Výmena prasknutého závitu ppr dg v stene

Zdravím, potreboval by som radu šikovneho vodara. Pri instalovani vanovej baterie a dotahovani mosadzneho predlzenia nam praskol zavit v stene v ppr dg prechodke. Niekde na Instagrame som videl ako ten zavit menoli bez toho aby museli sekat obklad. Nahriali prasknuty zavit, vytiahli, vlozili nahriaty novy zavit. Chcem sa opytat ci s tym mal niekto skusenost. Ak ano ako sa to naradie vola, dakujem
Odpovedať
A bolo v tom video aj to "potom"? Že keď to natlakoval a drží to už roky? Ten spoj je namáhaný jednak používaním batérie a aj tlakovymi rázmi, ktoré vznikajú hlavne pri rýchlom uzavretí ventilu, batérie. Budete mať pokoj ak z domu odídete na niekoľko dní, či náhodou to "nepustí"? Ono vlastne, aj za pol dňa je to množstvo vody... Do budúcna, používať napríklad tesniaci tmel. Loctite 5776 a podobne.
Odpovedať
@tomanok9839 Sklamem ťa, ale pri PPR nástenkách predávaných a požívaných na Slovensku to reálne nie je. To, že prečo, je nadlho, ale je to tak. Aj ja mám s tým zlú skúsenosť, preto PPR prechody s vnútorným závitom do steny už 25 rokov nemontujem. Ak aj na také, po niekom inom, natrafím, na utesnenie závitu použijem teflónivú niť, zásadne nie konope. Takže kladivo, sekáč a pusti sa do toho. Ak je obklad drahý a stena "tenká" skús opravovať z opačnej strany - jednu takú poruchu mám aj ja za sebou. Bola to taká "hodinárska" robota, ale našťastie stavba je z Ytongu, tak to išlo - pomaly, ale išlo. Držím palce...
Odpovedať
Profilova fotka
@tomanok9839 spravne riesenie uviedol @dedo758. Ak mas rezevny obklad, tak je to len otazka mensich neprijemnosti. Dan za to, ze ste setrili na nespravnom mieste. Nastenky (aspon tie pouzivane v SR) sa opravit nedaju, pretoze plast bol naneseny na kovovu vlozku pod tlakom cca XYMpa a niekolko sekund sa drzi dotlak roztaveneho plastu kym to vychladne. To nemate sancu urobit v domacich podmienkach, znicite rurku dalej (a sekate este viac). Teplovzdusnou pistolou sa ani nepokusajte to nahrievat, znicite este viac. Viem, ze kolega raz montoval prackovy ventil a pri dotahovani lacna nastenka praskla. Kupil lepidlo ktorym sa lepia loziska na hriadele, napatlal ventil a natlacil to tam. Vraj to 10 rokov netecie, ale je to riesenie na veky vecne a nikde nie je zaruka, ze to raz neprdne (akurat ked ste na dovolenke).
Odpovedať
@mgx zasadne sa treba naucit vypinat vody a plyn a vsetko co sa da ked sa ide na dovolenku ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan to sa robilo za socializmu + televizor off ked sla burka. dnes staci kliknut na gombik a dom je odpojeny od vody a plynu dialkovo ovladanym 2cestnym ventilom.
Odpovedať
@mgx jop, lebo kazdy ma taketo riesenie, uplne bezna vec ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan tak ako zatvaranie vody a plynu ked idem prec, tiez uplne bezna vec 🙂
Odpovedať
@tomanok9839 tlačil som si na 3D tlačiarni koncovku na WAP-ku, kde som obdobným spôsobom vkladal do plastu za tepla kovový závit... A drží to. Je ale pravda, že som to tlačil z PET-G plastu, takže nie z PPR. Ale tá WAP má 160bar a drží to. Takže ak sa to správne urobí, mohlo by to fungovať.
Odpovedať
@tomanok9839
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?