Poraďte kamerový systém do 800 eur

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť spoľahlivý kamerový systém do 800eur? Máme rod.dom so sedlovou strechou a chceli by sme na dve kamery. Jednu umiestniť do horného rohu pod strechu a to isté aj vzadu. Už máme síce aj omietnuté a vymaľované ale snáď by sa to dalo potiahnuť cez povalu. ďakujem za príspevky
Odpovedať
1
2
Dakedy som sa montáži kamerovým systémom popri inom venoval ... Otázka je, na čo ho potrebuješ ? Ďalšia, čo od toho očakávaš. Do 800 Eur sa 2 "slušné" kamery s nočným prísvitom a DVR kom zmestíš ... Otázka je, či ho potrebuješ ... V dnešnej dobe sú z môjho pohľadu kamery na rodinný dom zbytočné. Lupičov to neodradí ani náhodou, dajú si na hlavu kapucu, čiapku, hocičo, a je vybavené ... Dokonca bývajú často tieto kamery aj lákadlom, a neraz si dá niekto námahu, ju ukradnúť ... Navyše pri "vykradnutí" domu si buď istá, že pokial nájdu aj záznamové DVR ko, že si ho zoberú, zo sebou. Okrem toho, že ho môžu spenažiť, ti zoberú aj záznam, ktorý kamera nahrala ... Proste kamerové systémy sú podľa mna vhodne pre firmy, či nejaké väčšie objekty či areály. Na rodinny dom je to podla mňa nezmysel, i keď aj taký zákazníci boli. Radšej ušetrené peniaze investuj do kvalitného alarmu, napríklad Jablotron, a do jeho rozšírených funkcií ... Ten ochráni dom "viac" ako kamery ... Plus pokiaľ chceš predsalen investovať, tak tam hoď atrapy, ktoré budú mať svetelný senzor a v noci v nich budú na červeno svietiť diódy. Sú na nerozoznanie od originálov, navyše keď v noci svietia , vyzerajú ako keby mali zapnuté pravý nočný prísvit ...
Odpovedať
@lubk0 ahoj, v podstate máš aj pravdu. Stále sa rozhodujeme akým spôsobom ochrániť dom ale hlavne nás. Asi 3-4 mesiace dozadu nás na rodičovskom dome v noci počas spánku vykradli preto máme teraz, hlavne ja, strach že by sa to mohlo zopakovať aj na novom keď sa presťahujeme. A na akom princípe ten Jablotron funguje?
Odpovedať
Uplne by stacilo osadenie svetiel s cidlom na pohyb a zabezpecit to nejakym casovym spinacom, aby sa to zapinalo len medzi ... napriklad od 23:00 do 06:00. V kritickych miestach by som miesto svetla (alebo aj) dal malicku sirenu. Ak to skombinujes s kamerami - atrapy - bude to dostatocne zabezpecenie a hlavne Ta to nebude ani tolko stat.
Odpovedať
@pariska512 Tak v tomto pripade by vas kamerovy system naozaj neochranil. Naozaj by bol asi vhodnejsi alarm a tiez mozem plne odporucat Jablotron. Dom sa da rozdelit do sekcii a na noc mozete napriklad zaalarmovat len okna a dvere, samostatne poschodie alebo garaz, proste cokolvek co treba a ked odchadzate z domu tak komplet cely dom. Cenovo vyjde taky alarm na dom velmi podobne, mozno o kusok viac, zalezi na velkosti domu a zlozitosti systemu.
Odpovedať
Jablotron nie je jediny druh alarmu :) Majú samozrejme viac druhov, každá jednotka má viac možností, sú drátové aj bezdrátové, proste je toho viac ... Treba v dome vybrať miesto na cetralnu alarmovu jednotku, ktoru určite treba voliť GSM, na SIM kartu ... To je čo sa týka prípravy ... Urobiť tam na tú jednotku miesto, najlepšie zasekať do steny ... Ale určite nie na chodbu, kde si to dáva väčšina obyvatelstva :/ Totiž ak hocikto vôjde do domu, tak má čas, na zadanie kódu. Ak hneď zbadá centralnu jednotku alarmu na chodbe, nie je až tak zložité ju otvoriť, vytrhnúť z nej prívod ele + napájanie záložného zdroju naraz , prípadne ešte pred tým vytrhnúť GSM modul zo simkartou ... Takže na to mysli, nech si dáš alarm akejkoľvek značky ... Osobne by som bolil alarm na viac okruhov, ideálne nejaký 3 okruhový ... Aby ste mali zvlášť "zakódované" garáže, a rodinný dom. Tj kěd už budete večer pozerať film, tak nech je garáž pod alarmom a podobne ... A ďalšie funkcie sú len na Vás. Klasické pohybové senzory sú samozrejmosťou, no vedia detekovať ovela viac. Napríklad aj ráznu zmenu teploty, čo môže detekovať otvorené okno, a podobne ... My sme dávali na dom model OASIS ... Má kopu ďalších pridaných funkcií, napríklad ovládanie kopu zariadení prostredníctvom mobilného telefonu. Napriklad si na dovolenke, alebo niekde mimo, a rodičia si potrebujú niečo z tvojho domu zobrať, sestra im otvárala garážovú elektrickú bránu z chorvátska SMS kou ... Takisto dokázala dialkovo odblokovať alarm len pre garazove priestori ... Proste kopa funkcii. Ale na to odporucam naozaj konzultaciu odbornika cez alarmy, ktorý vie čo a ako ...
Odpovedať
@osc To je ale riešenie, len pokial sa majitel nachádza v dome ... Malé sirény sú dobré, keď sa bojíte iba toho, že Vás vykradnú vnoci počas spánku ... Potom stačí niečo takéto http://www.hypernakup.biznisweb.sk/pr... Avšak Oasis ochráni dom aj v čase neprítomnosti, vie zasielať svoj aktualny stav, a podla modulov a doplnkov v domacnosti si na dialku mozete otvarat brany, zapinat kurenie ci klimu, mozete mu pridat poziarne senzory a specialny ventil na hlavny uzaver plynu, ktorý v prípade požiaru odstaví hlavný uzáver, a podobne ... To už sú detaily, základ je že OASIS toho vie veľa, záleží už len na tom, ako si ho majitel vyskladá ... Základný set, v podstate postačujúci pre bežný rodinný dom stojí cca tých 800 Eur ... No osobne, pri stavbe RD, kde sa jedná už o iné prachy, by som na Alarm myslel ... Dobrých X rokov už pri tom nepracujem, ani s tým nič nemám ... Ale je dobré, keď človek vie, v ako stave má dom, v jeho neprítomnosti, že vie, že mu nikto neotvorí dvere alebo garáž, keď dole spí, a podobne ...
Odpovedať
@osc díky za tip, asi to aj tak spravíme. Asi by bolo zbytočné vyhodiť takmer 1000eur za kamer.systém a účinok žiadny.
Odpovedať
Ono v podstate v dome nebudeme mať žiadne cennosti takže sa tam nedá nič ukradnúť. Ide o to odstrašiť zlodejov hlavne v noci počas spánku aby nám nijako neublížil. Súhlasím s lubko že bude asi zbytočné montovať kamer.systém keď si zlodej dá na hlavu kapucňu tak nám nepomôže ani 100 kam.systémov. Asi niečo vyšpekulujeme s tým vnútro.alarmom aj keď už máme vymaľované a ťahať zasa po celom dome nejaké káble...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 Otvorenie centralnej jednotky je okamzite detekovane ako utok a alarm okamzite zacne hucat. Zalozny zdroj nie je umiestneny v tejto jednotke takze odpojit sa neda. Hovorim o Jablotrone.
Odpovedať
Ano, alarm síce začne "hučať" pri otvorení dekla, avšak v prípade, že "lupič" pozná zloženie alarmov, po otvorení a okamžitom zničení, vytiahnutí, (alebo niečo obdobné) GSM modulu, tento väčšinou nestihne zareagovať. Navyše, pokial ma byt oznamenie alarmu učinne, večšinou nie je uplne na mieste LEN smska, ktorú môžeš prepročuť, či prehliadnuť. Zvonenie je istejšie ... Takto by jednotka ani nezačala poriadne vytáčať :/ Záložný zdroj predsa nemusí byť uložený v alarme, akšak prívodný kábel do centrálnej jednotky ide ... Takže je to otázka 2 káblov, stáleho, a záložného napájania ... Takisto je to otázka umiestnenia sirény, kopa domov ju má nad vchodovými dverami, a nie hore pri streche ... Jej zneškodnenie môže trvať pár sekúnd človek, ktorý bude čakať na rozozvučenie alarmu. Ďalším riešením je osadenie viacerých aj vnútorných sirén. Lenže to je všetko o príplatkoch ... Najlepšie upozornenie okrem sirény, je aj tak telefonát alarmu na viacero nadstavených mobilných telefónov. Kľudne aj na ľudí, ktorý sú v blízkosti domu aj cez deň, samozrejme po vzájomnej dohode :/
Odpovedať
@pariska512 Čidlá + klávesnica kľudne aj do garáže vedia byť bezdrôtové, a baterky vydržia pomerne slušne ... Takže v tomto prípade kablovanie len "centralnej" jednotky + nejaka ta sirena, zalozak ...
Odpovedať
ja sa zaoberam montazov alarmov Jablotron 100 co je najnovsi so systemov od jablotronu. chalani aby ste tu popisovali moznosti zneskodnenia tak to nieje vobec verejna debata, lebo len davate typy zlodejom. moja osobna skusenost je ked som sa snazil otvorit ustrednu, odpojit napajanie tak polach sa stihol vyvolat okamzite ako sabotaz, a vsetky 3 sireny co mam doma zacali hucat. a stihla prist aj SMS. ak stratí PCO signal ustredne, tak aj tak to hlasi uzivatelovi.. pariska512 aj jablotron 100 ma bezdrotove vsetky snimacie prvky takze nebolo by treba nic sekat. jedine napajanie pre vnutornu sirenu je treba 220 a na vonkajsie tiez treba napajanie,alebo pouzit zbernicovy system- cize kablom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rapidko SMS príst stihne, otázka je, či to vždy zaregistruješ, danú SMS ... Stačí aby si mal mobil vo vačku a z niekym sa rozpraval, a často to ani nerozoznáš ... Ba dokonca v dnešnej dobe smartphonov, kedy ti tel. takto oznamuje kazdy email ci udalost na FB, to moze byt viac ako realne. Preto mam radsej telefonat, ktory zvoni, kym nezdvihnes :/ V každom pripade su to hypotezi, načo to riešiť. Pokial ustrednu neda do chodby, ale schova ju do šatnika, za skrynu kuchynskej linky, na vrchne poschodie domu, atd, tak takyto problem sa ani nerieši, lebo ju musí "zlodej" hladať. V stave, kedy chce pouzit bezdrotove cidla, a ma este cisty nevybaveny dom, je ovela jednoduchšie ju neumiestnit do chodby, ale niekde inde, kde ju človek nenájde na prvý pohľad a je to vybavené ...
Odpovedať
Z vlastnej skusenosti hovorim Jablotron je OK...inak...jedna z ,,uloh,, sireny je,aby bola znicena prva,takze preto ta vyska montaze...aktivuje sa sabotaz a uz to vola/sms...napr.v bungalove na povale dalsia int.sirena a huci,huci,huci....a samozrejme uz davno volaaaaa...
Odpovedať
ano máte pravdu, ale predsa tie sms posiela sucasne na preddefinovane cisla v rovnakom case, a telefonuje potom postupne vsetkym nastavenym cislam, ale sms prijde vsetcim. tak opät sa ta sanca vcastneho varovania zvysuje. kamerovy system by som si tiez nedal,to nieje zabezpecenie. ale je moznost dat pohybove cidla s fotoaparatom, a pri poplachu posiela aj fotky, pripadne hocikedy na vyziadanie.
Odpovedať
Profilova fotka
90 percent vykradačiek podnikajú polotupí a poločierny zlodeji,ktorý nemajú ani len šajnu ako ustredna vyzerá !!a nie ešte,aby sa vnej vrtali...a keby aj bola ustredna na chodbe vacšinou býva zamknutá alebo dvere príšrobované šrobykmi , ktoré ani len nestihne povolit za tu dobu cca 45s-60s na ktoré je čidlo nastavené... dalej každá ustredna má svoj tamper ktorý len tak bár kto neobejde a to nehovorím že by hladal 5 min čo má vytrhnut .D
Odpovedať
@rapidko 100 nepoznam ale na oasis netreba kable okrem ustredne. "JA-80A OASiS" Co sa tyka alarmu treba zabespecit okna magnetom, dat viac siren a mat dobreho suseda. PS: ustredna sa neotvara ide sa na nu hrubou silou. PS1: SMS a bezdrat zarusenie nie je problem Najlepsie je kabelaz a sirena + sused
Odpovedať
@jandj oasis neverim tomu ze tiez nepotrebuje dobíjanie baterie v bezdrotovej sirene. urcite tam musi ist napajanie ako pri sirene JA-150A aj pri hrubej sile sabotazny kontakt zaznamena problem a vyhlasi poplach. JA-100 má detekciu zarusenie a ked je pasmo rusene, tiez vyhlasi poplach, ak by bolo zarusene GSM, tak by mala prist sms zo vzdialeneho pristupu, ktory zaznamena stratu spojenia s ustrednou. a chcem vidiet tu rusicku ktora ti zarusi celu plochu objektu, lebo zlodej nevie kde je presne ustredna. zabezpecenie okna magnetom nema velky vyznam ked sa rozbije okno. lebo plastove alebo eurookno ziaden zlodej sa nebude pokusat otvarat páčením. potom uz detektor rozbitia skla by som pouzil. ja som si nastavil velmi kratne casy na deaktivaciu pri vstupe do objektu a za tych par sec. zlodej by sa asi ani nezorientoval. obcas mám problem sa dostat domov aj ja :D
Odpovedať
@rapidko nez o niecom zacnem presviecat aspon sa pozriem ]-( ostatne poslem do ip
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Kamerový systém je vhodný na rodinný dom , dvr (záznamník ) odporúčam dať na poval kam sa nikto nedostane , zapojiť ho do siete kde si môžete prehrávať záznam internetovo + diaľkovo sledovať. Alarm odporúčam káblový , tak tiež aj kamery. Pred kamerami majú po mojej skúsenosti ľudia rešpekt.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja som si kupil ZEXI KIT digitálny set. Mal som predtým analogový ale orbaz bol velmi nekvalitný. Taký set kupite už za 300€. Koho by zaujímal digitálny set tu je aj recenzia nan http://vaserecenzie.eu/elektronika/za... Je to presne ten istý čo mám. akurat kamery mám v bielej farbe. Obraz je čistý. spokojnosť. 8-)
Odpovedať
@hnnbl mas tam detekciu pohybu ?ako to mas vyriesene po tme janmam problem s tym ze ked je zapnute ir tak pred kamerov lieta prach a stale to reaguje akoze pohyb a kamerypolku noci stale nahravaju
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
tazke dvere (nad 200kg), a folia na oknach.. plus poplach na pohyb, so svetlom a neexistuje, aby nejaky zlodej vosiel do miestnosti.. pripadne este nejaky poplach na laser.. tam, cez co by zlodej presiel (v okoli okien) cim viac malych blbosti, tym mensia sanca, ze to zlodej oblbne.. kedysi naoaj stacil plechovy kybel za dverami, nemuseli byt ani otvorene, hluk narobili... cena 5CSK :) @lubk0 garaz otvorit cez sms? a co ak mi niekto ukradne mobil? otvori si garaz/dom SMSkou?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@michalkrajci dakujem popozeram
Odpovedať
@michalkrajci tato tema je tri roky stara takze je samozrejme ze ako vsetko v elektronike aj v oblasti kamerovych systemov sa za tie tri roky riadne zlacnilo. Inak dat odkaz na reklamu nejakej firmy, ktora tam ma riadne zavadzajuce udaje nie je najstastnejsie.
Odpovedať
V kazdom pripade by som si kamery na dom dal. Ak vam tam aj niekto nieco robi tak vidite kedy prisiel odisiel...a mnoho ineho. Ked pridu lupici tak alarm zarusia malou rusickou v aute a vypnu vsetky spojenia gsm v okruhu..cize ten jablotron vam bude na velke kulove... idealne je mat oboje aj alarm a aj kamery. Samozrejme nahravacie zariadenie skryt najlepsie niekde napoval, do plechoveho boxu..idealne do murovaneho.... - vyznacite si zony a ak sa tam niekto pohne nahrava to...a ak ste na dovolenke hned vam posle spravu..zaznam pozriete a poslete rodinu, znameho..suseda... Ja som skusal hikvision, super obraz..avsak komplikovanejsie nastavenie. Nie su zle ani ubiquity airvsion...resp. dahua. Ostatne su bud metro hracky alebo extremne predrazene....
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?