Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 marti intenzivny 45 je blbost.......trva viac ako 2hod a ma vyssiu spotrebu.......vyuzili sme ho len 2x, aby to tlacidlo nezamrzlo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 vďaka, áno bude to do domu a kuchyňa je s obývačkou spojená. Nenapadlo ma, že v ČR je väčší výber, už som to aj omrkla a ešte som našla jednu, čo by spĺňala moje požiadavky :-) a ešte aj o 2dcb tichšia ;-) síce neviem, či ten rozdiel je počuť :-D Na Siemensky som nekukala, ja som zaťažená na Boženku, neviem prečo :-) aj v byte ju mám, aj pračku a do domu by som tiež chcela okrem digestora všetko od Bosch ;-)
Odpovedať
@stanulka76 Díky sa mi zdá že som sa naň už pýtala ono niekto pri kúpe si ho môže pomýliť s rýchlym a to je iné kafe. 8-) 8-)
Odpovedať
ahojte, co je vyhodnejsie - napojit privod na UMR na studenu vodu alebo teplu vodu?
Odpovedať
@baklik no určite podľa toho ako zohrievaš vodu :) Ak elektrikou , tak sa vyplatí viac napojiť na studenú, tak to má asi väčšina.
Odpovedať
@baklik prečítaj si moju odpoveď z dňa 16.marec s.245 23.17 hod.Treba napísať vodu teplú ohrievame........to je dôležité.
Odpovedať
@marta2610 @egreska1 nie, nemame vlastny elektricky bojler, ale klasika TUV ako v panelakoch - nemame vlastnu KOST-ku, tepla voda je dodavana dodavatelom, ktory ju predpokladam, ohrieva plynom. =-)
Odpovedať
@baklik nie som si istá, ale predpokladám, že bude lepšie napojiť na studenú. Napojenie na teplú sa môže iba pri teplote vody do určitých stupňov, čo v paneláku asi ovplyvniť nevieš... :-|
Odpovedať
@baklik Ešte napíš či máte merače na teplú,alebo studenú vodu?
Odpovedať
jasne, mame.
Odpovedať
Ja by som dala presne na 30 dní na teplú vodu a potom na 30 dní na studenú vodu,samozrejme opísala by som stav vody aj elektriky a porovnala.Ešte MM povedal,že vraj na ktorom poschodí bývaš,či keď pustíš teplú vodu či ide hneď a tak. 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 myšlienka pekná (opisujem tieto údaje už 30 rokov), lenže v tomto prípade sa môže stať, že spotreba oboch médii sa bude štatisticky pohybovať tak, že môže prekryť realitu (napríklad napustíš si o vaňu viac za tých 30 dní a je to v háji). Dobrý postreh je to, za ako dlho TÚV príde. Neviem, ako je to teraz, kedysi boli spotrebiče idúce aj na teplú - nielen studenú vodu - háklivé na usadeniny vodného kameňa vo ventiloch na teplú, takže zvykli tiecť. No nemám s tým skúsenosť, všetky práčky aj umývačky nám idú na studenú. Dá sa to ale vypočítať, na čo sa to oplatí napojiť z hľadiska ceny - treba vedieť: teplotu dodávanej vody, teplotu potrebnej vody pre umývačku, cenu dodávanej TÚV a cenu elektriky (tvoj program služieb). Jednoducho sa porovná, či vyrobíš lacnejšie teplú v umývačke, alebo ju je výhodné kúpiť. S ohľadom na fakt, že takto sa tiež umývačka aj amortizuje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@itl Jasné na to ozaj človek potrebuje dlho počítať a tak,ale my máme UMR s možnosťou napojiť na TVodu tak sme ju napojili. 8-)
Odpovedať
@baklik Ešte ma napadlo pár strán dozadu,ale ozaj dozadu nám tu jeden mladý muž vyrataval UMR verzus voda,elektrika požiadaj jeho on to mal povedala by som až precízne preratávané čo a ako ,náhodou niektorá neviete kto to tu písal?Preto som sa pýtala aj na akom poschodí bývaš?lebo ja si pamätám ked MM chodil do roboty vtedy sme ešte bývali v paneláku a on vstával kolo 4,30 hod,prakticky prvý v tomto paneláku a spomínal často,že kým išla ozaj T.voda,že to trvalo ono vtedy neboli merače,nebola taká drahá voda vtedy sme to nejak neriešili, teraz no proste ........Prosím opravte ma ak sa mýlim.Pekný deň všetkým. 8-)
Odpovedať
@marta2610 no budeme byvat na 2. poschodi, ako je to skoro rano s vodou, to zatial netusim. ale asi to nebudeme komplikovat a dame to na studenu vodu, tak to maju vacsinou vsetci.
Odpovedať
čo hovoríte na umývačky zn. Beko? máte niekto skúsenosti?ďakujem
Odpovedať
@luckas8 Prečo práve Beko?Prečo sa ti pozdáva, aké máš priority?
Odpovedať
@egreska1 Žeby cena?
Odpovedať
@egreska1 a prečo nie? majú rovnako dobré parametre ako bosch a sú lacnejšie, a nikdy sa ti nevrátia peniaze, keď investuješ napr. 1000,-eur , pri tých spotrebách vody čo udávajú, to by si ich musela používať 70 rokov, čo neexistuje. tak si zisťujem aj iné varianty a značky a či ju niekto má a ako je s ňou spokojný.
Odpovedať
@marta2610 Marti, ale však teraz už kúpiš aj za 350 slušnú, nie bombovú ale slušnú boschku volne stojacu :) @luckas8 umývačku si nekupuješ kvôli návratnosti, to sa až tak nevráti podobne ako pri práčke :) Ja som skôr za overené značky a nehľadaj v tom nič iné - len moje dlhoročné skúsenosti :) resp. starosti :) 1000,- eur by som za umr v živote nedala, to si radšej doložím a idem sa slniť s rodinkou niekde do tepla :D Overenú značku odporúčam kvôli tomu, že naozaj sa dá už teraz kúpiť za slušnú cenu, niekedy už je len 30-40eur rozdiel medzi jedným a druhým variantom. A mám pocit, že pri umr to momentálne platí x-) A je väčší predpoklad pri kvalitnej značke, že bude mať niekoľko rokov bezporuchový chod. Ak však si už rozhodnutá(ý) pre Beko, môže i to byť šťastná voľba a maximálna spokojnosť :)
Odpovedať
@egreska1 veĎ prave, že nie sme a tak zisťujem, pri podobných parametroch plne integrovaná mi táto vychádza o 200 eur lacnejšia, ani ja nemienim dať tolko za myčku a tak zisťujem ak ju niekto má nech mi napíše, možno je dobrá a nevieme o tom.díky
Odpovedať
@luckas8 A aká je a v akej cene je?
Odpovedať
@egreska1 Ja som našla Siemens s príborovou zásuvkou s rýchlym programom SN 25 D 880 za 317,70 E!!!!cena no neni o čom a porovnať turka s nemcom?!Nie sme tu fanatičky,ale ako píše niekto predo mnou značka je značka. 8-)
Odpovedať
siemnsky sa tiez vyrabaju v Turecku aj v Cine. BEKO teraz spada pod nejaku vacsiu znacku, nepamatam teraz pod ktoru, niekde som to citala. Cim,ale netvrdim ze Siemensky niesu kvalitnejsie. Kamoska ma Siemensku kde ma napis: Sdelano v Kitae. @marta2610
Odpovedať
@atlaska No ja Siemensku mám, stála 416eur,- je volne stojaca , biela, čiže nebola to najdrahšia a má vyrazené made in germany . Umývačky siemens a bosch si vyrábajú nemci :) Iné je to už pri chladničkách, tam je to o kusoch, kde sú vyrobené .)
Odpovedať
@marta2610 Tak to je naozaj akoby akcia siemens-zadarmo :-D no nie celkom teda určite :-) Boschko-siemens nálada nie je o fanatizme, ale o skúsenostiach :) :) :) Ale ja by som brala ešte aj electrolux ale len umr, keby som nemala možnosť výberu :)
Odpovedať
@egreska1 No nekúp to! :-D :-D :-D
Odpovedať
@egreska1 Ja mam pracku Siemensku vyrobenu v Nemecku, susicku v Polsku. Mozno pre Rusky trh ich robia v Cine,ale kupovala ju v Bratislave. Ved je to len montaz povacsine v tych statoch, motor moze byt vyrobeny na druhom konci sveta, bubon zas inde.............
Odpovedať
@egreska1 Robí electrolux zásuvky na príbor?Toť nedávno som dievčatám radila,že ked nepustí budilár aj tie sú parametrovo dobré no a pozri ho Siemens teraz od 317 E nedávno so zásuvkou boli od 600 E?!Ale to ide dole.Ako som písala ja by som každej žene napísala UMR na predpis/lekársky/ 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Prosím vás kto má Bosch SMV 48m10 to je plne integrovaná.Je tam akustický signál keď ukončí umývanie,respektíve tie ktoré máte plne integrované ako viete,že skončil program keď nemáte údaje na podlahe?Alebo mohol by niekto porovnať plne integrovanú s Electroluxkou ?Ďakujem pekne. 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?