Aku skrutkovač alebo vŕtačka do cca 100€

Chcel by som Vás poprosiť o radu v rozhodovaní, prípadne o rozšírenie mojich obzorov. Chystám sa prerábať komplet byt + sem tam nejaké vŕtanie do dreva a skrutkovanie. Podľa článkov, príspevkov na fórach a podobne, som si viac menej vybral tieto tri aku skrutkovače: Makita DF330DWE Makita 6271DWPE prípadne parametrovo najsilnejší MAKTEC MT071E DF330DWE sa mi pozdáva hlavne kvôli malej váhe (budem robiť sadrokartónové stropy) a LION batérií, ale odrádza ma napätie. Na 6271 ma zas odrádza NiCD batéria, ale hovorí v jeho prospech cena (o cca 25€ menej) a vyšší výkon ako DF330. Maktec MT071E sa mi pozdáva kvôli výkonu, 18V LION batérií, ale obávam sa o jeho kvalitu. Pôvodne som pozeral aj modrý bosh, ale ten je vraj v poslednej dobe poruchový. Ďakujem vopred veľmi pekne za názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@vvladd @vvladd z tychto troch by som bral DF330DWE .. koli LioN a na SDK ti to urcite bude stacit
Odpovedať
Profilova fotka
@vvladd - nie že by som sa rozumela.... ale priateľ môj by ti určite odporučil makitu :-) je už na tebe pre ktorú sa rozhodneš :)
Odpovedať
ja by som odporucil pockat na akciu v Lidl a kupit Parkside, su porovnatelne kvalitou s tymitou a cenou tretinove az polovicne...
Odpovedať
Profilova fotka
Maktec je Makita, pre porovnanie môže byť modrý a zelený Bosch, alebo DeWalt a Black&Decker. Tie drahšie Makity sa robia v Japonsku, tieto lacné budú asi Čína všetky, Maktec bude Čína určite. Rozdiel bude vnútri, v ložiskách, motore. Na doma to podľa mňa stačiť bude a keď tak to je v záruke. Čína ešte neznamená zlé, mám omnoho drahší model od Panasonic a kvalitou je ďaleko za mnoho Made in Germany/Japan (no zase tá cena.. :( ). Inak, ešte pozrite na našom trhu Hitachi, podobná cena a kvalita (ak nie lepšia) ako Makita :) NiCD batérie ako také nie sú zlé, len sú väčšie, ťažšie a treba ich nechať vybiť kvôli pamäťovému efektu. 6271 má kamarát a nevie si ju vynachváliť (a to ju kupoval z bazáru). Batérie NiCD sú aj lacnejšie (moja 18V LION stojí toľko čo DF330DWE :( ) Ale hlavne, MAkitou sa to nedá pokaziť, porovnávať parametre len tiež nie je vždy dobré lebo každý výrobca si to testuje inak no a potom niektorí trošku podvádzajú :) Už len to, že Makita uvádza dva uťahovacie momenty niečo znamená :)
Odpovedať
@skkayman Ja len k tej Makite - pozor kde ju kupujete. Tiez som zvazoval, chcel som z eshopu ale ako som zistil na stranke Makity, ak kupis u neautorizovaneho predajcu, nemas vraj zaruku. Osobne by som sa s nimi asi aj sudil, ale mas to na zvazenie. Ja som potom siel do AEG BS-18-g2-LION. Za 130 som zohnal http://www.makita.sk/
Odpovedať
Profilova fotka
Pravda, kupoval som z eshopu ale je na Makiťáckej stránke ako autorizovaný :) http://www.makita.sk/zoznam-autorizov... Neviem či môžem reklamu robiť, že ktorý eshop tak cez správu kľudne :) Boli najlacnejší a mali skladom kladivo Makita čo som potreboval 8-) Ono s tou zárukou je to tak, že v tom ehope záruka musí platiť aj keď ide o neautorizovaný obchod, ale ak ten začne robiť problém tak ostáva len súd (plus je tam riziko kúpy falzifikátu.. Makita má vo svete dosť meno na to aby bolo dosť falzifikátov na trhu). Takže ako xywy poznamenal, autorizovaný obchod :) Hitachi má aj jeden reťazec z Nemecka na predajniach inak.
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi Lidl značku Parkside som už občas kúpil ale to len na veci, ktoré viem, že použijem dva tri krát za ich životnosť. Ale zase nerobia vraj moc problém s reklamáciu :D Inak radšej niečo aj s menom, nech to kúpim len raz :)
Odpovedať
@vvladd @skkayman Taktiez by som siel do Parkside od Lidl. S tymito AKU skrutkovacami mam skusenost a mozem povedat, ze su spolahlive aj pri kazdodennom pouzivani. Dovolim si tvrdit, ze sa uplne vyrovanju Bosch rovnakych parametrov, pricom za cenu Bosch kupite aspon 3 Parkside.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam z lidlu parkside 18v s lion batériou, stala 60 euro, zatial som ju nejako moc nepouzival, ale zaruka je 3 roky, takze nemam strach, inak mam odtial vrtacku, s ktorou som sramoval uz pekne vela betonu, aj v pivnici som zvacsoval otvory na okna, kde mame kamenne mury, a zatial stale slape, a to ju absolutne nesetrim, vsak je v zaruke 8-) miesam s nou lepidlo, maltu, atd...mam odtial aj striekaciu pistol ktora nefungovala po prvom pouziti, tak som ju reklamoval a po mesiaci mi dali uplne novu, takze v pohode, aj flexu 125mm mam odtial, a vsetko fachci ako ma
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne za názory a rady. Nad tým Parkside som tiež rozmýšľal, len ktovie, kedy ho dajú do predaja. Takže môj výber sa nezúžil, ale práve zväčšil :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@vvladd ja som kupil cez eshop METABO BS12 NICD....som s nim spokojny...stal 85 eur aj s postovnym...
Odpovedať
ja mam modrú Einhell už niekoľko rokov a v poslednej dobe veľmi používaná (skrutkovanie 100m2 dlážkovice) a som veľmi spokojný. Dá sa zohnať okolo 60
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Záleží od použitia na ľahké práce nad hlavou niečo lahučké (t.j. to prvé), ak chceš s tým zavŕtavať niečo do hutnejšieho materialu (napr. hrubšie plechy) tak by som zvolil niečo ako http://www.akciovenaradie.sk/steps/es... (zase je to o kus ťažšie a v cene nie je ani druhá baterka)
Odpovedať
@vvladd no asi si zacal hladat v spravnej chvili, od 5.6. ju maju v lidli: http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-210E38... to odoberatelne sklucovadlo je super vec ... skoda akurat ze nedodavaju 2x AKU NiCD v dnesnej dobe by som uz nekupoval, je s tym iba ostara ... ja aj tak zvazujem ci si radsej nekupit nieco znackovejsie, rozhodujem sa medzi: Bosch GSR 10,8-2-Li Makita TD090DWE Ta Makita je ale razovy utahovak ... krutiaci moment na utahovanie 3x vyssi v porovnani so skrutkovacmi ... cena porovnatelna ... neviem vsak ake by mal razovy utahovak nevyhody v porovnani s aku skrutkovacom ... viete poradit? Na videu na nete (https://www.youtube.com/watch?v=-WgD3...) to vrta sruby do dreva ako do masla pri drzani dvoma prstami, navyse ako pise stevosk vyssie, na nepristupnych miestach je to na nezaplatenie ... Viem ze za tu cenu si kupim 2x (3x) Parkside ... co ale neurobim, kupim si iba jeden ... a teda nemam k tomu druhy akumulator ... a v pripade poruchy ostavam bez naradia (otazne je ci sa Parkside pokazi skor ako Bosch/Makita ... avsak vrtacie kladivo Parkside ktore som si nedavno kupil dlho nevydrzalo, odislo sklucovadlo ... a nie je prijemne ostat pocas prace bez naradia ... este ze sme ho nejako dali dokopy a mohli pokracovat)
Odpovedať
Profilova fotka
@vvladd lidl bud tyzden, za tu cenu aj dve :) http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-27431C... (sorry za zdvojenie, az teraz som si vsimol ze ti to uz pisal Mathew :)
Odpovedať
Ja mam makitu 453 s dvoma lilon baterkami, ma to aj priklep a velky krutiaci moment. Som s nou spokojny.kupoval som ju v kamennom obchode za najnizsiu internetovu cenu. Stala 220€. mam aj staru bosch s dvoma obycajnymi baterkami a uz ma aj pokazenu hlavicku a odisli baterky.takze ta kvalita neni taka..a to stala 12000sk.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx a to si mal modry ci zeleny bosch ? Ja mam dewalta a nedam na neho dopustit. Inak priklep (na skrutkovacke) je podla mna totalne zbytocna zalezitost, akuat to zbytocne vazi viac.
Odpovedať
@majkoj modry.zelene nekupujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@matthewcheck Rázový uťahovák je určený na niečo iné ako skrutkovač. Je to niečo ako príklepová vŕtačka (ktorú inak by som už použil len v nutnom prípade, radšej kladivo :) ) len na rozdiel od nej tam pomáha s otáčaním. Je to vhodné na práce kde treba silný uťahovací moment kde už by bol aj problém to udržať (minule som vŕtal 50cm dieru do drevotrieskovej dosky a nechcelo sa mi montovať ten držiak na druhú ruku - skoro som si zlomil pravú pri tej sile, a to má moja vŕtačka "len okolo 50-60Nm). Najlepšie to ukáže asi video :) https://www.youtube.com/watch?v=GGzSu... Ono s oboma sa dá robiť to isté len každé je vhodnejšie na niečo iné :)
Odpovedať
Ak je to do bytu, odporúčam skôr Vŕtací skrutkovač Skil 6222AA. Za zlomok ceny, bez obmedzenia bateriou, 6m kabel je dostatočný, mám, na drobné práce - úplná spokojnosť
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne všetkým za názor :) Zrejme ostanem pri tej Makite Makita DF330DWE. Ale mám jednu otázku. Neviete ako je to s uplatnením záruky, ak si kúpim Makitu v Čechách, ale z autorizovaného shopu? Vďaka
Odpovedať
Este by som sa pozrel po Stanley FatMax....ma to vnutornosti z DeWaltu
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Nechcem zakladať novú tému, tak sa pokúsim nadviazať na príspevky vyššie. Začínam uvažovať o nejakom rázovom uťahováku ako pomocníka pri výmene kolies na autách. Máme doma 3 autá, na ktorých ročne 2x prehadzujeme kolesá a už ma omrzelo stále sa trápiť s golasadou. Preto by som na to rád kúpil nejaký stroj, len sám neviem, aká sila je k tomu potrebná. Keby mal k tomu niečo napísať, budem rád za každú radu...
Odpovedať
@prirodokochac kup na 220v ak sa ti neche riesit baterky a mas pokoj
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 Prečo Lion-ove? Poznáš vyhody Nicd akumulatorovy? Čo myslíš prečo asi sa ešte aj dnes používajú v extrémnych podmienkach, vo vojenskej, leteckej, kozmickej technike? Tu je vynatok vlastností Nich akumulatorov... NiCd akumulátory jsou obecně pro svou univerzálnost použitelné pro širokou škálu aplikací. Pro svou vysokou spolehlivost jsou vhodné pro kosmickou, leteckou, vojenskou techniku. Díky životnosti se používají jako zdroje pro zdravotnickou techniku. Pro schopnost odběru vysokých proudů slouží jako nejlepší zdroje pro napájení profesionálního akumulátorového nářadí a obdobné aplikace. Odolnost vůči vibracím je předurčuje pro použití do nářadí nebo strojů, u nichž jsou vibrace součástí jejich práce. Z povahy jejích vybíjecích křivek, jejich odolnosti, odběru a schopnosti rychlého nabíjení jsou vyhledávané modeláři coby spolehlivé zdroje energie pro náročné aplikace. Odolnost vůči rázům a široký rozsah pracovních teplot z nich činí ideální zdroje pro mobilní a outdoorová zařízení. Naopak, nejsou vhodné do aplikací nebo prostředí, ve kterých by případný únik kadmia z akumulátoru byl katastrofální. Zároveň ze Zákona 297/2009 Sb. se směji NiCd akumulátory používat pouze pro průmyslové aplikace, nikoliv již pro komerční
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 pekne stare vlakno :) mal som nicd vrtacku. Vzdy ked som ju potreboval bola vybita, dlho sa nabijala, pamatovy efekt... nevravim ze sa nepouzivaju. S lion som maximalne spokojny :-)
Odpovedať
@jamk1 pokial sa to naradie pouziva (a nabija) casto, tak dajmetomu, ale ak len obcas, niklove akumulatory su absolutne nevhodne, kvoli rychlemu samovybijaniu a degradacii pri podvybiti.
Odpovedať
Ja som kupil z ebay Makita DDF482 Z za 65€ (bez bateriek) + 2x4AH Lion BL1840 (neoriginal) + Nabijacka DC18RA za 75€ sice nad 100€ ale lepsie za tu cenu asi nekupis
Odpovedať
@prirodokochac ja mam 4 auta a pouzivam na rovnaky ucel zo sady Makita DK1474 Makitu TD090 + do nej adapter na 1/2" golu a prislusny orech. adaptery z ciny https://www.ebay.com/itm/12x-1-4-3-8-... zvysok dotiahnem rucne momentovym klucom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?