Aky typ Parozábrany?

Ahojte, riešim dilemu ohľadne parozábrany do strechy, ktorá pôjde pod sadrokartón. V ponuke je ALU 110g i 150g . Neviem akú mám použiť, v čom je rozdiel...v stavebninách mi povedali, že je to v podstate jedno, len tá druhá je drahšia.... Nebude s tou ťažšiou horšia manipulácia?? Je lepšie kúpiť tú ťažšiu??? Na cene je malý rozdiel.... Ďakujem za každú radu :-|
Odpovedať
manipulácia je rovnaká..... ako si napísala je tam malý rozdiel tak nerieš a kúp hrubšiu 150g
Odpovedať
@sophinka2909 aj tá 110g má niekoľko stonásobne lepšie vlastnosti ako z iných materialov. Tu bude dôležitejšie ako ktorú si vyberieš (zvoľ si podľa vlastných kritérií) viac rozhodujúcejšie ako kvalitne a tesne ju nainštaluješ.
Odpovedať
@slavoslav len na trhu je toho také množstvo..... :-|
Odpovedať
odporucam http://www.isover.cz/isover-vario-km-...
Odpovedať
@sophinka2909 keď zájdeš do lokálnych stavebnín majú max 2 - 3 druhy. A toto nieje položka ktorú treba sólo objednávať, jedine že objednáte komplet materiál na strechu. Odporúčam zlatú strednú cestu s cenou okolo 0,7€/m2, či už od JUTA, KNAUF, DORKEN, DEK, alebo iného renomovaného výrobcu. Čo sa týka isover-vario-km-duplex-uv, už som sa kdesi rozpisoval na adresu inteligencie predmetnej izolácie a poviem to takto: " keby nebola 3xdrahšia ako ina - použiteľná parozábrana, možno by som pripustil zaexperimentovať si, ale radšej nech je parozábrana spoľahlivou bariérou v oboch smeroch a vlhkosť v interiéri si zabezpečím vhodnejším spôsobom".
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?