Dá sa s 5Ha pozemku vyňať 500m2 na stavebný pozemok?

Zdravim Nasiel som na fore vela informacii na otazku ktoru sa chcem opytat ale nikde nebola uplna odpoved. Takze otazka : Chcel by som kupit 5 Ha pozemok, ktory je zmesou lesa, ornej pody a pasienkou a chcel by som na tomto pozemku postavit dom, samozrejme pozemok je mimo zastavaneho uzemia obce. Takze otazka znie ci by sa dalo vynat s celkoveho pozemku povedzme 500m2 a zmenit ho na stavebny. Zaujimalo ci su tam nejake pravne "prekazky" a s tym suviace poplatky atd. Za akekolvek informacie alebo linky som vam vopred povdacny. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím si, že hlavne sa toto treba opýtať na obecnom úrade a na Obvodnom pozemkovom úrade v príslušnom okresnom meste a keď sa tí vyjadria že s tým nebude problém, tak by to malo byť O.k., pretože každú zmenu pozemku musia odsúhlasiť na Obvodnom pozemkovom úrade.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslím že ak ti neschvália poslanci obce výstavbu v extraviláne tak na obvodný úrad ani nemusíš chodiť. Najprv zájdi za starostom a nie "naprázdno" , keď ti to schváli, tak to schvália aj poslanci obce...toď slovenská realita. Ešte sa tu naskytuje jedna možnosť - nahlás, že ideš stavať chatu - objekt na rekreáciu to ti povolia aj v lese a starosta ani poslanci proti tomu nemôžu mať výhrady.
Odpovedať
Profilova fotka
@beebop vsetko sa da.... je to len otazka casu a penazi :-D :-D :-D :-D dolezite je, kde je ta cast, ktoru cches vynat.... a ako sa k tomu postavi obec - teda stavebny urad.... ak bude robit prieky, tak... je to fakt na dlho :) idelane na zmenu starostu, cize musis pockat do volieb a dufat, ze sa zmeni :-D inak - nikto ti nemoze zakazat stavat na vlastnom pozemku, cize obmedzit tvoje vlastnicke prava.... na strane druhej, nemozes si kupit 5ha pody a stavat niekde uprostred, ak to nie je v uzemnom plane.... je to na dlhe lakte, vynat to z podneho fondu... ale ako pisem v uvode, vsetko sa da, len je to otazka casu a penazi :-) a na slovensku aj znamosti... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@philos to nie "naprazdno" je dost hnusne, osobne som vzdy proti uplatkom..... nemozes nic take tu napisat.... je to protizakonne... ;-) ale s tou chatou to napadlo aj mna, akurat to ma potom jeden zadrhel - nebude tam mozne mat trvaly pobyt ;-) ale to je detail
Odpovedať
Profilova fotka
Poviem ti to takto ja som zašiel do jednej nemenovanej obce pri Žiline naprázdno a bolo mi povedané, že na tom pozemku mi poslanci neschvália výstavbu - to mi povedal starosta, ale mierne mi naznačil, že on má na predaj pozemky kúsok vedľa a tam, že to nebude problém..
Odpovedať
Profilova fotka
čo sa tu človek nedočíta :-) návod ako ,,legálne" prísť k pozemku ... sila
Odpovedať
Poslanci vôbec neschvalujú žiadnu výstavbu. Na to tu máme stavebné úrady, no smerodatné pre ne je ÚZEMNÝ PLÁN OBCE, nie poslanci. Ako prvé by som volila návštevu obecného úradu , pre zistenie lokality v územnom pláne. Ak je raz lokalita určená ako priemyselná či športová, tak so stavbou RD bude problém. Až potom vyníma obv.pozemkový úrad. Samozrejme, že aj územný plán sa dá zmeniť, no pokial nejde o nejaké väčšie pozemky (no samozrejme nie kvôli jednému občanovi) ale napr. celá ulička, či časť, obce tieto plány nemenia pretože je to veľmi finančne a papierovo náročné a nepredpokladám, že by to nejaký občan rád zaplatil sám.
Odpovedať
presne ako pise @magdaj - treba si pozriet uzemny plan obce, niektore mesta/obce ho zverejnuju aj na svojej internet. stranke. koli jednoltivcovi obec nebude menit uzemny plan...
Odpovedať
Dakujem vam vsetkym za odpovede a dakujem hlavne za uprimnost ako to na slovensku chodi. Pozemok ako som uz pisal (este ho nemam zakupeny a kvoli tomu sa snazim ziskat co najviac info) by som chcel kupit mimo obce....cim dalej tym lepsie :) a postavit dom (resp. "chatu") a povazujem za idealne kupit pozemok s ornou podou, TTP a lesom aby nebol problem zmenit povedzme TTP na stavebny pozemok kvoli nizsej kvalite pody. Pristup ani IS ma az tak netrapia nakolko by som chcel riesit solar, vlastna studna, vykurovanie tuhym palivom atd. P.S...niekde na tomto fore som cital ze je lahsie dostat povolenie na vystavbu na podobnom type a rozlohe pozemku pokial sa jedna o ranc alebo vidiecku usadlost. Zatial vam vsetkym dakujem.
Odpovedať
FYI - uzemny plan schvaluje obecne zastupitelstvo, t.j. poslanci.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?