Ohodnotenie schatranej hospodarskej budovy

Ahojte. Rad by som kupil schatranu hospodarsku budovu za ucelom zburania a postavenia rekreacnej chatky na tom istom pozemku. Viete mi niekto prosim povedat, ci to, ze budova je na spadnutie, nejako ovplyvnuje cenu pozemku pod nou, resp. ci sa pri pripadnom ohodnoteni znalcom prihliada aj na naklady spojene s odstranenim takejto budovy? Pozemok pod nou je evidovany ako zastavana plocha a nadvorie, kde stoji budova bez oznacenia supisnym cislom. Pozemok je bez inzinierskych sieti. Dakujem
Odpovedať
@majo46 znalec ju ohodnoti takmer na nulu,ostatne musis dohodnut s predavackou.
Odpovedať
@sonau bodaj by to bolo ako hovoris 😄
Odpovedať
@majo46 Pri predaji pozemku, kde treba odstrániť starú stavbu sa zvyčajne odrátavajú z ceny náklady na búranie a likvidáciu odpadu. Ale všetko záleží od ponuky a dopytu. Ak je v lokalite dopyt po pozemkoch, tak cenu môžeš žiadať znížiť. Kým budeš jednať, niekto iný to kúpi aj s tou budovou.
Odpovedať
@chrobak7 v tej nehnutelnosti je spoluvlastnikom moj otec a ja chcem vyplatit zvysneho majitela, takze predaja niekomu cudziemu kym by som cakal na posudok sa neobavam.. len som sa chcel dopredu informovat ako to funguje.. dakujem za odpoved
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?