Moze byt taketo cerpadlo v nadrzi na dazdovu vodu?

Ahojte, do "komina" nad nadrzou na dazdovu vodu som zavesil cerpadlo (PARKSIDE® Záhradné čerpadlo PGPS 1100 B2, https://www.lidl.sk/p/parkside-zahrad...). Komin je samozrejme prikryty klasickym "deklom". Po par dnoch ked som zdvihol dekel, som cerpadlo nasiel cele vlhke/prerosene. Chcem sa vas spytat - vadi takemuto cerpadlu vlhkost, t.j. nie je spravne ho tam mat takto umiestnene a nemozem ho vo vlhkom prostredi spustat? Resp. myslite, ze na zamedzenie vlhnutia cerpadla staci na ustie polozit napr. dosky? Alebo budem musiet zboku komina este aj vyvrtat otvor aby cerpadlo bolo v suchom? vdaka za rady / odpovede
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

Ahojte, do "komina" nad nadrzou na dazdovu vodu s…
@itgospa Voda neprospieva žiadnemu el. zariadeniu a to ani takému, ktoré by malo byť odolné voči nej. V Tvojom prípade by pomohlo jedine úplne uzavrieť šachtu/komín nejakou podlahou tak, aby čerpadlo bolo nad ňou a v odvetranom priestore. Ešte pred tým si však pozri, aké tzv. krytie (označenie IP) je uvedené na štítku čerpadla. Je možné aj to, že bude také, že by mu vyzražaná voda nemusela vadiť. https://www.goled.sk/blog/ip-krytie/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@itgospa Voda neprospieva žiadnemu el. zariadeniu…
@petersd dakujem za odpoved. Prosim este o jednu odpoved - ked uz som to cerpadlo tam nechal vo vlhkom prostredi riadne "orosit", (nasledne som ho samozrejme vytiahol a odlozil na suche miesto), mohol som ho nejako poskodit? Zatial som ho nespustal...
Odpovedať
snad to niekomu pomoze - toto som nasiel ku vyrobku: "Druh ochrany..................................IPX4" co je podla zaslaneho vysvetlenia: "IPX4 - odolné voči striekajúcej vode zo všetkých smerov v množstve 10 l/min. po dobu 5 minút" ... tak snad to cerpadlo ten niekolkodnovy pobyt vo vlhkom prostredi prezil ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

Ahojte, do "komina" nad nadrzou na dazdovu vodu s…
@itgospa dobry den,mozem mat jednu otazku k tomuto cerpadlu? pouzivate ho aj na zavlazovanie travnika? Rozmyslam tiez nadtakymto cerpadlom a ze by som ho napojil na roztrekovace a polieval s tym travnik, ale nie som si isty ci by to fungovalo, lebo rozstrekovac potrebuje tlak 3.5baru.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

snad to niekomu pomoze - toto som nasiel ku vyrob…
@itgospa To sa neboj že čerpadlo to neprežije, ale ja by som čerpadlo dal niekde inde, lebo tá vlhkosť bude stále pôsobiť na čerpadlo a bude hrdzavieť všetko čo máš na čerpadle...NIE je to ponorné,ale zo skúsenosti viem že priamo kde je otvor či je to otvor na "dážďovku" alebo vrt-kopaná studňa MÁŠ vlhkosť...Daj čerpadlo mimo vlhkosti aj keď výrobca napísal že je to aj proti striekajúcej vode, spoje budú hrdzavieť ako najaté...Ako vidím tak to máš na rýchlospojky tak to vyber ak to nepoužívaš, alebo viac vetraj "studňu" "dažďovky"...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@itgospa To sa neboj že čerpadlo to neprežije, al…
@itgospa Nie, nepoškodil si ho,... nič sa mu nestalo! 😉 @technik007 Ti to opísal, takto to je!
Odpovedať
Presne tak, prevadzkova odolnost voci vode je jedna vec a druha vec je dlhodoba odolnost voci korozii.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@itgospa To sa neboj že čerpadlo to neprežije, al…
@technik007 super, vdaka za uistenie aj upozornenie - v podstate takto mi skorodovalo aj ponorne cerpadlo co som mal par tyzdnov umiestnene vo vrte. vdaka za vase upozornenia na korodovanie spojov. tak vdaka vasim radam moj plan: - linoleum na ustie nadrze - v polievacom obdobi dekel na komine mat stale strbinovo podvihnuty (vyska dakej drev. latky) - cerpadlo v odvetranej nadrzi iba v polievacom obdobi
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozik123:

@itgospa dobry den,mozem mat jednu otazku k tomut…
@jozik123 ano, chcem ho pouzit na zavlazovanie travnika z nadrze na dazdovu vodu. este som ho poriadne nepouzival, ale predpokladam ze vyhovie vasim poziadavkam podla poziadaviek na tlak aj vytlacnu vysku, viac vid manual: https://informacie-pre-zakaznikov.lid...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@technik007 super, vdaka za uistenie aj upozornen…
@itgospa ...čo myslíš čo sa stane so známym samopalom keď ho necháš na daždi??? Vieš-nevieš??? Okrem toho že skoroduje, tak samozrejme že zhrdzavie...😀detto čerpadlo... Videl som už NEREZ čepadlo kde bola tak tvrdá voda že odišlo na večnosť k veľkému Manituovi po 3rokoch....🥲
Odpovedať
3 roky dozadu som riešil podobný problém s úžitkovou vodu na polievanie záhrady. Chcel som takéto čerpadlo kúpiť ale bál som sa vlhkosti v nádrži. A toho ako ho upevním aby držalo a potom pri prípadnom čistení nádrže zase aj s konzolou nezavadzalo. A ako ho budem stále odvzdušňovať a ako ho ochránim pred zatopením. Problém nakoniec vyriešilo ponorné čerpadlo za 25€ z Tesca v spojení s programovateľnou wifi elektrickou zásuvkou za 3€. Nevýhoda oproti tomuto Parkside riešeniu je že je hlučnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@technik007 super, vdaka za uistenie aj upozornen…
@itgospa to co si mal ponorné čerpadlo z obyčajného plechu, ked po par týždňoch vo vode skorodovalo? 😁 A k tomu čerpadlu to čerpadlo bude orosene nostop minimálne ta priruba kade ťahá ľadovú vodu zo studne...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od audinak:

@itgospa to co si mal ponorné čerpadlo z obyčajné…
@audinak to je obycajne vibracne cerpadlo a la tesco a skorodovali na nom iba skrutky, chasi antikor je ok a tiez cerpadlo samotne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigtoudy:

3 roky dozadu som riešil podobný problém s úžitko…
@bigtoudy hmm, to tiez nie je zly napad, len som sa bal, ze vibracie toho tesco vibracneho cerpadla mozu nieco poskodit (betonovu nadrz, zaklady domu, dom atd...) pls. co je to za wifi el. zasuvka za 3ecka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@itgospa ...čo myslíš čo sa stane so známym samop…
@technik007 v navode pisu, ze tesco vibracne cerpadlo je urcene na nepretrzity pobyt vo vodnom kupeli. chasi cerpadla ok, len tie skrutky su hrdzave az-az
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@technik007 v navode pisu, ze tesco vibracne cerp…
@itgospa No čo už, nemôžeš mať všetko za pár € na 100%...Vymeniť skrutky za nerezové, je najmenší problém...No a vibračné čerpadlo na neustálu prevádzku???? Neviem, nemám s tým skúsenosti, ale si myslím že dlho nevydrží...No ale ak je v záruke, dovtedy zistíš koľko vydrží...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@itgospa No čo už, nemôžeš mať všetko za pár € na…
@technik007 to tesco vibracne bolo urcene na znicenie na odcerpanie prvotneho pieskoveho kalu vo vrte po navrtani. A aj ked som kal z vrtu po navrtani poriadne neodcerpal (mozno chyba, a v tych 10metroch sa uz kal na spodu nenavratne usadil), cerpadlo slape dalej...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@bigtoudy hmm, to tiez nie je zly napad, len som …
@itgospa No ja mám plastovú nádrž s vyrezaným dnom t.j plastovú studňu, tak tam vybrácie nie sú taký problém z hľadiska poškodenia. Ale vadili mi kvôli hluku a zo začiatku mi čerpadlo zanášali nečistoty ako vírilo dno (keď je veľké sucho je tam len cca 40cm vody, preto čerpadlo leží). Preto som ukradol žene vyradený plastový kôš na prádlo, na jeho dno dal drevené dosky a čerpadlo je položené na nich. Ešte som ho o tento môj výtvor šnúrami pevne upevnil so všetkých strán aby netancovalo. Zatiaľ to takto funguje 3.rok , šróby sú asi hrdzavé ale zatiaľ držia. Wifi zásuvku som myslel takéto niečo https://t.ly/9dRT0 . Občas dajú akciu za cca 3€. Dobrá vec keď chcem napr. na napr.30 minút zalievať cez zavlažovač záhradu/trávnik alebo napúštať v skleníku sud a pod a nemusím k vypínaču behať. Ovládam cez mobil, väčšinou si tam nastavím dĺžku zapnutia. Tie čo mám zatiaľ fungujú už 2 roky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@jozik123 ano, chcem ho pouzit na zavlazovanie tr…
@itgospa no podla tych udajov by aj vyhovovalo, ale otazne je ci to bude fungovat ked to zapojim len tak priamo na hadicu, bez tlakovej nadoby.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozik123:

@itgospa no podla tych udajov by aj vyhovovalo, a…
@jozik123 zial s tymto neporadim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?