Solárne panely - skusenosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, rozmýšľam nad inštaláciou solárnych panelov na dom. Staviat ešte len budeme. Ako ste s tým spokojní v práci? Kúrenie plánujem plyn. Solar by som využil na ostatne bežne používanie, klimatizáciu a pod. Pripadne rozmýšľam či by sa oplatilo kúpiť malé mestské auto na elektriku. Potiahne to solar? Čiže ak máte niekto skúsenosti. Pripadne aj rady a info kolko vás to stalo na bežne používanie ako som pomenoval, pripadne aj s tým autom. Vďaka za rady a odporúčania.
Odpovedať
1
12
13
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@jan84 aj ten ohrev vody má od každého zariadenia…
@duzu Všetko sa dá, keď sa chce. Niektorým zariadeniam stačí málo slnka a fungujú ako treba.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ssp:

@duzu Všetko sa dá, keď sa chce. Niektorým zariad…
@ssp Ale tak logicky v noci a ked nesvieti slnko pracovat nebudu. Ono si to treba aj trocha nastudovat pred kupou.
Odpovedať
fve ani solarne panely samozrejme nebudu dosahovat maximalnu ucinnost pocas zamracenych podmienok, v noci produkovat energiu nebudu, pretoze nie je mozne absorbovat ziadne slnecne svetlo. solarne panely tvrdo makaju cely den, t.j. az do zapadu slnka, aby zaistili dostatok elektriny na napajanie vasho domova pocas dna a noci. avsak, fotovoltaicke panely nutne potrebuju slnecne svetlo na vyrobu energie. ked teda slnko zapadne, je cas vyuzit vsetku prebytocnu energiu, ktoru dany system pocas dna vyprodukoval:) tato energia je dostupna prostrednictvom solarnej baterie 🤗
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ernesti4:

fve ani solarne panely samozrejme nebudu dosahova…
@ernesti4 S tým všetkým som oboznámený, uvažujem nad Wolfom, mám ich aj relatívne blízko a ohlasy majú pozitívne, takže asi nie je o čom. A čo sa týka tej fve, aj nad ňou som uvažoval, ale nakoľko elektrinu poriešenú mám, upustil som od toho úplne.
Odpovedať
Prvé celoročné vyúčtovanie Inštalovaný výkon 9,9 KWp Predtým celoročná spotreba 11800 kWh dnes 8690 kWh z toho 4700 kWh z virtuálnej batérie Zálohová platba 175 € x 11 dnes znížená na 90 € x 11 Preplatok 992 € Za zúčtovacie obdobie fotovoltika vyrobila 11270 kWh Do virtuálnej batérie odovzdané 5270 kWh zvyšok spotrebované domácnosťou. Celý dom ide len na elektriku. Mesačné náklady 90 € elektrika + 10 € pitná voda, stočné neplatím, plyn nemám. Spolu 100 € mesačne, zastavaná plocha 200 m2. Heatflow fólie sú inštalované na 160 m2 Celé leto vyhrievam 40 m3 vody v bazéne, Tak nech mi niekto tvrdí, že to je nerentabilné, alebo že elektrické kúrenie je drahé.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rurer:

Prvé celoročné vyúčtovanie Inštalovaný výkon 9,9…
@rurer Aha... lenže, ak si napísal "A" tak by si mal napísať aj "B" Zatiaľ si tú pekne vyčíslil všetky .finančnéúspory. Bolo by vhodné a hlavne objektívne, ak by si spočítali aj všetky näklady na realizáciu solárnych panelov, vrátane investície, keď Ti po desiatich rokoch odídu a budeš ich meniť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rurer:

Prvé celoročné vyúčtovanie Inštalovaný výkon 9,9…
@rurer úspora tam určite je, ale teraz bola najteplejšia zima za posledných x rokov, predpokladám že preplatky budú posielať väčšine ....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@rurer Aha... lenže, ak si napísal "A" tak by si…
@chinatech Kam by mali po desiatich rokoch odísť? 😉 Neviem o takých paneloch čo by mali mať životnosť 10 rokov. Keby každý tak pesimistický rozmýšľal ako ty, tak doteraz žijeme v stredoveku. A investícia? Ver mi že to bola výborná. Len keď mesačne ušetrím 90 €, tak tak to bola investícia so 100% ziskom oproti tomu, keby ti peniaze ostali tam, kde boli. A už keď si taký zvedavý aké boli náklady, tak informácia ,,len pre teba“ 10 000 € mínus 1500 € dotácia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yetinb:

@rurer úspora tam určite je, ale teraz bola najte…
@yetinb Zas tu pod Tatrami až tak teplo nebolo, a čo sa ušetrilo na kúrení v marci, tak v apríli si to potiahlo. A zas musím povedať aj to, že skoro celý december boli paneli pod snehom, tak vyrábalo minimum, alebo vôbec nič.
Odpovedať
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?