Plynový kotol

Prosím poraďte každých 10 min sa mi zapina plynový kotol Protherm asi na 2 minúty a zas o 10 min zapne. Co môže byt chyba?ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka2610 cyklovanie. Pricin moze byt viac, bud prilis vysoky vykon, alebo uzavrete okruhy (podlahovka/radiatory) termostatickymi ventilmi, teplota spiatocky rastie a ochrana kotol vypne. Treba napisat viac, aky kotol, ako mate nastavene radiatory/podlahovku, aka je teplota kotlovej vody a spiatocky, dom/byt?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@jarka2610 cyklovanie. Pricin moze byt viac, bud …
@mgx je to dom a radiátory mame štáte liatinové rebrove a nemáme na nich ventily...začalo to robiť asi pred týždňom..oec je Proterhm medved..bol plynar vsetko vyčistil aj trisky.komin chvíľu asi 2hod v pohode a potom znova. Dnes ráno odpojil od izbového termostatu aby kúrila pec sama ale dcéra mi volala do práce že aj tak zapina stále každých 10 min.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarka2610:

@mgx je to dom a radiátory mame štáte liatinové r…
@jarka2610 moze to byt nespravne nastavena hysterezia, a/alebo jednoducho je to tym, ze sa uz oteplilo a kotol ma predimenzovany vykon. "chvíľu asi 2hod v pohode a potom znova" - kotol vykuroval 2 hodiny zrejme len kvoli tomu, ze pocas udrzby radiatory vychladli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@jarka2610 moze to byt nespravne nastavena hyster…
@gashtaan takto začalo stúpať na pecí až na 68 ..teraz mi volala dcéra
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka2610 stary kotol, vysoky spodny vykon. Musite kurit na intervaly, vsetky radiatory otvorit naplno.
Odpovedať
A ak cykluje, niečo môže brzdiť prietok vykurovacej vody, tá neodovzdá teplo a kotol sa vypne - napr. zanesený filter pred čerpadlom...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

A ak cykluje, niečo môže brzdiť prietok vykurovac…
@dedo758 vsetko plynar vyčistil aj ten filter..zapina ju každých asi 10 min..na chvíľku..
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka2610 skuste nechat dom trochu vychladnut (na noc vypnite kurenie) a rano zapnite. Ak pojde hodinu OK (skuste merat teplotu spiatocky- zozente si nejaky teplomer) a podla toho sa da zistit, ci vykurovanie odobera teplo alebo nie. Pricin moze byt viac - je uz teplo, kotol ma vysoky spodny vykon, problem s cerpadlom. A este mozete zavolat ineho servisaka. Co vsak potrebujete zistit urcite, je teplota vody, ktora sa vracia do kotla. Podla toho dalej.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jarka2610:

@dedo758 vsetko plynar vyčistil aj ten filter..za…
@jarka2610 Vsetky radiatory su horuce ked kotol cykluje ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?