Platba za vodičský preukaz na splátky, vopred alebo až po?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat hlavne tych co si robili vodicak typu B v poslednej dobe, kedy ste platili za kurz? Na zaciatku alebo az pred skuskami? Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@ssp to asi nikto z nás, ešte sa dá povedať, že sme to vychytali s tými cenami
Odpovedať
tiez si myslim. ale tak to sa neda porovnavat s cenami predtym, kedze fakt vsetko islo totalne hore🙂 len keby aj tie platy isli sumerne s tymi cenami, ze?
Odpovedať
@rencipo Už len to by mi chýbalo! Plat musí rásť rýchlejšie ako ceny, ináč len naháňaš vlastný chvost. 😉
Odpovedať
@petiar lenže ak stúpajú platy rýchlejšie strácaš hodnotu tých minulých platov, v čase inflácie, musel by si stále žiť z ruky do huby , a si nahratý ak prídeš na čas o príjem, po čase prejde na defláciu, toto sa stále opakuje
Odpovedať
@duzu Ty rozumieš tomu, čo si napísal? 😄 Chcel som povedať, že každý má taký plat ako si zaslúži - platy nerastú automaticky za modré oči, ale za prácu. 😉
Odpovedať
@duzu Pridám sa aj ja keď tu je niekto dosť starý aby platil v Kčs 🤔 Naši doplácali 500 Kčs za môj vodičák Céčko /nákladné/ v štvrtom ročníku na strednej. Ten stál vtedy tuším 3.000 Kčs čo boli zhruba dva bežné platy...
Odpovedať
@dodok Keď moja mama robila vodičák v 1962 roku, tak ju stál 50 Kčs. A mala naraz všetky skupiny vrátane C a T. Ako ďaleko do histórie chcete ešte ísť? Myslím, že nemá zmysel porovnávať ceny VP v Kčs alebo v SKK.
Odpovedať
@jessy8911 je to o dohode ako ktorá autoškola ponúka možnosti treba sa popýtať, ale nerataj s tym ze ti niektorá vráti peniaze skôr by som sa obaval, že budu trvať natom,ked sa v polke nato vykasles aby si doplatila cely kurz 😉
Odpovedať
Ježiši tu. Ľudia, nehnevajte sa na mňa, ale ako si vlastne môžete myslieť, že za nedokončený kurz na VP vám niekto vráti peniaze? Veď si uvedomte, že platíte za kurz a nie za VP. Za VP platíte až po úspešnom (rozumej spravené skúšky na dostatočný počet bodov) ukončení kurzu. Tak to bolo aspoň keď som ten kurz robil ja. A to, že ten kurz nedokončíte, alebo nespravíte skúšky, je len váš problém. Za to môžu okolnosti na vašej strane, nie na strane autoškoly. Z akého dôvodu chcete naspäť peniaze za niečo, čo ste predsa absolvovali či využili? Teda, nikdy som nepočul o takom prípade, že by kurz bol len tak ukončený zo strany autoškoly. Ale možné je všetko. Lenže v prípade skončenia kurzu zo strany AŠ by vám peniaze predsa vrátili. Strašne to prežívate niektorí. A tie nezmyselné otázky či chytáky, veď tie boli už keď ja som bol v kurze (asi v 2006). Samozrejme, nie v takom znení ako tie nové, ale boli tam tiež riadne kraviny. Stačí troška uvažovať a samozrejme sa učiť tie "paragrafy". Jazdy sú úplná prkotina. Je len na vás ako sa k tomu postavíte. Ak chcete získať VP, tak sa treba hlavne do toho pozrieť a počúvať na hodinách a samozrejme sa pýtať ak niečo neviem. Ale väčšinou úplne stačí, ak človek trošku uvažuje a dáva pozor počas jázd. Na jazdách sa človek veľa naučí a potom pri skúškach je to v pohode. Ja som na 1. pokus skúšky nespravil, pos.al som to na "paragrafoch", ušli mi tuším 2 body. Na 2. pokus to bolo v pohode. Ale to je len moja chyba, lebo som bol hnilý do toho pozrieť. 😄 A dôležité je, aby ste neboli v strese. O nič nejde. Ak nespravíte na 1. pokus, máte ešte ďalšie dva a až potom to platíte. Teda, tak to bolo u mňa. Neviem ako teraz. Ale musím dodať, že ja som mal super vyučujúcich a inštruktorov.
Odpovedať
@chrobak7 Tak ďaleko ako sa dá ísť. Tebe napriek pretože si sa rozhodol, že tu môžeš nič nehovoriace komenty ku všetkým témam písať ako jediný!!! Takže až k počiatku éry automobilizmu, niekedy keď Benz vybehol na cestu trojkolkou. Milí ostatní tak kto a kedy platil alebo vie o niekom kto platil v minulosti najmenej za vodičák? Ešte keď sa v československu jazdilo vľavo ??? 😛 🤔
Odpovedať
@petiar a preco si prerusil kurz? A je normalne ze zo zaciatku sa mi zda ist aj dvadsiatkou rychlo?
Odpovedať
@jessy8911 áno aj nie. Je to veľmi individuálne. Ale nato je tam inštruktor.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?