Ceny bytov v Bratislave 2023

Čo myslíte, že sa bude diat s cenami bytov v Bratislave v roku 2023? O koľko by mohli klesnúť?
Odpovedať
@izabelkas nula celých nula nula ... 😄 ... Prinajlepšom sa to zastabilizuje na pár rokov. Ale dole to veľmi nepôjde.
Odpovedať
Byty za ceny z 8/2022 su nepredajne. Ten kto chce predat musi ist s cenou dole a aj sa to deje ale nic dramaticke cca 10%. Faktom je, ze dost bytov je vybyvanych al po amaterskych rekonstrukciach a so zdevastovanym okolim. Ponuka je v kazdom pripade vacsia.
Odpovedať
No za 50 tis.€ 2-izbak a 80 tis.€ za 4-izbak to uz v BA nikdy nebude. Ale ten 4-izbak by mohol ist z 230 tis.€ na 200 tis.€ v buducom roku, ak niekto potrebuje surne predat.
Odpovedať
Mozno bude stacit ked ludia prestanu predavat/kupovat cez realitky a odpocitaju tie ich marze ktore to navysuju 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@uhlikova_stopa tych par tisic ti nic nezmeni 😉 a mas za to servis…pre kopu ludi je vyhodnejsie zaplatit 3000€ realitke a mat to bez starosti 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@uhlikova_stopa ta ich marza je zanedbatelna voci celkovej sume... aj my sme predavali byt najprv bez realitky ale prestalo nas to bavit a dali sme to realitke a vobec nelutujeme...
Odpovedať
No mate aj pravdu ked je to voci takej sume… Spravil som csak druhy zaujimavy preocet. Hypoteka na nehnutelnost 200 000 Urok 0,6 25 rokov Celkova zaplatena suma 215 000 Teraz varianta ze nehnutelnost zlacnie na 150 000 co je mimochodim asi dost vyrazny a nerealny skok ale sa ok lebo sak idu dole a pockame 🙂 Urok 3,5 25 rokov Celkova zaplatena suma 225 000 🙂 takze sa oplati cakat veru kym padnu nehnutelnosti alebo uroky 🙂 Samozrejme ze ta cena bude viac ak by sa to ratalo ze nehnutelnost neklesne
Odpovedať
V SR to asi nebude ine. Vyvoj dlhodobo kopiruje situaciu v ČR, aj ked mame lacnejsie hypo https://search.seznam.cz/amp/s/www.se...
Odpovedať
Profilova fotka
@izabelkas spýtaj sa veštici ... Možno bude bližšie k pravde ako rady tu 😀 Inými slovami , to nevie nikto
Odpovedať
@pier 230.000€ za 4izbak? To max tak na periferii v starom panelaku… Realny pokles cien nehnutelnosti bude badat maximalne na sekundarnom trhu so starymi bytmi (ci ma zmysel kupovat byt v panelaku s konciacou sa zivotnostou je ina tema), no cakat nizsie ceny o viac nez 10% je nerealne - proti je zvysujuca sa inflacia ako aj nedostatok kvalitnej ponuky… Nezaujimave ponuky s vysokou cenou, ktoru treba znizit tu boli vzdy, no takato korekcia je nezaujimava…
Odpovedať
@uhlikova_stopa V tom druhom prípade si rátal hypotéku 200 tisíc, alebo 150 tisíc?
Odpovedať
@palinoba ach boze uz zasa tie teorie o konciacej zivotnosti panelakov... 🤣
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 prvy pripad je hypo na 200 a druhy je na 150 avsak s vyssim urokom. V podstate som tym chcel povedat, ze ak aj niekto bude cakat na nizsie ceny, tak pri sucasnych urokoch to mozno aj tak preplati viac … samozrejme ze ak kupi za vysoku cenu tak aj viac preplati pri vyssich urokoch
Odpovedať
@sousedekovci89 len tak pomimo...sami komunisti rátali panelákom životnosť 70 rokov lebo to chceli ako dočasné riešenie...sám mám ešte aj byt v paneláku ktorý má 35 rokov a radšej by som vymenil za novostavbu ako uloženie financií lebo ver tomu že raz sa ich životnosť naplní.
Odpovedať
@palinoba Končiacej? Buď konkrétny. Petržalské zvárané paneláky majú pred sebou ešte minimálne toľko čo za sebou, ale povedal by som, že aj ďaleko viac. O liatych ani nehovorím (ale to nie je PANEL-ák v pravom slova zmysle). Dokonca ani Pentagon najbližších 50 rokov nebude na zbúranie… 😉
Odpovedať
@palinoba no ved o tom hovorim, panelakove 4-izbaky v Dubravke sa predavaju v priemere za 230tis.€, o 50m vedla v novostavbe stoji 4-izbak 450tis.€+ (ul. Homolova, Tranovsleho vs. Martina Granca). Sranda je, ze obyvatelia tych lacnejsich panelakov vyuzivaju tie iste verejne statky v okoli (MHD, skolky, obchody, skoly, les, ihriska…), ako obyvatelia v drahych novostavbach.
Odpovedať
@jozeff32 vobec to neni pravda, udrziavany panelak prezije este aj tvoje vnucata...
Odpovedať
@sousedekovci89 v com je to teoria? Projektovana zivotnost je u vacsiny za chvilku za nami to je fakt… Aka bude realna zivotnost panelakov po roznych stavebnych zasahoch obyvatelov aj do nosnych konstrukcii netusi ani srnka… Ze sa zatepluje a robia sa rozne opravy sice kladne vplyva na finalnu zivotnost panelakov, no nic to nemeni na tom, ze problem s panelakmi v buducnosti bude (netvrdim ze to bude do 20 rokov)…
Odpovedať
@palinoba projektovana zivotnost je len teoreticky pojem ktory vychadza z nejakych zakonitosti atd, neznamena to ale, ze sa dobre udrziavana budova nedozije i 2x tolko. Kolko ludi byva v prvorepublikovych prerobenych domoch, ci z uvodu socializmu, tie uz maju "projektovanu zivotnost" davno za sebou a stoja bez problemov a dalsie dekady pri spravnej udrzbe aj budu. Stare domy sa nenuraju pre to ze by im skoncila projektovana zivotnost ale ze z dovodu vyssich narokov na byvanie majitelov tieto naroky nedokazu naplnit.
Odpovedať
A co sa tym starym panelakom stane? Rad by som vedel ich naj ohrozujucu slabinu zivotnosti.
Odpovedať
@sousedekovci89 ach zase tieto teorie o nekonecnej zivotnosti panelkov…
Odpovedať
@palinoba to nikto netvrdi ale urcite to dokaze byt viac ako nadchadzajucich 20-30 rokov.
Odpovedať
Som si isty, ze ak bude koncit zivotnost panelakov, banky to daju s predstihom pocitit a nedaju 30 rocnu hypoteku na taky panelak
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?