Betónová priečka

Dobrý deň. V byte mam priečku zelezo betón o hrúbke 6 cm. Plánujem na ňu zavesiť kuchynske skrinky o výške 110 cm. Moja otázka je ci ta stena udrží tie skrinky aj po naplnení taniere a pod. Za odpoveď ďakujem.
Odpovedať
Ak statik povedal, že áno, tak áno.
Odpovedať
@peterzm84 Ak je to naozaj železobetón, tak to udrží. Len musíš použiť dostatočne silné závesy a hmoždinky. A si si istý, že to má len 6 cm?
Odpovedať
@chrobak7 Dobrá otázka. Tiež sa mi nezdá, žeby to bola tak tenká železobetónová priečka. @peterzm84 Neotravuj s tým statika, lebo Ťa len môže zbytočne zneistiť. 🙂 Vieš Ty koľko toho vydrží železobetónový panel? Kľudne si na to navešaj kuchynské skrinky. Aj keď budú plné tanierov, je to pre taký panel nič. Radšej dbaj na ukotvenie skriniek. V každom prípade by som nepoužil hmoždinky, ale radšej cca 8 - 10 mm závitovú tyč prevŕtal priečku durch a na druhej strane dal maticu so zväčšenou podložkou. Ak by Ti to malo na tej druhej strane vadiť, tak sekáčikom trošku matice zapustíš do steny, zapucuješ,... no ale čo sa týka linky, máš istotu.
Odpovedať
Profilova fotka
@peterzm84 6 cm boli deliace priečky ktoré neniesli panely. samotné majú len výztuž zo sieťoviny, ale kvôli doprave a sa pridávala ďaľšia výztuž, takže sú silno predimenzované z pohľadu konečného užívateľa. Výztuž sa dá ľahko určiť hľadačom, paradox je, že aj keď je výztuž "riedka", narazíte vrtákom práve na ňu a ak máte presné rozteče závesov, vznikol by problém pri umiestnení. A dnes už je málo statikov, čo má prístup k pôvodným výkresom.
Odpovedať
@peterzm84 15 rokov mi na takej priecke visia skrinky, ano aj s taniermi. Treba len dobre hmozdinky a skrutky zohladnujuce vahu plnej skrinky
Odpovedať
@petersd Z druhej strany mam kúpeľňu. Takže tyče asi nie. Ale ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@chrobak7 hej od 6 do 6,5
Odpovedať
@zita19 ďakujem za odpoveď. Uvidíme co povie firma, ktorá bude realizovať kuchyňu.
Odpovedať
6cm síce nie je žiadna sláva, ale malo by sa to dať. Tá skrutka ktorá bude jesť tu skrinku bude namáhané na strih. Axialna zložka sily nebude až taká veľká, ale pre istotu treba si dať pozor aby hmozdinka bola v tej diere čo najtesnejšie. Predpokladám že to budú také nastavovacie úchyty na tých skrinkách, takže potom dať treba bacha a nastavovať to s citom.
Odpovedať
@peterzm84 Tak potom daj kovové hmoždiny, tzv. kotvy.
Odpovedať
Mám skrinky v kuchyni zavesené na SDK. Určite ti to udrží. 🙂
Odpovedať
@jozik123 ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?