Aké sú pohonné hmoty z Metro? Je rozdiel v kvalite medzi nimi a OMV/Slovnaft?

Pozdravujem, je nejaký rozdiel medzi kvalitou pohonných hmôt (nafta) medzi OMV/Slovnaft vs čerpacie stanice Metro ? Dnes som si všimol, že majú dosť nižšie ceny oproti vyššie spomenutým čerpacím staniciam, kde výlučne tankujem. Je tu niekto, kto má zaručené informácie o pôvode nafty, resp. dlhodoho tankuje Metro naftu, aby sa podelil so svojimi skúsenosťami ?
Odpovedať
@purplesticks dlhodobo tankujem na ČS Gas (ceny ako metro), ziadny problem. Sleduj hlavne testy, pokial nic nezistia mozes byt v klude.
Odpovedať
@purplesticks Síce nie naftu, ale tankujem benzín v Metre už asi 5 rokov. Žiadny problém. Majú bežne ceny nižšie o min. 5 centov oproti iným ČS.
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks vsetko zavaza Slovnaft, mozno okrem Orlenu na zapade, kde som videl tanker Unipetrol (CZ). Rozdiely su len v tom, ci tam niekto nasype alebo nenasype aditiva a v tom, ci mas obsluhu, WC a bagetu. Ja jazdim vela a bezne tankujem Shell, OMV, Slovnaft aj Orlen (predtym Oliva) a to palivo je uplne rovnake. Pri 98> okt. benzinoch su uz rozdiely vacsie...lepsie natankovat tam kde sa tieto paliva minaju. Na pumpe niekde v hornej-dolnej to neriskujem 🙂
Odpovedať
V ČR je cenovo vychýrená sieť ONO. Koľko bolo žvastov o tom, že predávajú šmejd palivá. A čuduj sa svetu, napriek častým kontrolám a pokutám (čerpacích staníc) si ONO vedie veľmi dobre. Vadnému palivu a pokutám sa nevyhli ani vyhlásené značky. Všetko je ľahko dohladateľné, aj s výškou pokuty a hlavne kôli akej vaše to tá ktorá pumpa dostala.
Odpovedať
@purplesticks v jednom článku bolo pekne napísané, že keď človek hodnotí pumpu, treba sa na ňu pozrieť ako vyzerá - tak budú vyzerať aj nádrže. Pretože palivo dodáva rovnaký dodávateľ, väčšinou Slovnaft alebo v podstate ktokoľvek iný, je to jedno, nemáme tu zlé rafinérie. Pri PHM môže byť problém v zlom uskladneni, teda nejaká voda, kondenz bordel v nádržiach. Ako bolo tiež správne spomenuté, v hornej dolnej, kde sa PHM až tak netočia môže byť v prechodnom období problém, že majú ešte letnú/zimnú naftu a už sú teploty nižšie/vyššie. To tiež najmä v prípade ak tankujete veľmi málo. Long story short, Metra by som sa nebál.
Odpovedať
Roky som tam bral naftu, všetko ok. Potom sa bližšie ku mne objavil dalioil, asi štyri roky dozadu. Odvtedy beriem v podstate stále len tam, cena rovnaká alebo lepšia od metra. Absolútne žiaden problém. Štyri naftové autá, minulý rok som tam nechal cca 18000€. Väčšinou ak nezabudnem, dávam pred tankovaním VIFko.
Odpovedať
@igor256 Nemáme tu zlé rafinérie, až kým človek nenatankuje vo AUS/CH 😅
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix bejvavalo, raz do tyzdna chodim po rakusku, tankujem Avanti, Shell, Eni, OMV. Odkedy je tam tiez E10, su to presne rovnake hnoje ako u nas. CH netusim, to uz je na mna daleko 🙂.
Odpovedať
@mgx No kazdopadne z AT mi vydrzi do kosacky cele leto, zo SK po dvoch mesiacoch prelievam do auta otcovi (a to mám dvojvalec 22hp, mensie motory ani nevravim).
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix asi maju v AT stabilnejsiu biozlozku, u nas produkcia bioetalnolu z dielne Babis&Co sa etanol zacina po mesiaci rozpadat na prvocinitele. Ja mam Dakr RZS s motorom B&S Intec65 pro, tomu stary rocny benzin nevadi vobec. Dalsi stroj Vari tam radsej davam len 100oktan bez biozlozky. Oba ale startuju aj po 1/2 roku na prvy zatah. B&S slapal aj na benzin z lokalnej pumpy, kde nikdy netankujem, asi je stavany na americky benzin s nizsimi kaloriami 🙂. Detto pily, Stihl ide na hocico, Dolmaru uz mesacny benzin nechuti a kucka 🙂.
Odpovedať
@mgx Jo, 100ku davam do vsetkeho mensieho. S tou biozlozkou mozes mat pravdu.
Odpovedať
tankujem na metro a tesco, vsetci sa zo mna vzdy smiali a tankovali na roznych shellkach, omvkach atd. A nikdy ziadny problem v 4roch autach.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tiez aj ja tak podobone. S Metrom skusenost nemam, ale Tesco bezne a ani jeden problem za dooost rokov sa neobjavil kvoli tomuto palivu. Takze by som sa kvoli tomu nestresoval.
Odpovedať
@marekjahoda my tiez tak a pohodicka. ono stane sa, ze natankujeme aj na slovnaftke aleho shellke, ale to tak vynimocne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?