Kamera do auta

Zobraz úvodný príspevok
Máme taký problém, že v poslednej dobe nám niekto poškodzuje v noci auto. Stojí zaparkované pred bytovkou. Ide o škrabance dosť výrazné a dnes úplne ohnutá ŠPZ. Večer je auto ok a ráno si nájdeme takýto "pozdrav" . Deje sa to len na našom aute. Máme podozrenie, že to robí náš sused. Máme dve malé deti ktoré sú často choré a plačú. Veď to poznáte a viac krát sa vyjadril že mu to vadí. Ale čo mám robiť. Snažím sa a robím aj nemožné len aby bol u nás kľud ale to sa pri deťoch nedá. Napadlo nás teda, že by sme kúpili kameru, ktorá by z nášho okna(bývame na 1.poschodí) auto celú noc natáčala a tým by sme usvedčili aj páchateľa. Oprava laku na aute stojí nemalé peniaze. Viete mi poradiť prosím? Ďakujem
Odpovedať
1
2
@nasi11 ..lenže stane sa to že bude sledovať svoje auto týždeň-dva a keď s tým prestane práve vtedy mu auto poškrabe-zničí ako naschvál... ;-) keď má svoje miesto na parkovanie tak kameru by som dal presne na svoje auto, hoci viem, že by do toho pindali že nemôžem mať tam kameru..chránim si svoj majetok... ;-) a ak by tam bol sused tak by mal ado mňa jazz za zničené auto...Na auto by som nalepil že je sledované kamerou... :-)
Odpovedať
nezavidim ludom, ktori si najdu rano poskodene auto. len chcem dodat, ze autokamera moze byt problem, ak par dni auto stoji - baterku to moze vyslahat. Hlavne ak mas dve,vpredu aj vzadu ako policajti. Mam znameho, ktory to tak ma a po par dnoch pouziva externy startovaci zdroj :) Ak je to poskodzovanie viacmenej pravidelne, asi by som jednu dve noci prebdel a sledoval ci uz v aute alebo z okna a nasledne riesil podla toho, kto by bol pachatel :)
Odpovedať
@nasi11 boze nech sa obetuju jeden vecer,ty pises ako keby chodil kazdy vecer pravidelne Kamera v aute je nanic,nataca pri zapnuti motora aj to len poslednych niekolko desiatok minut udrzuje v pamäti,zorny uhol maly. @jamk1 asi najlepsie riesenie,hoci pri zakrytej hlave minimalna identifikacia ale aspon viem,ze tam je.Inac pri infra s tou kamerou vidiet na kolko metrov v tme?
Odpovedať
@hora111 ....závisí od ozaj kvality kamery /cena/ ale zväčša sa jedná okolo 10m..lepšie by si mal zakúpiť pekne infra ďalekohľad a večer /po zotmení/ sledovať auto..nemusíš zapínať svetlo /aj tak by Ti to bolo nanič/ a tak si bude myslieť -"škodec" že spíš hlbokým spánkom a Ty ho máš ako na dlani..Dosah infraďalekohľadu máš okolo 100m a viac-zase závisí od zn.a kvality...On vôbec nebude vedieť o tom že je sledovaný..Ja som kupoval pre brata pred 4rokmi a používa to, ako poľovník na pozorovanie zveri..stál cca 80E.. ;-)
Odpovedať
@hora111 ..prepáč chcel som napísať príspevok pre @salome51
Odpovedať
Profilova fotka
@hora111 V tme 30m.
Odpovedať
@jamk1 Práve kvôli tomu by som kúpila tú duálnu, kameru ktorá má snímač aj vzadu aj vpredu. Plus teraz sú už kamey ktoré majú záber 120° a niektoré aj viac :) tá kamera cez noc nenatáča vkuse iba keď zaznamená pohyb v zornom poli alebo napríklad náraz tak začne nahrávať a uloží si to v pamäti, a nebála by som sa toho že ráno nenaštartuješ, ono si to berie baterku ale nie toľko že ju to stiahne celú :)
Odpovedať
@vlasticka15 a nemate problem s vypadavanim signalu alebo vypinanim nahravania ? my mame jednu kameru z ciny a to je hroza naozaj sa s tym neda vobec pracovat, neda sa spolahnut ze sa zapne a ze sa nevypne kedy sa jej zachce ;-( :-(
Odpovedať
@vlasticka15 vieš mi dať do IP ten typ kamery čo máš??? Ďakujem ;-)
Odpovedať
@technik007 keď my vysvetlíš čo je IP tak veľmi rada :D @martinkof nemáme problém ani s vypadávaním signálu ani vypínaním nahrávania :) (3x klopem na stôl :D )
Odpovedať
@vlasticka15 ..no to máš vedľa Tvojho /aj môjho mena/ tá obáločka 8-) ;-) POŠTA pre TEBA :-D
Odpovedať
@vlasticka15 IP je stupen krytia, to @technik007 velmi dobre vie,obavam sa,ze zneuziva situaciu a chce si dopisovat kadeco,tak pozor nanho :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ondro81 ..no pozri, že vraj kamarát ]-( ...toto som si o Tebe nemyslel, ale už si myslím :-D :-D :-D neboj bude "odplata" 8-) """keď my vysvetlíš čo je IP tak veľmi rada :D """ toto si mal v oku čo???? ;-)
Odpovedať
@technik007 prosim Vas,zaplatte tu slivovicu a netykejte mi :-D
Odpovedať
@ondro81 ..no "junáčik" kľudne ma môžeš "prekvapiť" a postarám sa o TEBA nemusíš mať strach...a nalejem Ti takýto "elixír" kde na fote chýba do zbierky ešte "slivovica" len tá je na záhrade a mám ju tam ako "záchranný balíček" v prípade "nejakého úrazu" na dezinfekciu, takže sa nemusíš báť že by sa sa k takejto "tekutiny" nevedel dostať :-p ...Len neviem ako by si odo mňa odchádzal :-D :-D :-D Myslím si že po tomto, by si mi MUSEL VYKAŤ aj Ty!!!! :-D :-D Toto som dostal od jedného môjho dobrého kamaráta čo má súkr. pálenicu..Viď priložené foto :-p..PS...Prečítaj si pozorne NÁVOD POUŽITIA je to dôležité!!!!!!
Odpovedať
@ondro81 ..no a tu máš priložený návod tak čítaj pozorne :-D :-D :-D
Odpovedať
No som rada že ste sa pobavili :-D dúfam že @technik007 nemá žiadne bočné úmysli :-N :-p
Odpovedať
@vlasticka15 ..no to by si neverila aké bočné úmysli mám :-) :-D :-D tak ako uvádza @ondro81 :-N ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 :-) :-) pobavil si zase raz. Toto je jedinečné a človeka to pobaví podľa mňa zakaždým. Ešte som sa s takýmto popisom nestretol. Viem si predstaviť tieto lepky aj v obchodoch na klasickom alkohole. :-D
Odpovedať
@luki784 ..myslím že na slivovici mám tam ešte dopísané.."svadby, a tiež ROZVODY narodeniny..atď....toto bola nová "várka" a zabudol na túto udalosť :-D :-D Som rád že som trošku Vás pobavil,veď život je nie len o tom aby ho bral vo všetko vážne, pretože človek by prišiel aj o posledné-zdravie.. ;-)
Odpovedať
Ano to som jednoznacne na Vasej strane ze clovek nesmie brat vsetko vazne, ale ak sa nenahnevate rad by som sa vratil k teme :-D @vlasticka15 mohli by ste sem hodit tu kameru prosim ? :)
Odpovedať
@technik007 pobavila ma poznamka "pri diktature" :-D
Odpovedať
@ondro81 ..vidíš to čo ja??? @martinkof tiež žiada aby @vlastička15 hodila sem kameru..no ďaľší kde " obavam sa,ze zneuziva situaciu a chce si dopisovat kadeco,tak pozor nanho" :-D :-D a Ty mlčíš?? ;-)
Odpovedať
kamera do auta je pecka, kamarat ma kvalitnjsiu nie cisnke hnoje za 5 korun a na noc ju radsej vybera aby mu ju neukradli - uzas,.
Odpovedať
@technik007 on si chce len kameru hadzat, je neskodny :-)
Odpovedať
@ondro81 ..už tomu chápem, keď len kameru si chce hádzať.. :-D
Odpovedať
@martinkof áno určite mohla je to lamax s5 navi :) ach vaše konšpiračné teórie :D nie každý má také bočné úmysli ako @technik007 :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?