Krivo vymurivane jadro

Zdravim, Mam problem. Mal som majstrov(uz som ich poslal kade lahsie), ktori mi vymurovali bytove jadro, ktore je kvazi v strede bytu okolo ktoreho ide chodba a o ktore sa zaroven bude osadzat kuchynska linka. Cele jadro je vymurovane do kosoštvorca s tym ze jedna stena je ok, ale dve su krive na dlzke dva metre cca 4 cm. Potreboval by som konstruktivnu radu, dat to zburat? Alebo zaklebrovat, co je dost materialu a v podstate mi to zmensi miestnosti o 4cm na stranu, alebo to nehat tak a potrapit sa s oblozenim kupelne aj polozenim podlahy..? Na nestastie som nemohol byt pri nich ked to zacinali robit a zaroven som im veril kedze maju dlhorocnu prax.. ale necakal som že nevedia co je pravy uhol. Planik som mal nakresleny dobry, prikladam ho do komentu, na to aby to zvladli spravit. Ako by ste pokračovali? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od strkr:

Zdravim, Mam problem. Mal som majstrov(uz som i…
@strkr Je to len na tebe, či si detailista a chceš to mať perfektne, alebo nie. Ak to prvé, tak jednoznačne zbúrať a znovu vymurovať. Ak ti to nevadí, že to budeš musieť možno raz vysvetľovať novému majiteľovi pri predaji, tak to nechaj tak a prispôsob obklady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@strkr Je to len na tebe, či si detailista a chce…
@chrobak7 praveže som detailista a pekne ma to štve, všetko som planoval ale necakal som ze sa zaseknem na takejto banalite. Clovek čaka ze murar vie co je pravy uhol.. ale teda najlepsie bude asi to vystierkovat do roviny aj ked pridem o 4 cm z kupelne.. lebo nemam uz energiu aby som to bural.. je to smutne ze su este na trhu takyto fušeri a este sa tvaria tak arogantne.
Odpovedať
Drahy detailizmus. V praxi to vadi comu? Ze ti nebudu sediet fugy dlazba - obklad? Tak ju poloz diagonalne, zamerne nenaviazat fugy a vybavene. Hrat sa v byte na dokonalost je podla mna overkill.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Drahy detailizmus. V praxi to vadi comu? Ze ti ne…
@kejsix presne tak. týpkovi pravdepodobne nevadí, že v celom byte nenájde dokonalý pravý uhol či zvislosť. alebo možno vadí. osobne poznám týpka, čo si dal v starom byte pri rekonštrukcii omietkou ponaprávať všetky takéto "nepravé" uhly. išli tam tony a tony omietky (statikovi radšej asi neprezradili). Hlavné, že tato zaplatil. Keď mi volal, či pre neho nejdem niečo odborné spraviť, tak som radšej opatrne vycúval...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@kejsix presne tak. týpkovi pravdepodobne nevadí,…
@worker_falcon Tak riesil som veci aj v bytoch, kde kam si polozil vodovahu, alebo laser tak vsetko hralo a bolo top. Ale to neboli byty za 100, 150 ani 200 tisic. A ich majitelia by sem nikdy nezabludili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od strkr:

Zdravim, Mam problem. Mal som majstrov(uz som i…
@strkr nuž, ak si taký detailista, prečo si ich neskontroloval počas zakladania múrov? Ked som ja staval jadro, teda bolo to už dávno, bol som mladý a neskúsený a vtedy som si sám na to netrúfol, ale aj tak som si dal tú námahu a nakreslil som im presné lajny, kde budú stáť steny. Na centimeter presne. Kuchynskú linku som mal objednanú typizovanú, ktorá sa musela aj s chladničkou vmestiť medzi postavené steny a musela lícovať s chladničkou a krajom. Rátal som tam ešte aj s hrúbkou obkladačiek. Kuchynská linka sa ešte vyrábala a mne stena stála a čakala..Ked prišla, tak sadla ako ako riť na šerbeľ. Kamaráti prichádzajú a odchádzajú, ale dvoch kamošov potrebuješ mať neustále poruke a nikdy sa s nimi nesmieš rozísť.. Jeden kamoš je meter a druhá je vodováha. Teraz je každá rada drahá, a možno aj málo platná..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Drahy detailizmus. V praxi to vadi comu? Ze ti ne…
@kejsix to jak v tej pesnicke? Do rohu sa vana opre nebude to k*rva dobre!!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@kejsix to jak v tej pesnicke? Do rohu sa vana op…
@cukrik25 Všetko je otázka cieľa (a rozpočtu) :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?