Priečky

zdravim ma niekto v 2izbivom byte murovane jadro 15cm hruby ytong jedna priečka a druha 10cm? je stym problem u statika? pocul som ze nechu povolit 15cm
Odpovedať
Profilova fotka
15 cm pokladám aj za stratu priestoru. Staticky je problém ak je v strede stropného panelu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

15 cm pokladám aj za stratu priestoru. Staticky j…
@jan45 10cm bude stacit na zasekanie odpadu z jednej strany a z druhej zavesit kuch. linku az po strop?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano198:

@jan45 10cm bude stacit na zasekanie odpadu z je…
@stano198 hmm to bude málo podľa mňa ja by som dal 15cm aš 20cm predsa len kuch.linka má váhu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stano198:

@jan45 10cm bude stacit na zasekanie odpadu z je…
@stano198 píšete o jadre nie dome. Jadro má stúpačku vedenú oddelene od zariaďovacích predmetov . Ak potrebuejte ťahať stúpačku, treva v kúte. Kuchynská linka sa nevešia na 10 cm priečku ale na vložené stĺpiky- rozpery ..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@stano198 píšete o jadre nie dome. Jadro má stúp…
stupacku mam v strede bytu. okolo stupacky potrebudej urobit 2 priecky do tvaru L stym ze na jednu stenu som chcel zavesit kuch.linku tie cervene cisry by som chcel vymurovat
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano198:

zdravim ma niekto v 2izbivom byte murovane jadro …
@stano198 ano, môže to byť statický problém. Pri takej zmene dispozície môže stavebný úrad požadovať aj stavebné povolenie odobrené statikom. Čo tak postaviť ľahkú sadrokartonovú priečku? Nebol by problém s priestorom pre odpad, vodu ani elektrické vedenia. A predpokladám, že so sadrokartonovou stenou by nemali problém ani na stavebnom úrade. V mieste zavesenia kuchynských skriniek spevniť sadrokarton OSB doskou, aby skrinky neviseli na sadrokartonových hmoždinkách, ale na veľkej ploche OSB dosky, ktorá rozloží záťaž na plochu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@stano198 ano, môže to byť statický problém. Pri …
@zicher Robia sa aj záťažové SDK dosky, prípadne lacnejšia verzia - dvojplášťové. To je myslím rozumnejšie ako priečky z ytongu. Aj čo sa akustiky týka, je fajn stupačku dobre odhlučniť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miroslavmician:

@stano198 hmm to bude málo podľa mňa ja by som da…
@miroslavmician úplne bez problemov to udrží linku a na druhej strane zavesne umývadlo atd...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?