Inteligentná elektroinštalácia

Zobraz úvodný príspevok
Riesil niekto inteligentnu elekroinstalaciu Niko Home control alebo Loxone alebo Schneider Electic alebo Domintell? Silno nad tym uvazujem. Aspon co som videl na Conecu Niko Home control, tak som dostal chrobaka do hlavy. Budem mat motoricke vonkajsie zaluzie (zatial planovane zbernicove ovladanie od Somfy), elektricke vykurovanie - s regulaciou v kazdej izbe. Toto vsetko a omnoho viac sa da riesit cez Niko a ovladanie aj z jedneho miesta alebo Android. Vypnutie "celeho" domu, simulacie pritomnosti, meranie spotreby, atd.. Da sa povedat, ze desiatky rokov sa to stale riesi rovnako, a v dnesnej dobe resp. v blizkej buducnosti by to uz asi chcelo zmenu ;).
Odpovedať
Prosím Vás LOXONE ODBORNÍCI , kde v celom systéme sa používajú Istice? Trochu tomu nerozumiem , ak chcem spúštať zásuvku, pripojím L hnedý kábel do Loxone odtiaľ cez istič a potom do zásuvky? Alebo chcem spúštať svetlo 230v , je v rozvodnej skryni pripojený na L prívod cez istič, ak chcem to svetlo spúštať cez Loxone tak z Istica idem do Loxone a potom do prívodu L? Alebo ako to funguje? Majú schémy na stránke ale nikde v nich nepočítajú s ističom. Alebo Loxone nahrádza Istice?? Ďakujem
Odpovedať
Ach jaj, inteligentné domy, inteligentné kúrenie, inteligentné žalúzie a v tých domoch poväčšine tupí ľudia... Nechcem nikoho uraziť,ale čítať toto vlákno, hotová psychiatria...
Odpovedať
@sharpee Alebo chcem spúštať svetlo 230v , je v rozvodnej skryni pripojený na L prívod cez istič, ak chcem to svetlo spúštať cez Loxone tak z Istica idem do Loxone a potom do prívodu L?....V každom prípade fázu L najpr na istič /poprípade na chránič/ a potom ďalej k čomu potrebuješ...Istič ide STÁLE ako prvý!!!!! ;-)
Odpovedať
@technik007 rozumiem že by mal byt pred zariadením istič prvý, lenže kYm som nemal Loxone tak žiarovka bola to prvé zariadenie a dal som istič pred ňu. Lenže teraz tam do toho celého mám vopchat miniserver ktorý funguje na 24 V a chcem aby mi spúšťal žiarovku na 230V tak zo žiarovky musím ísť do Loxone vstupu. Lenže cez istič? Ako mi pusti 24V Loxone 230 V do toho výstupu? Loxone stránka ma schému, kde je zapojená žiarovka ale tam ide L fáza do Loxone , z Loxone ide Do žiarivky a zo žiarovky do N. Ale kde tam je istič ?
Odpovedať
Profilova fotka
@sharpee bratku nič v zlom ale vydim že sa v tom nevyznáš......nechaj to na elektrikára čo má §21
Odpovedať
@sharpee ta schema je jasna nie.. samozrejme pocitaju ze tie L su vsetky uz istene.
Odpovedať
Inteligentný dom robím tiež, ja to robím s PLC Siemens S7-1200. Pýtajte sa.
Odpovedať
@sharpee Potrebuješ schému zapojenia, nie schematický obrázok. Ten miniserver bude mať zrejme reléové výstupy. Otázka znie koľko žiaroviek budeš mať na jednom výstupe? Ale určite budeš mať LED svietidlá. Takže na jeden 10A istiť by si mohol dať 2300W odber. Takže v celom dome by si mohol mať jeden istič na svetlá. Ale z praktického hľadiska je dobré rozdeliť istenie po miestnostiach. Pri dnešných cenách ističov (2€ za istič) je to celkom logické. Lenže či máš toľko miesta v rozvádzači. Každopádne keď ideš do inteligentného domu, mohol by si mať elektrotechnický projekt tj. elektrotechnickú výkresovú dokumentáciu. Tam by malo byť všetko nakreslené, až po posledný vodič v dome.
Odpovedať
Jednoznačne Fibaro. Nepotrebujem žiadnu špeciálnu elektroinštaláciu, keby prestalo niečo fungovať, všetko je zapojene klasicky elektrikársky. Fungujú mi všetky žalúzie, všetky svetla na pohybove senzory, komunikuje s Jablotronom ( keď je poplach a nie som doma automaticky zdvihne všetky žalúzie a RGBW pásy začnú blikať). Počiatočná investícia len na ovládaciu jednotku a potom dokupujete ako mate peniaze, ovládanie cez android aplikáciu. 100% spokojnosť.
Odpovedať
@psychx zdravím a si spokojný zo systémom?? Išiel by si zas do toho?? Ďakujem za info
Odpovedať
@majusof Je v principe jedno pre aky system sa rozhodnete ale vzdy by sa malo zapajat do hviezdy. Riesili sme aj Niko a KNX ale ako hovorim je to lepsie dat do hviezdy. Nakolko vzdy viete prejst z jedneho systemu do uplne ineho v buducnosti. Ak natiahnete kabelaz zbernicovo ste v buducnosti viazany tymto systemom kabelaze. FTP kable su najmensia polozka pri tahani kabelaze. Loxone sme si vybrali hlavne preto lebo nieste viazany na koncove prvky vypinace atd... Dalej nepotrebujete k pripojovaniu dalsich zariadeni ako su slabo prud alebo aj silno prud ziadne prevodniky ako pri KNX alebo inych typoch. Do loxona bezproblemov napojite od merania plynu po ovladania bran , bazenov alebo inych prvkov. Jednoducho napojenim kabelaze na svorky.
Odpovedať
Neviete niekto poradit nejaky dobry veterny senzor co dava impulzy? Potrebujem to pre system Loxone nakolko ich meteostanica je neskutocne draha. Skusal som par k zaluziam ale nieje to ono.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@andrej15 My pouzivame - https://taphome.com/sk/product/snimac...
Odpovedať
hladam elektrikara na niko intelegentny dom z okolia pp, kk, snv. dakujem
Odpovedať
@kuceravasue2015 zdravim,pozrite si moj profil.urcite sa dohodneme
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@sappa Určite to robí a v skutočnosti je lepšie pripojiť VPN zunescene.com do vášho Tor Zunescene
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@jurkoo vsetko je to +- rovnake zalezi od partnera ktoreho si na realizaciu vyberies a IoT je uplne nieco ine
Odpovedať
Profilova fotka
Konzultacie cenové ponuky zadarmo
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Zdravím, zohánam nejaké kritky do sadrokartónu do ktorých by som dal PIR čidla? Poprípade hoďte foto ako to máte podrobené. Dík
Odpovedať
@logo22 najjednoduchsie je pouzit origo cidlo do SDK https://www.elektro-paloucek.cz/elekt...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám takéto PIRka a potrebujem len tie kritky zohnať......ale dík za snahu 8-)
Odpovedať
@logo22 lenze najst pasujuce krytky, pripadne ich este prisposobit, bude drahsie a menej esteticke, ako hotove origo pir senzory za 6€..
Odpovedať
@logo22 Čína, buď kúpiš vhodné na Aliexpress, alebo Ti číňan vyrobí, ale ako už bolo napísané, mohol si kúpiť komplet
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser @sgi320 jj pani keď som si to doma na stole testoval tak ma nenapadla nejaká kritka. No budem musieť niečo vydumať.
Odpovedať
Môžete to sledovať cez VPN. Je to oveľa lacnejšie. A vyžadujú menej z vášho hardvéru. Tu je dobrá zbierka článkov, ktoré si prečítajte viac https://www.bestvpnrating.com/.
Odpovedať
@logo22 viem vytlacit, len si musis nakreslit v CAD programe :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign možno..... nechám si to ako zálohu :-N
Odpovedať
@mio23 dobry den,prosim vas ako ste riesili realizaciu int.elektriny? Tahali ste kable sam a nasledne ste si objednali od firmy softver a veci k tomu potrebne? Mame pripravu na int. domacnost a potrebovali by sme to dotiahnut. Dakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?