Zachod v chodbicke

Chcem vas poprosit o radu, potrebujem predlzit chodbicku v panelaku o 32cm a uzavriet ju dverami sirky 60cm. Mur znazorneny ciernou je nosny zelezobetonovy panel,ma sirku 15cm a na vytvorenie ostenia pre oblozkovu zarubnu dveri chcem pouzit 7,5cm ytong. Sirka chodbicky je 85cm a otvor na dvere ma byt 70cm. Vo vyske dveri potrebujem spravit este preklad, a ukoncit to az po strop. Ostenie bude tvorene malymi odrezkami ytongu 7,5 cm z lava a 22,5cm z prava, kde sa to previaze s 15cm sirokym ytongom, ktory bude napojeny na nosny mur. Dvere do predlzenej chodbicky by mali byt osadene tak, ako je znanornene prerusovanou ciarou na obrazku. Otazky: 1. bude postacujuce 7,5cm siroky ytong ostenia na osadenie oblozkovej zarubne co sa tyka nosnosti a vahy dveroveho kridla? 2. prekladanie tvarnic na pravej strane obrazka , kde je 150mm ytong s 75mm ytongom je postacujuce. Bude to pevne, ide o nenosnu priecku. 3. je to potrebne aj v tomto pripade kotvit do panela kazdy druhy rad ytongu. 4. mam kupovat prekladovy ytong alebo postacia armovacie pruty 8mm Poradte mi prosim pripadne ine riesenie, nechcem to robit zo sadrokartonu dakujem vam vopred za odpovede
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?