Kde môžem dostať 100% hypotéku?

Veľmi rada by som sa spýtala, či v súčasnosti dávajú banky aj 100% z hodnoty bytu. Ak áno vedeli by ste mi poradiť kam mám ísť? Mám 25 rokov, priateľ 30 rokov, obaja sme zamestnaný na dobu neurčitú. Ja od 1.12.2010 a priateľ od 1.2.2007. Môj čistý príjem je minimálna mzda a priateľov 450 v čistom. Sme bezdetný a bývame u rodičov. Ja mám ešte splácať jeden spotrebný úver asi 4 roky po 80eur. Inak nemáme žiadne záväzky. Nemáme sa čím zaručiť, preto by sme chceli ručiť kupovaným bytom. Ak mi viete poradiť budem veľmi vďačná. ;-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@ingridch vo vasom pripade, si myslim ze hlavne pojde o cenu bytu. Ak mate vyuhliadnuty nejaky byt za 100tis eur a pozadujete 100% som si isty na "beton" ze ich nedostanete u ziadnej banky. Maju svoje tabulky , od do... do akej sumy mozu ist maximalne z vasho spolocneho platu. A ak mate plat ako pises, myslim si osobne ze max co vam daju je 60-65tis eur.
Odpovedať
:-) :-) Potrebujeme 53000, ale myslíš si alebo vieš, že by sme mohli dostať 100%???? A kde ak vieš??? :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ingridch myslim si.. pocitam to podla sestry ktora si brala uver,ona je sama s platom 680e a vy ste dvaja , jej dali max 50tis tak u vas je plat trosku vyssi.. ktora kolvek banka. s tym nebude problem podla mna. Ak sa nejedna o vyssiu sumu. Ale ci to nemaju banky teraz hradene nejako ze iba napriklad 75-90% z hodnoty nehnutelnosti.. treba si dat spravit znalecky posudok a dufat ze vam ho spravia aspon na 80tis. potom nebude problem za tych 53tis na 100%
Odpovedať
:-) Ďakujem za názor a odpoveď....
Odpovedať
@andyfoto @ingridch neviem ako som to pochopila, ale podľa mňa @ingridch chce kúpiť byt a nemajú hotovosť, takže potrebuje 100% hotovosť na kúpu bytu od banky. Znalecké posudky sú robené na reálnu, trhovú hodnotu nehnuteľnosti a myslím, že žiadny rozumný predávajúci nebude svoj byt predávať za polovičnú cenu, ktorú má v znaleckom. To by musel byť padnutý na hlavu alebo by sa topil v peniazoch. Takže asi ťažko kúpia byt za 53 000 a v skutočnosti bude mať byt hodnotu 80 000€. Pokiaľ viem momentálne žiadna banka nedáva úver do 100% hodnoty nehnuteľnosti a už vôbec nie klientovi s nižším platom :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 ak jej vlastny znalec (nie posudok od predavajuceho) po dohode(nasledne si to banka aj tak preveri, vzhladom k vybavenosti, zariadenia, polohy atd...) ohodnoti byt na cca 80 000€. Kde banka dava cca 70% z celkovej sumy, ako som pisal ze 100% asi neda ziadna banka, tak sa dostane na sumu 56 000€ co by im relativne stacilo.
Odpovedať
Profilova fotka
skor vidim hacik v tom plate ako pise @marianka_21 - klient s nizsim potencialom. treba ist do banky na taketo veci sa pytat a nie sa radit na modrej streche... to su zivotne rozhodnutia, nie nase hyptezy :D
Odpovedať
@andyfoto aj externý znalec hodnotí nehnuteľnosť na základe určitých tabuliek, ktoré nepustia. Záleží na lokalite, obytnej ploche, stave bytu a pod. Garantujem ti, že byt v trhovej hodnote 50 000 € neohodnotí ani jeden znalec na 80 000 € ;-) Robili nám niekoľko posudkov a cena bola od troch rôznych znalcov rozdielna cca 3000 €, umelo sa to navýšiť nedá ...
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 vidis to a da sa vsetko... nam robili znalecky na pozemok, a to je len pozemok a dalo sa... treba poznat spravnych ludi :)
Odpovedať
@andyfoto osobne myslím si, že by sa malo dať, ale s tým potenciálom máš ťažkú pravdu - teraz riešim svojho staršieho klienta, ktorý chce tiež 100% a viem, že to dostane, ale príjem je trocha vyšší ako u ingridch
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby..co presne banky posudzuju v ramci potencialu klienta? My sme si poziadali o HU v Tatrabanke a radi by sme dostali co najvacsie mozne percento z ceny znaleckeho posudku..rada by som vedela, ako posudzuju prijem, pretoze mne financny poradca povedal, ze posudzuju posledne 3 mesiace a tlacivo o prijme je o poslednych 12 mesiacoch, co je v mojom pripade uplne iny priemer, nizsi..inak ucet v TB mam asi 4 roky a prudi mi tam ovela viac penazi, ako moj cisty prijem, mozno aj to je plus..fin .poradca odhadol, ze by sme mali dostat cca 85 percent..a este ma zaujima, co v pripade, ak znal.posudok je vyssi ako predajna cena? Akceptuje to banka alebo automaticky poslu svojho znalca..dakujem za odpoved..
Odpovedať
@domcek17 no, s tatrabankou mám posledné 3 týždne ťažké skúsenosti - 2 hypá načerpané, ale všetko na výnimky - v oboch prípadoch niekto niečo v banke zapotrošil... reálne, pokiaľ nie je znalecký nadhodnotený, 90% v pohode, ale možno by sa dalo aj 100%, len pokiaľ máš cenu v znaleckom vyššiu ako predajnú, tak TB bude akceptovať len predajnú cenu a z nej potom 90 - 100%... t.j. tvoj poradca nijako nezavádzal - ak chceš 100%, potom asi v inej banke :-( - do ratingu však nejdú len príjmy, ale aj vzdelanie, doba zamestnania, sociálny status...
Odpovedať
Článok sa načítava...
poviem uprimne, ze ja som si hypo v TB nebrala napriek tomu, ze tam mam osobneho bankara. Ine banky ponukli lepsie podmienky aj bez statutu VIP klienta.
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby no zbohom, to nie su dobre spravy :- (..inak naozaj je smutne, ze niekde si klientom roky, a vlastne ziadne vyhody Ti z toho neplynu..aj nam predschvalili uver aj vo VUB za takmer rovnakych podmienok,aj ked som okolo VUB predtym ani nesla :-).. rozhodli sme sa ako pre prvu pre TB aj koli tomu, lebo teraz odpustaju poplatok za poskytnutie uveru, co je v nasom pripade cca 700 eur..ak nam ale nevyjdu dobre tie percenta, dame sancu VUB..trosku som uz z toho nervozna, lebo na tom domceku mi velmi zalezi..
Odpovedať
nam znalec z banky ohodnoil byt o vyse 6000€ viac ako bola jeho kupna cena. ale banka vychadzala aj tak z ceny na kupnej zmluve. aby nam dali 100% co sme pozadovali, museli sme zalozit aj druhy byt. takze ak mas takuto moznost da sa to. dosiahli sme potom tak aj nizsie % na urokoch. druhy byt mozem kedykolvek vynat, 100% ostava, len urokova sadzba trosicku stupne. este napisem ze islo o Tatrabanku, pytali sme sa na toto vo VUB tam nam povedali ze druhy zalozeny byt to neovplyvni a 100%nedaju. tak neviem ako to je.
Odpovedať
Profilova fotka
my predavame byt a zatial kazdy zaujemca, ktory ziadal o uver, tak ho nedostal (vsetci chceli 100%) jeden s nich mal minimalnu mzdu (a to ho chcel ziadat s priatelkou ako rucitelkou).. takze si myslim ze asi nebudes mat dobre karty, aj ked ti spravia znalecky posudok vyssi
Odpovedať
pristup TB bol zvlastny aj v tom, ze ked sme chceli rucit pozemkom, vedeli dat uver len do 50% hodnoty pozemku. Ak by sme rucili bytom, z neho vedeli dat 90% hodnoty.
Odpovedať
@maminnka to nie o prístupe banky, ale ich oddelenia risku... ono nastavuje tieto veci, určite by ti ľudia na pobočke s radosťou dali 100%
Odpovedať
@red_kika vieš, ide aj o to, či mali dobrého poradcu :-D
Odpovedať
@finsluzby ja to chapem, ze to nie je o cloveku, ale o nastavenom systeme. Ale bola to jedina banka s tak nastavenym systemom.
Odpovedať
@maminnka je ich viacej....
Odpovedať
No ďakujem, ďakujem.... Z tejto diskusie som pochopila asi toľko, že nakoniec si budeme musieť brať hypo a ešte aj nejakú pozicku k tomu... A da mi nejaka banka vobec pozicku, ked si zoberieme aj hypo??? :-S
Odpovedať
@ingridch zožen si nejaké poradcu, nech sa ti na to v kľude pozrie, resp. napíš mi do IP - hypotéku dostaneš, to je v pohode, 100% možno, ale hypotéku a spotrebák to je pri tvojich príjmoch pre banku ťažká káva.. netvrdím, že nie, ale nemám dosť vstupov na to, aby som povedal áno...
Odpovedať
@ingridch Inak ako navstevou konkretnej banky sa nedozvies nic. Osobne si myslim, ze 100% nedostanes ani ked budes mat najlepsieho poradcu na svete. Drzim palce, aby ste to vybavili co najlepsie.
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým za podporu... :-) Viem že je to ešte na dlhé lakte.... Ale snáď to nejako spravíme... Che to len silu a optimizmus... :-) :-) Určite dám vedieť ako pokračujeme... :-D :-D
Odpovedať
@ingridch držím palce pri vybavovaní hypo...nie je to 100% , ale zdá sa mi, že je to reálne. Určitú časť hypo vieš dostať s lepším úročením (80% - 70%) a na zvyšných 30% by ti banka vedela poskytnúť úver, ale už za iných podmienok. Ale ako písali viacerí, choď priamo na pobočku a informuj sa osobne o konkrétných možnostiach a číslach
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
ja som v slovenskej sporitelni a tam mi povedali lebo som sa tiez konkretne na toto pytala ze svojim vernym klientom preplacaju aj do 100% nakupovanej nehnutelnosti....takze sa treba ist informovat priamo do banky:)
Odpovedať
Dobrý deň, prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Dá sa rozostavaná nehnuteľnosť - bungalov zapísať na katastri naraz aj so záložným právom banky? V banke nám tvrdia, že najprv si musíme dať geometrický plán s rozostavanou stavbou zapísať na katastri a až potom môžeme požiadať o hypotéku so záložným právom a znovu dať zapísať záložné zmluvy. Problém je v tom, že na katastri to trvá až 60 dní a zbytočne sa bude platiť 2krát.
Odpovedať
Profilova fotka
Viem pomoct :)
Odpovedať
@navis ak si dobre pamatam, tak geometricky plan optrebujes najprv dat na kataste na odsuhlaseni. a myslim, ze potom sme to davali zapisat spolu so zalozkou banke....
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?