješ v zime hlavne pre teplo a to cez SZ nesvieti, v lete ho musíš poobede až do západu tieniť, svetlo máš i zo severného okna ale zároveň i veľkú stratu tepla v zime
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?