Buchanie v radiatore

Dobry den, neriesil niekto z vas problem s buchanim potrubia od radiatora ? Prestahoval som sa do noveho bytu, uz cca 2 mesiace topia a nebol s tym problem, teraz zacali na celom sidlisku prerabat potrubie a tyzden bolo aj vypnute kurenie, teraz zase nejde tepla voda na tyzden a od kedy bolo kurenie vypnute znova ho zapli, radiator nenormalne bucha. Kazdy den rano okolo 5 sa zobudim a neda sa to vydrzat. Je to ako keby niekto hodinu vkuse silno buchal kladivom po rurach. Buchnutie je take ze kazde 3 sekundy, asi 30min vkuse, potom 5min nic a zase zacne. Najhorsie je ze som kupil byt, ktory ma sadrokartonove steny a rurky su v stene ,Takze nemozem ani pozriet ci sa nieco s nou stalo, alebo kde je problem. Radiator som odvzdusnil uz niekolko krat, nepomohlo
Odpovedať
Treba vyregulovat sústavu, znížiť tlak. Treba sa obrátiť na správcu.
Odpovedať
@saimon852 Odfoť pripojenie radiátora, poradíme viac...
Odpovedať
@saimon852 Buď: - niekto silno hodinu búcha po rúrach - alebo ráno, pri spustení kúrenia, sa ochladené rúrky rozťahujú a v mieste, kde sú uchytené, alebo sa opierajú o niečo, tak sa tam hýbu a to vydáva tento zvuk.
Odpovedať
@dedo758
Odpovedať
@chrobak7 tiez si myslim ze sa to niekde opiera, ale zaujimave ze to zacalo az teraz ked robili odstavku kurenia a menia vonku potrubie
Odpovedať
@saimon852 Búcha to aj pri vypnutom radiátore (úplne zatvorenej hlavici)? Nahrieva sa najprv horná rúrka pri hlavici? Resp. je teplejšia ako spodná? Ak máš 2x áno, tak to kľudne môže byť stúpačka tak zabetónovaná v prestupe, že má problém sa pri zohrievaní rozťahovať a vydáva nepríjemný zvuk. A nemusí to byť ani v tvojom byte...
Odpovedať
@dedo758 ano bucha aj pri vypnutom a ano najprv sa zahrieva horna cast, tiez mi napadlo hned ze niekde je zabetonovana rura a nema dostatok priestoru, ale zaujimave ze kuria uz asi 2 mesiace a zacalo to teraz po odstavke kurenia asi 5dni. Nikto neprerabal byt ani nic za tych 5dni co bolo odstavene kurenie. Nemoze to mat nieco skor spolocne s odstavkou?
Odpovedať
Skôr by som povedal na vyšší rozdiel teploty vody v kúrení medzi dňom a nocou. Ak začali šetriť (ako väčšina) a na noc kúriť na nižšiu teplotu, tak potom nábeh na dennú teplotu, čiže delta T, je takto počuť…
Odpovedať
@saimon852 bude to v tej od stávke, keď sa to zrazu objavilo. Treba kontaktovať správcu. Jedine, ze by niektorý sused v rovnakom čase nalial nový poter a zabetonoval stupacku
Odpovedať
@dedo758 na noc uplne vypinaju kurenie okolo pol noci. Takze s tym nic neurobim? Lebo je to katastrofa, radiator je v spalni hned pri posteli. @zita19 napisal som preistotu na dom sprav, ktory realizoval odstavku, som zvedavy co odpisu
Odpovedať
@dedo758 ale aj keď ide o dilatacne pohyby, tak to treba riešiť.
Odpovedať
@zita19 Určite áno. Riešil som pár takých prípadov, uvoľnenie z betónu vždy pomohlo…
Odpovedať
Článok sa načítava...
...u nás v byte klopalo v radiátore tiež,ale bolo málo vody v sústave.Az keď sme dopustily vodu tak to všetko prestalo.
Odpovedať
@dedo758 to hej lenze byvam v bytovke kde je dalsich 7 poschodi, kto vie kde nie je diletacia a navyse u mna su rurky v stene takze tiez to nemam ako skontrolovat
Odpovedať
@radusko01 ako ste dopustili vodu v sustave ?
Odpovedať
...tuším že na spiatočke pri kotli bol navarený guľ.ventil.Len som tam nastekol hadicu,a dopustil dáke množstvo vody.
Odpovedať
@dedo758 Este mam jednu otazku, vidim ze sa rozumiete. Nepomohlo by tie diery do steny od radiatora zamurovat okolo rurok ? Lebo ked sa radiator nahrieva presne ked pohnem s rurkou pukne nahlas a pozeram vsetkych zvysnych 5 radiatorov a tam dieru pri rurke nemam, je to tam napevno a nebuchaju.
Odpovedať
Mne to robi tento rok tiez klasika panelak na sidlisku. Som tu 15r a robi to az teraz, ale u nas len takych 15min ked zacnu vecer kurit okolo 19tej, potom to prestane.
Odpovedať
@zita19 tak nakoniec som dnes volal zase do dom sprav, a povedali mi ze je to ich chyba a ze menili rurky a davali nove na celom sidlisku a ze musia vyregulovat sustavu, lebo nevedeli aky tlak presne v nasom vchode bol nastaveny pred tym a ze v pondelok na to pridu pozriet. Neviete este nahodou ako dlho to trva ? ci to len dole v suterene v ich miestnosti zatocia viac kohutik a uz?
Odpovedať
@saimon852 dola v suteréne kde sú pripojené stúpačky na teplovod. Do bytu nechodia
Odpovedať
@zita19 dakujem, dufam ze to pomoze
Odpovedať
pomohlo? tiež mám podobný problém, ale trvá dlhšie. ja som počul že to robia nejaké stvrdnuté tlmiče niekde v strede výšky paneláku u niekoho v byte.
Odpovedať
@zahradny_domcek vobec, kompenzator v nasom byte nie je vobec ziadny, pytal som sa, a vraj ani nepomoze lebo ked niekto zamuroval stupacku tak moze to praskat niekde medzi poschodiami v betone a kompenzator je zbytocny.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?