Náklady na úpravu studnovej vody

Zdravim, Riešime dilemu: o pár týždňov sa budeme sťahovať do domu, novostavby. Problém je, že mestský vodovod ešte nie je skolaudovaný, a teda nie sme pripojený. Ostatné siete všetko v poriadku. Kolaudácia a samotné spustenie mestskej vody môže trvať 2 mesiace a pokojne aj pol roka. Na pozemku máme studňu s dostatkom vody, avšak od susedov viem že nie je priamo užívateľná. Dilema teraz spočíva v tom, či vydržať niekoľko mesiacov v provizóriu (svokrovci bývajú 15 minút autom, odtiaľ by sme si vodu vedeli voziť), alebo investovať do upravovne vody a mať pokoj. Neviem sa zbaviť pocitu že ta upravovna sú vyhodené peniaze... No ale k otázke: viete odhadnúť koľko by ma stála výkonná ponorka + upravovna (prípadne ďalšie technológie ktoré k tomu treba)? Ak by som do toho šiel a spustia nám mestský vodovod, dá sa upravovna predať? Viem že budem v strate, len má zaujíma ako veľmi a či mi to za tých pár mesiacov stojí... Ďakujem pekne.
Odpovedať
No a co tej vode vlastne je? Pretoze ak je len "nie pitna" ale na vsetko ostatne je v pohode, tak podla mna nemate vobec ziaden problem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zdravim, Riešime dilemu: o pár týždňov sa budeme …
@yahooo na toto ti nikto neodpovie, pokial tu nedáš rozbor vody a co vlastne potrebujete upraviť... A k tomu predaju každá takáto čistička sa nastavaje pre konkrétne problémy s vodou ( tvrdost, zelezo, baktérie atd atd... ) takze ked by ste ju chceli predať tak to kúpi jedine taký človek co má rovnaký problem s vodou... Za mňa osobne by som pockalz kupovať sa da aj balená voda... Ak máte nejaký výrazný problém ta čistička sa bude pohybovať v stovkách eur
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zdravim, Riešime dilemu: o pár týždňov sa budeme …
@yahooo tak najskor fakt ako bolo pisane potrebujes rozbor vody ;) a nie, nemyslim len ten zakladny ale daj sk soeavit fakt ten poddrobny na vsetko (vena je cca do 400€).
Odpovedať
Profilova fotka
Ja byť na Tvojom mieste, keď už zainvestujem do studne a upravím vodu, tak sa vykašlem na vodu z vodární. Keby tá voda je taká, že ako technická voda v pohode vyhovuje, tak by stačilo upraviť vodu na kuchynskú batériu. Inak by sme sa čudovali, aké hodnoty by mala voda z vodární, keby sa urobil kompletný rozbor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

Ja byť na Tvojom mieste, keď už zainvestujem do s…
@prirodokochac Tá poznámka o tom, že by sme sa čudovali aká je kvalita vody z vodární - to máš podopreté nejakými faktami alebo len tipuješ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@prirodokochac Tá poznámka o tom, že by sme sa ču…
@toky1 Na vlastné oči som videl, aká voda tiekla z vodovodu jedného bytu Novozámockého činžiaku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

@toky1 Na vlastné oči som videl, aká voda tiekla …
@prirodokochac po oprave vodovodu možno vidieť lokálne všeličo ale vyvodzovať z toho obecné závery o kvalite pitnej vody je zavádzajúce.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?