Je 260€ normálna splátka pri hypotéke 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nie je 260e vysoká splatka ked si chceme z banky požičať 50 000e na stavbu domu? prosím o radu
Odpovedať
1
2
podl mna teraz @xxdankaxx plati prvych 5 rokov (?) len urok, nesplaca istinu. aspon tak mi to vychadza okolo tych 280 pri urokovej sadzbe 4,95% bez statneho prispevku, ak plati 195 tak dostala cca 1,6% statny prispevok, a to vychadza len na splatku uroku, pravdepodobne dostala odklad splatky istiny...
Odpovedať
@bets Pisem pokladnicku ale myslim tie co robia uvery, ci maju aj nieco ine na starosti tak to neviem. Najskor som im neveril ze na to niet v banke software, viem ze je to brutalny vypocet, ale asi naozaj niet, nikoho to nezaujima. Na ten pomer splacania istina/urok - v case som sa pytal tiez, bolo to cca 70%splatky=urok 30%splatky=istina zo zaciatku, 50/50 v strede splacania a 30/70 ku koncu. Cca. A este tie fixacie - to su pekne pesnicky co spievaju ked vtacka lapaju, potom si ten urok vytocia kam im bude pasovat. Jadro pudla je v tom, ze skratenim doby brutalne narastie vyska splatky, kolko ludi si dovoli splacat 2x tolko 2x tak rychlo? A ake bonitne podmienky musi splnit. Tie vlastne zdroje by asi boli najlepsie. Je to ine tie cisla ked sa rozoberie uver do srubky, to az cloveka rozboli z toho brucho. Preto stale zasnem ked vidim niekde spojenie "vyhodna hypoteka" a ked si clovek uvedomi ze to su vlastne peniaze, ktore neexistuju .. diabolsky vymyslene :) A ten odklad splatky istiny co ludom nukaju v reklame a ti to beru ze aka to vyhoda, .. ved to je ciste zlo, splacam a viem ze nic neubuda. To splacanie najskor uroku potom istiny - u spotrebnych uverov (nie hypo) to tak niekedy fungovalo nie?
Odpovedať
To len my máme takú vysokú splátku - € 313,47 na 25 rokov... bez štátnej prémie...
Odpovedať
my sme brali tiež 49700 na 30 rokov z VUB, 3-ročná fixácia, so ŠP,. 1,95% úrok (to bola najvyssi suma kedy sa este dal cerpat ten statny prispevok plus prispevok od banky - dokopy 3%)výhoda bola možnost rucit pozemkom a po prvej tranzi z ktorej sme vymurovali dolne byvanie (pozemok a zaklady sme utiahli zo svojho) sa tarcha preniesla na dom. zatial splacame len z toho co sme vycerpali... az po vycerpani vsetkych penazi budeme platit plnu splatku... prvych 5 rokov to bude 190€ a zvysnych 25 rokov to bude nejakych 300 €. za velku vyhodu povazujem moznost nedocerpania uveru vraj bez akehokolvek poplatku resp. pokuty... najprv sme chceli brat uver z Tatra banky, kde nás obrali asi o mesiac casu a po mesiaci zistili, ze pozemkom rucit nemozeme ze musime mat aspon prizemie vymurovane, aby sme nim mohli rucit...hlavne ze sme poplatili vsetko co potrebovali a nakoniec zistili, ze nam uver nedaju...ostatne podmienky aj vyska splatky boli v TB v podstate skoro rovnake ako vo VUB... no ked si predstavim ze 1 mesiac sme kvoli nim stali, tak mi je z toho zle ... uz sme mohli davat strechu a takto sme stale len na strope... :-) zajtra murujeme podkrovie, tak držte palce... :-)
Odpovedať
este by som rada doplnila to ze uvazujeme o tom ze po 5 rokoch mozno vezmeme dalsi uver pre mladych na splatenie toho terajsieho aby sme mohli cerpat tie 3 %aj dalsich 5 rokov... s tym ze musime mat ucel to znamena ze polovicu domu, ktory bude napisany na priatela budem chciet akoze odkupit (terajsi uver je na priatela)... v banke nam tvrdili, ze sa to bude dat takto spravit... cize by sme tie 3% dostavali nie 5 ale 10 rokov... nuz a moj vek by to teoreticky dovoloval zopakovat este aj o dalsich 5 rokov :- ) (aj ked celkom tesne) kedze ten uver pre mladych je do 35-tky...
Odpovedať
ja mam uver v TB brala som si 50.000 na 25 rokov a platime mesacne 320 aj s poistenim k uveru ale,urcite to nechceme platit celych 25 rokov tak vždy pri konci fixacie chceme vypaltit nieaku sumu bez urokov a skratit tak dobu uveru na15 rokov.Ale,zalezi aj aky,uver si človek berie a čo je hlavne ake,ma splacanie na tu dobu co uzatvoril zmluvu bud rovnormerne splacanie a tym padom sa odpocitava aj z uveru aj s uroku alebo,co je horsie progresivne splacanie to najprv sa plati len urok a za x rokov sa zacne odpocitavat z uveru :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lyka na ten uver pre mladych by som sa nespoliehal, lebo vlada moze kedykolvek zmenit nazor aj zakon. ak bude tato financna kriza pokracovat, stat bude dotovat coraz menej.
Odpovedať
@mom3 to je pravda, spolahnut na stat sa neda asi nikdy :-| v banke nam to 1% zarucili na celych 5 rokov. no povedali nam to iste, ze to co teraz prispieva stat tie 2% nam banka samozrejme garantovat nemoze... ale tak snad sa to nezmeni za tych 5 rokov... poznam viacerych co brali pred par rokmi uver pre mladych a bez problemov im tie 3% "vracaju" spat... nuz snad to vydrzi aspon tych 5 rokov... a tie dalsie roky a predcasne splatenie dalsim uverom pre mladych to su len take nase terajsie myslienky... sme pripraveni na to ze budeme splacat normalnu sumu, keby sa to takto nedalo vyriesit... ale ktovie, mozno sa to bude dat, ak tie 3 % budu aj nadalej "fungovat"... :-)
Odpovedať
@janaizarikova je to realna hodnota..my mame 50 000 a splatka 269e..uver braný pred 2 rokmy bez prispevkov
Odpovedať
Profilova fotka
Z TB hypoteka na kupu pozemku v sume 53500 eur,rucenie3 izbovym bytom,v ktorom byvame,mesacna splatka 272 eur na 25 rokov s rocnou fixaciou.Urok 3,65%.RPMN si nepamätam.Predpokladam,ze do roka dostaviame,byt mame predany/resp.rezervovany pre zaujemcov,ktory zlozili zalohu a pockaju,kym dostaviame/ a na 1 vyrocie fixacie uver vyrovname nakomplet.
Odpovedať
Profilova fotka
zirafak Dobre riešenie :-) kto ti ho poradil :-D Počuj a ty si nechcel stavať drevostavbu alebo niečo také??
Odpovedať
Profilova fotka
@robertoba Osobny bankar/TB/ :-p Pocuj,dufam ze ma necaka problem,ked budem prenasta zalozne pravo z bytu,na rozostavany dom? Nie,nie.Ja som klasik za tehlu ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zirafak tak by to malo byť...
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ano je to jeden meter, tie rady neviem, nerozdeluje sa to takto. INak ak máte peniaze tak čim viac urobte kým urobíte znalecký aby banka čím viac pustila na najbližšie čerpanie
Odpovedať
Profilova fotka
@robertoba viem ci viac tym lepsie ale v mojom pripade viem riesit zatial len ten meter ked som to ratala tak to vychadza na 4 rady
Odpovedať
Profilova fotka
Len ten meter nemusi byt dostatocny na prenos zalozneho prava.Mne by to nevyslo/asi/ :-S ,tak radsej neriskujem a potiahnem az pod strechu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
zirafak - tak tak, u teba treba čím viac. Ved cenu pozemku vieš + štádium rozostavanosti si vieš určite cena material +cca 20-30% k tomu. Pomer financovania - teda akceptácie budeš mať max. do 70%.
Odpovedať
Profilova fotka
ja neprenášam záložné práva chcem brat hypo na rozostavany dom a rucit tym domom
Odpovedať
Profilova fotka
no to financovanie je jak som písal už vyššie, cca do 70% hodnoty pozemku + roz. domu ti dajú max. Samozrejme ak už niesu od banky čerpanie peniaze na dom. :-)
Odpovedať
@bets áno máš pravdu, zlú informáciu som Vám všetkým dala. na 70 000 platím 295 je to na 30 rokov, tých 195 boli "len" úroky, lebo som nemala ešte doložený list vlastníctva. ale tak keď už nič iné, aspoň som Vás pobavila :)
Odpovedať
@lyka to sa dá si vziať úver so štátnym príspevkom pre mladých na viac krát? No ja mám dojem, že štát ti prispeje iba raz, či?
Odpovedať
@anjelik007 ano no teraz je ten uver len na priatelovi ja v nom v podstate vobec nie som zahrnuta... potom by ten dalsi uver uz bol na mna,.. cize kazdemu z nas stat prispeje raz :-) dufam ze sa nam to takto podari spravit... v banke nam povedali, ze to bude mozne... potom ale budem musiet mat nejaky ucel... napr. by som chcela od priatela/manzela odkupit polku domu... uvidime o (necelych) 5 rokov :-) skus sa popytat ze co ti povedia...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?