Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
1
2
21
My sme stavali z Ytong 375 lambda. Muž tiež zvažuje či zatepliť alebo nie. Výrobca udáva že zatepliť sa už nemusí tak tiež stojíme pred dilemou. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@nadena21 a koľko už bývate? máte nejaké tepelné straty? platíte veľa? pukajú vám steny alebo niečo? :)
Odpovedať
my sa chystáme bývať až na jeseň. V lete sa chystáme robiť vonkajšiu omietku a preto manžel uvažuje či náhodou nejdeme zatepliť aspoň severnú stenu.nepuká nám nič. Kamoška tiež stavala z ytongu lambda a oni nezateplovali, idú bývať za mesiac. Pokiaľ viem tiež im nepukajú steny. Ešte som nepočula prečo by mali pukať?
Odpovedať
Profilova fotka
@nadena21 to ja sa len tak pýtam, lebo už som tu čítala toľko príspevkov, tak ma zaujímali všetky veci, ktoré sa udiali. niektorí písali, že steny pukajú a iné hrôzostrašné scenáre :D myslím, že je to viac prehnané, ako reálne :) my sa tiež chystáme z tej lambdy, lebo nejako menšie murivo a eps mi nejde dokopy. viem, že môžeme dosiahnuť lepšie vlastnosti, ale je tu aj zbytočná robota a iné veci.
Odpovedať
My sme tiez stavali z lambdy a nechystame sa zateplovat. Steny nepukaju ale mam odporucanie ze pred omietkou natiahnut sietku a tak to asi aj spravime pre kazdy pripad, alebo je este na trhu nejaka novinka omietka z vlaknami na ytong, Tak uvidime, Teraz ideme dorabat voda plyn rozvody a na jesen by sme chceli byvat .
Odpovedať
aj my sme stavali z lambdy aj naši dvaja susedia, všetci sa chystáme bývať na jeseň a zatiaľ nik nejde zateplovať
Odpovedať
postavene mame, zvnutra omietnute, hadam sa podari aj zvonka. Zateplovat nebudeme, po informaciach od ludi co tomu rozumeju, by to asi naozaj nebola navratna investicia. Napriklad minuly tyzden v sobotu, vonku 14 nast stupnov, vo vnutri cca 5 stupnov. Myslim ze izoluje tak ako ma. Praskliny niesu nikde, samozrejme treba dodrzat pracovne postupy a nechat stavbu pred omietanim trosku sadnut- ak sa extra neponahlate.
Odpovedať
stavali sme z Lambdy bez zateplenia. Byvame uz takmer rok, za ten cas ziadne praskliny, ale davali sme sietku aj na vnutornych omietkach aj na vonkajších. Zatial nemám proti tomuto systému žiadne výhrady, jednoduchá manipulácia, dobre sa s ním robí.... Už 3 týždne kúrime len v krbe tak 3 - 4 hod. denne (niektoré dni vôbec) a teplota stále nad 21 stupnov.
Odpovedať
Profilova fotka
No presne tieto názory som potrebovala počuť, resp. čítať. Prečítala som toho mnoho, ale väčšinou názory ľudí, ktorí s tým vôbec neprišli do styku, som rada, že tí, ktorí áno, sú spokojní :) verím, že aj my budeme :)
Odpovedať
@ivkakivka my tiež máme postavený dom z ytong lambda 375, (zatiaľ nebývame, plánujeme niekedy na jeseň)zatepľovať nebudeme, ale určite je treba dať sieťku pod omietku aby nepopraskala - kamarát nedal sieťku a po niekoľkých rokoch omietka popraskala tak, že bolo vidieť obrysy tvárnic...a s teplotou vo vnútri je to presne tak ako hovorí @michal.ko
Odpovedať
Profilova fotka
tešia ma tieto názory, konečne som na 100% rozhodnutáá :)
Odpovedať
@ivkakivka no ja som tiež zabudla napísať, že postavený dom už máme celú zimu a teraz keď vonku bolo už horúce, dnu ešte bola zamrznutá voda vo flašiach
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janka40 tak potom dobre :) len dúfam, že už keď budete kúriť, tak nebudete mať zamrznutú vodu vo flaši v dome :D
Odpovedať
my tiez mame lambdu, ale zateplovat ideme 15 EPS, nechceme platit vela na kureni. :-p @michal.ko tak u nas to bolo uplne opacne. Vonku 15 C, vnutri 14 C. Takze sa to riadne vyhrialo, neviem si predstavit, ako by bolo v lete bez zateplenia. Zatial zateplene nemame, uvidime ci to do tych letnych horucav stihneme.
Odpovedať
takže asi takto.....rozdiel medzi lambdou a 250mm+150mm polystyrén je na spotrebu kúrenia cca 28 -30% v neprospech lambdy.V peniazoch je rozdiel v cene nasledovný...lambda cena m2-43,56 E + praca m2.Pri 250mm+150mm PSE je cena na m2 - 29,87+5,14=35,01..t.j. 25% v neprospech lambdy.Pre objektívnosť treba prirátať prácu na m2 za zateplenie..nie omitky, lebo tie treba ja tam aj tam..cena zateplenia, resp. nalepenia PSE na m2 je cca 3,5 E/m2....takže rozdiel v cene výjde potom iba na 22% v neprospech lamdby.TOTO JE TEDA HOLÁ SKUTOČNOSŤ...FAKTY A NIE jedna teta povedala...K praskaniu.....všetko je o vedomosti majstrov a ich práce..NIE O MATERiÁLY.Kdo uvažuje že praská to či ono nemá najmenšie právo to zvalovať na materiál..to sa týka lubovolného materiálu, tehly, Ytongu, Durisolu, či drevodomu,alebo omietky..je to len PRÁCOU.....hauk..skončil som... :-p
Odpovedať
@pr Toto nie je vlákno pre nás. Nepoškvrňujte ho číslami.
Odpovedať
@blacksr mas vyhrady k cislam?
Odpovedať
Ahoj, aj my sme stavali z Lambdy 375 a nemáme zateplené a ani nebudeme zateplovať. Bývame od júla 2010 a sme veľmi spokojní. Nič nám nepráska.
Odpovedať
black hladam tu tvoju tabulku cosi si nam pocitala tie straty :-D inak PR kto ti odporucil zateplenie ytongu PSE? a k cenam si este zabudol zopar materialov ktore musis napocitat okrem omietok, co je potrebne k zateplovaniu. Tvoja hola pravda nieje az tak hola, ma na sebe este nejake vrstvy ... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
YTONG A PORFIX je to jedno, ked sa to nesfušuje nič nepopraská! A na zateplenie radšej lepšiu omietku!
Odpovedať
Profilova fotka
@pr myslis ze niekto zmeni nazor na zaklade technicky podlozenych argumentov??? no, bodaj by... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dom mame postaveny 2 roky a ziadny prasklina, samozrejme sietky vnutri vsade a vonku pojdu tiez. Zateplovat nechceme. Kurit sme zacali az po novom roku a predtym nic, sme tam krb a teplota neklesla pod 2 stupne hoci vonku bolo -12. Ja si myslim ze vpohode lambda a cisla budu stale len cisla
Odpovedať
my tiez riesime tuto dilemu, ci zateplit alebo nie 8-(
Odpovedať
Ahojte my máme dom postavený z lambdy 30cm a chceme zateplovať 10cm eps.Myslíte,že je to dobrý nápad?Máme dilemu či použiť alebo nepoužiť izoláciu a keď áno tak aká by bola najlepšia :-|
Odpovedať
baby vsetky co sa tu pýtate..lammbda je sama o sebe dos´t drahá...viď moj vyšši príspevok..ale ked uz aj tak ju máte ja by som zateplil..rozdiel v uspore kurenia je asi nasledovny: 1.Lambda bez zateplenia...uvazujme ze potrebujete na kurenie 100%..cena ..43,56 E/m2 2.Lambda + 10 cm PSE.....treba na kurenie uz len 84%..cena m2....43,56 + 3,58 3.Lambda +15 cm.....81%..cena...43,56 + 5,3 4.Lambda +25cm......77%..cena....43,56 + 8,96 ..o výhodnosti a navrateni investicie pri vyšśom zatepleni nech si spravi kazdy sám úsudok.Iná vec je pri pouzití klasickej tvárnice o hrúbke 30 cm.Uvazujme ze potreba kurenia pri nezateplenej Lambde je zase 100%. 1.Ytong 300mm + 10cm PSE...........90% oproti nezateplenej Lambde...cena na m2 35,83+3,58 2.Ytong 300mm + 15 cm......85%...cena 35,83 + 5,3 3.Ytong 300mm + 25cm .....78%..cena 35,83 + 8,96 Ja osobne by som volil namiesto Ytongu Lambdy lacnejsi material od konkurencnej cene pri rovnakom tepelnom odpore,a le o hodne lacnejsej cene + samozrejme zateplenie. Ale nie od brucha, ale dat si spravit aspon orientacný vypočet.Inak sú to len dohady a diletantské odporucania predajcov.
Odpovedať
tiez mame lambdu, zateplovat nejdeme.. byvame pol roka, zatial nic nepraska a to my nemame pod omietkou sietku, co sa tiez kazdy tu dusuje, ako to veeelmi olutujeme, ze nam to vsetko popraska.. Zatial nic ;-) Netusim, aka bude spotreba plynu, kedze kurime prvy rok a aj to bude len velmi orientacna spotreba, kedze prvy rok je vo vnutri este predsalen o dost vlhkejsie.. Moj nazor k uspore penazi - ja tie prachy potrebujem usetrit teraz, nie sa vytesovat o 10 rokov, ze sa mi ta investicia do zateplenia vratila.. A vypocet mame spraveny, v pohode sa zmestime do parametrov nizkoenergetickeho domu.. Aj bez zateplenia.. Tak, ako nam projektant vyratal navratnost penazi, podla toho sme sa rozhodli nezateplovat a tiez sme prozatim zrusili aj solarko, aj ked do buducna s nim ratame, ved len za posledne 2 roky zlacnelo skoro o polovicu.. Bohuzial, teraz potrebujeme kazdy gros na veci, bez ktorych sa byvat neda.. Bez zateplenia sa byvat v pohode da.. Ludia byvajuci v starych domoch bez zateplenia by dali aj neviemco za to, aby mali taku usporu, ako my s lambdou.. Btw. - zateplit polystyrenom, na to by som sa uz nahovorit nedala a ked clovek pocita s vlnou, alebo pre mna este prijatelnejsim materialom, ako konopne dosky a podobne, tak ta navratnost je ta tam..
Odpovedať
@akvi súhlas
Odpovedať
@pr absolútny súhlas. Som zvedavý, koľkým tým "lambďákom - nezatepľovačom" ten optimizmus vydrží. Nakoniec zateplia aj tak všetci, môžme sa staviť. @akvi no práve preto, že prachy potrebujem ušetriť teraz a nie za 10 rokov, nejdem do lambdy. A k tomu EPS - ty potraviny z hypermarketov nepapáš?
Odpovedať
Profilova fotka
@pr @calimero prečo sa nasilu pcháte do tejto témy ? Máte skúsenosti s lambdou? bývate v nej? ak nie tak budte ticho a nechajte Lambďákov na pokoji :-)
Odpovedať
@poliacik321 chvalabohu v nej nebývam. Môj bývalý kolega z nej staval, teraz mi pri každom stretnutí vyplakáva, že len túto zimu prekúril 800 € a aj tak musí zatepľovať. Vraj takú chybu by už neurobil. Ja sa z toho len :-D
Odpovedať
1
2
21
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?